Šta je novo?

BSOD problem

Marko1031995

Poštovan
Učlanjen(a)
24.05.2014
Poruke
161
Poena
80
Pozdrav,
Kupio sam racunar u WinWin-u u septembru i od pocetka mi se desava da iskoci BSOD i restartuje se racunar. Nosio sam ga u WinWin tri puta. Prva dva puta su ga testirali 24h a treci put 72h i kazu da se nije restartovao niti je bilo BSOD-a. Onda sam ja pokusao da zamenim neke komponente do kojih sam uspeo da dodjem i da testiram. Menjao sam RAM, napajanje, hard disk i opticki uredjaj i opet se isto desava. Nosio kod drugara prikacio na njegov monitor, mis i tastaturu i opet se isto desava. Instalirao Windows XP ,7, 8, 8.1 i Ubuntu i opet iskace BSOD. Pratio sam opterecenost i BSOD se desava nevezano za opterecenost, temperaturu proveravao takodje i ni to nije problem. Ne znam vise sta da pokusam. Jedino procesor i maticnu ali nemam od koga da pozajmim kako bih testirao. Ovo su komponente:
Procesor: AMD A6-6400K
Maticna: Gigabyte GA-F2A55M-S1
RAM: Kingston HyperX Fury Black CL10 4GB 1866MHz
Hard: Toshiba DT01ACA050
Evo i poslednja tri dump fajla Pogledajte prilog bsod.zip
Hvala unapred
 
Na koliko ti radi ta Kingston memorija?
Pogledaj sa CPU-Z.
Pogledaj usput napon procesora kod nekog opterecenja.
 
Poslednja izmena:
Evo screenshot iz CPU Z
ram.jpg
cpu.jpg
Kada nije opterecen napon na procesoru je oko 0.840V
 
Gledah po netu za 4.1Gh je 1.448v stock napon, sad kod tebe pokazuje 1320v.
Vidi ploca koja je revizija i koji bios ima, ako je revizija 3 onda zadnji bios je FD.
Ako je revizija 1 onda ima samo jedan F2, pogledaj sa CPU-Z.
Ako ti je to sve na default podesvanjima, odradi reset biosa za svaki slucaj.
Rekao bih da ploca ima poveliki vdroop, mozda treba da rucno povecas napon.
 
Poslednja izmena:
Evo za maticnu
motherboard.jpg
Je l' treba reset BIOS-a ili da probam da povecam napon?
Doduse procesor je bio opterecen nekih 80% mozda je zbog toga bio manji napon
 
Pa odradi prvo reset biosa, mozda ga setuje kako treba.
Radi na 4.1Ghz, bez obzira na zauzece, zadnji je bios.
Posle probaj da povecas napon procesora, pogledaj i temperature.
Mozda se greje previse, 70 stepeni je max.
Koje drajvere koristis za tu HD 8470D?
 
Poslednja izmena:
Na sledecu vrednost u +, ne znam kako to izgleda kod tebe u biosu.
Podigni sistem pa vidi napon procesora, ako treba podigni ponovo
ne znam koliko ploca "laze".
Koje napajnje je u pitanju? ako ti je se PC i monitor i jos nesto napaja sa jedne
uticnice, vidi da to razdvojis, moguce da bude i do struje.
Prati temperature, sigurno ce porasti.
Skini zadnje drajvere beta http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows+8.1+-+64
Predhodno obrisi stare sa DDU http://www.wagnardmobile.com/DDU/
 
Poslednja izmena:
Napajanje je Frontier 550W. Znaci cilj mi je da kada povecam napon pod opterecenjem dodjem do otprilike 1.448V ili?
 
Da, priblizno toliko, ne mora bas 1.448v, neka prebaci bar 1.400v.
Napajanje ti je tanko, pitanje je kakve napone daje.
Tih 550w verovatno nema ni 400w.
Vidi sa AIDA64 napone ili sa OCCT http://www.ocbase.com/
 
Poslednja izmena:
Pogledacu ali probao sam i od drugara napajanje i opet se isto desava tako da mislim da ne bi trebalo da je do napajanja

EDIT: Evo posle dizanja napona
voltaza.jpg
 
Poslednja izmena:
Uh ako je ista od ovoga tacno, ne cudi BSOD, taj ne bi ni trebao da radi na ovih 7.7v na 12v???
Temperatura sa 52 na 82 stepena za 20 sekundi, ti kao da nemas kuler?
Svi naponi su daleko ispod normalnih vrednosti, defintivno imas problem sa naponima.
Moze da bude i do ploce i do napajanja, a moze i do struje iz uticnice.
 
Poslednja izmena:
Sad sam opet ukljucio test i otvorio kuciste da vidim da li se stvarno greje procesor medjutim nisam primetio da se greje posto konstanto duva hladan vazduh iz kulera na procesoru. Napajanje sam testirao drugo i isto se desava i kod drugara nosio isto se desava pa mi je onda logicno da nije do napajanja i do struje. Jedino mi preostaje da probam drugu maticnu plocu ali treba prvo da nadjem od koga da pozajmim.
 
Pa ako kuler nije vreo na dodir ili ne lezi dobro na procesoru ili brljave senzori.
Mada se ne mozes ni pouzdati ni u softwersko ocitavanje, zna da daje suluda ocitavanja.
Jedino unimerom da premeris stvarni napon.
Vidi u biosu da li su ista ocitavanja za temperature i napon.
 
Poslednja izmena:
jednom sam za komsinicu u Win Win-u uzimao racunar i prilikom instalacije Windows-a stalno je bagovao, plavi ekran, nije prepoznavao hdd itd...nosio sam kod njih 2 puta, navodno nije bio dobro prikacen hdd i druge gluposti..a kad bih ga doneo kuci, ponavljalo se isto...na kraju su mi zamenili, dali novi...radio je ko podmazan...tako da, nek ti je Bog u pomoci...ili trazi novi! ;)
 
Poslednja izmena:
Evo da javim da od kada je podignuta voltaza za sada je sve u redu i ne iskace vise BSOD. Hvala puno na pomoci :)
 
Ako tako radi dobro je, verovatno laze i za te napone.
 
Nazad
Vrh Dno