Šta je novo?

NVIDIA® SHIELD™ – the world’s first Android™ TV console

magick

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
12.01.2001
Poruke
5,202
Poena
770
Strahujući da Tegra X1 ne doživi sudbinu svog prethodnika, mnogi su se pitali ima li Envidija ideju šta da radi sa novim SoC-om i snage da to i izvede.

Mobilne igrice, mikrokonzole i "gejm-striming" deluju zanimljivo, ali cenim da nemaju ni deseti deo popularnosti STB medija plejera iako je taj segment tržišta već prilično zatrpan jeftinim kineskim (polu)proizvodima i (de fakto) hardverskim sučeljima na razne kontent servise velikana poput Epla, Amazona, Gugla i drugih.

S obzirom da su 3D igrice odavno izvan područja mog interesovanja, moćan GPU koji integriše Tegra X1 vidim kao sjajnu platformu za napredno video procesiranje i video rendering kojoj praktično samo (CUDA?) softver postavlja granice. Zato ne mogu da sakrijem oduševljenje što je Envidija ipak odlučila da Tegra X1 počne da gura u tom pravcu, u čemu bi Android TV OS (baziran na Lolipopu) trebalo da joj pomogne.

Cifra možda jeste malo jača u odnosu na kineze, ali ono što bi "Štit" mogao da pruži ili još ne postoji u STB segmentu ili pak košta višestruko više. Ne, znam... možda samo sanjarim. :p

E, da... Pre neki dan nam je neko iz Envidije napravio "mošu". :d Pojavilo im se na sajtu ovo:

shield-500.jpg


Ali posle inicijalnog oduševljenja mnogih, usledi hladan tuš - to je ipak bila greška. :( Verzija sa 500GB storedža je zapravo razvojna platforma koja je slučajno završila tu kao finalni proizvod - barem Envidija to želi da verujemo. Ako su ozbiljni oko onog "TV" u nazivu svog proizvoda, bolje bi im bilo da što pre omoguće dodavanje direktno zakačenog storedža ili pak ponude tu verziju sa 500GB.

Ako ništa drugo, ja sam zainteresovan za tu razvojnu platformu, kojoj bi Linuks čučnuo k'o *upe na nošu. :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno