Šta je novo?

R9 290x trix napajanje

paradjanin

Poštovan
Učlanjen(a)
24.02.2015
Poruke
6
Poena
51
Ljudi, da li mi možete preporučiti neko dobro napajanje do 9,10 k RSD koje će da gura ovu grafičku bez problema?

Hvala unapred :)
 
Koja 290x ima najbolje hladjenje i najbolji OC potencijal?
 
Nemoj da nemoj da hijackujes temu. Najbolja se pokazala MSI Lightning, Sapphire Toxic, Asus Matrix ( dobar OC, crap hladjenje ), Sapphire Vapor-X Tri-X, Sapphire Tri-X, Referentna Asus + EK WB :D
 
sto da je ne hidzekuje,ionako je na pogresnom podforumu.
 
sto da je ne hidzekuje,ionako je na pogresnom podforumu.
Dvoumio sam se gde da stavim, ali pretpostavljam i da sam je stavio u podforum za napajanja verovatno bi tad takođe rekao da je na pogrešnom podforumu.



LC Power Metatron LC8650II V2.3 Ozeanos

Na sajtu oni kao preporučuju napajanje od 750w, pa me zanima da li je bolje da uzmem neko od 650 ali kvalitetnije ili neko od 750-800 manje kršteno ?
 
da,i tamo bi bila na pogresnom podforumu,treca sreca,mozda i pogodis gde treba da ide.
 
Super je TP-650c, ali mozda najbolje antec TP-750C, jer ne znamo koji procesor imas, ipak bolje da ima malo mesta, zdravije je po napajanje samo.
Najcesce je bolje uzeti kvalitetnije napajanje kada idu tako extremne kartice po potrosnji. Ali ipak moras da budes siguran da ne opterecuje napajanje preterano.

Imas forum sekciju sta da kupim.
 
Poslednja izmena:
Na sajtu oni kao preporučuju napajanje od 750w, pa me zanima da li je bolje da uzmem neko od 650 ali kvalitetnije ili neko od 750-800 manje kršteno ?

Ta Antec napajanja (TP-550C, TP-650C, TP-750C) su najbolja kupovina u Srbiji za do 110 evra.

Konkretno, taj TP-650C bez problema moze da tera bilo koju kombinaciju procesora i single gpu karte.
 
Poslednja izmena:
Moze naravno, ali ako ima recimo 83xx proc, koji vuce i po 200w clocknut, plus grafa jedno 300-350w. Ipak je to dosta, dodas ostale komponente - izasao si na 550w-600w pri peaku. Naravno da to nece biti konstantan load, ali ja cisto volim da imam malo vise headroom-a za napajanje. Dodatno sto ce se manje grejati ovo od 750w i biti efikasnije jer nece biti tako blizu peak load-a na grani.
 
Nemoj da nemoj da hijackujes temu. Najbolja se pokazala MSI Lightning, Sapphire Toxic, Asus Matrix ( dobar OC, crap hladjenje ), Sapphire Vapor-X Tri-X, Sapphire Tri-X, Referentna Asus + EK WB :D

Znaci da uzmem sve sto si nabrojao :)sala mala,pretpostavljam redosled je kako si ih naveo,uskoro uzimam pa reko da pitam da se ne zahebem ko sa 7970 a ona zakljucana....
 
Moze naravno, ali ako ima recimo 83xx proc, koji vuce i po 200w clocknut, plus grafa jedno 300-350w. Ipak je to dosta, dodas ostale komponente - izasao si na 550w-600w pri peaku. Naravno da to nece biti konstantan load, ali ja cisto volim da imam malo vise headroom-a za napajanje. Dodatno sto ce se manje grejati ovo od 750w i biti efikasnije jer nece biti tako blizu peak load-a na grani.

Slazem se, ali se on tokom gaminga nikako nece ni pribliziti ovim 648W na 12V granama...a kamoli ako ima neki Intelov procesor. :)
 
Poslednja izmena:
MSI lightning, ToXiC, Vapor-x, Tri-X (kao najcesce i najjeftinije resenje). U ovom redosledu manje vise.

Asus izbegavaj, barem DC2T, ne znam za matrix verziju. Gigabyte takodje, preslab cooler.


@DeRadicci, nece, ali nek bude i dosao do 550w. To je nekih 80% opterecenja sto je dosta na duzi period. Mozda je to samo moja paranoja, ja volim da bude oko 60% napajanje jer je najefikasnije tada.
 
@Erik011
@DeRadicci

Hvala vam na odgovorima, razmišljam se za ovo od 750w, jel bi ono moglo u nekoj budućnosti da gura CF 2x r9 290x ?
I za varijantu oko 9000 RSD koje biste napajanje preporučili? Mogao bih da proširim budžet za ovaj Antec (12k-13k) nekako ali jel postoji ova neka alternativa za manje para
Imam/ću intelov i5 4690k


@umart
A možda i nema potrebe da pogađam jer na forumu ima i ljubaznih ljudi koji žele da pomognu.
 
Poslednja izmena:
hahah ne. Za CF 290x-eva trazi neko napajanje od 1000w.

Imas alternative za manje para ali to je ubedljivo najbolje napajanje za te pare. Pogledaj po oglasima neki bronze seasonic da li ima mozda. Nemoj da se stekas na napajanju kada uzimas 290x.
 
A što ne uzmeš Raidmax 1200w za 13K din? 3 soma preko budžeta nije vrh napajanje ali guraće bez problema 290x CF u budućnosti. Ja sam imao 1000w Raidmax gold više komada dok se kopalo i guralo je 3x7970 bez problema. ;) i 3x6970 ako baš oćeš.
Ima ga u radnji na E.
http://www.itsvet.com/proizvod/raidmax-rx-1200ae/comp_comp_powersupply/1172/918

Da da dodam. Dosta ljudi otvori temu na pogrešnom mestu što iz toga što nisu često na forumu i nisu u toku gde šta treba, znam da to nervira stalne forumaše ali realno to nije naš posao da kudimo te ljude nek moderatori rade svoj posao i prebace temu gde treba.A ko hoće nek odgovori ko neće nek iskulira i nema frke :wave:
 
Poslednja izmena:
sto ne utice na cinjenicu da je osnovna kultura da se teme zbog preglednosti otvaraju na mestu predvidjenom za to.
Osnovna kultura je mnogo krupnija stvar, al to je neka druga priča.

@B-ZiGER
Hvala na sugestiji, ali CF mi nije toliko bitan za budućnost nego sam čisto sagledavao opcije. Kad dođe vreme zamene i r9 290x oslabi naći ćemo neku odgovarajuću zamenu. Zato ne bih da puknem para sad ako ne treba, jer kupujem celokupan sistem :)

@B-ZiGER
@Erik011
@DeRadicci
Jesu li ovakva napajanja rizična? Jel koristio neko možda ovo?
http://www.itsvet.com/proizvod/raidmax-vampire-rx-800gh/comp_comp_powersupply/1172/1077
http://www.itsvet.com/proizvod/thermaltake-smart-se-sps-730m/comp_comp_powersupply/49/873
http://www.itsvet.com/proizvod/chieftec-gdp-750c/comp_comp_powersupply/48/1068
Ne bih da crkne pa da mi povuče i ostalo sa sobom u nepovrat :)
Ako jesu onda ću morati da se isprsim za taj Antec :)
 
Sve su to ok budzet napajanja, znaci nista specijalno, ali nijedno od tih ne bih koristio za 290x.
Za bilo koju drugu grafu rekao bih da.

Ne isplati ti se CF za buducnost, kada ti 290x bude preslaba imaces grafe u 14nm procesu koje ce biti 50-70% jace.
 
@Erik011
@DeRadicci
@B-ZiGER

Hvala vam svima na odgovorima i sugestijama, pronašao sam 650W Antec TP-650C EC za 10.5k rsd i druga opcija 730W Thermaltake Smart SE za 9.5k rsd
Znači konfiguracija se sastoji od i5 4690k procesora, ram na 1600 MHz dakle bez kloka i r9 290x, Ako će antec da gura ovo bez problema i bez rizika uzeo bih njega, a ako ne jel može ova thermaltakeova opcija ?
 
Nije los ni taj thermaltake, ali bih tog anteca uzeo daleko pre. Bez problema ce to terati antec.
 
Ljudi hvala vam puno na odgovorima i savetima. Odlučio sam se za antec tp 650C kad stigne sve i kad se sklopi javiću ovde, nadam se, kako sve šljaka bez problema.
Izvinite ako sam bio malo dosadan, prvi build je u pitanju, a kartica je životinja po potrošnji pa sam bio u dilemi.

Hvala još jednom,
Pozdrav
 
Netreba danas preterivat za napajanja ja sam I5 4570 + 2x 290 gurao na Seasonic KM3 750, iz zida i kad sam testirao mining nije vuklo nikad vise od 780W (malo under volt), znaci neko kvalitetno 600-650W puna glava jos i kusur
 
290X trosi vise od 290-ke, plus si undervoltovao. Svaka cast tom napajanju kada je radilo preko max kapaciteta i prezivelo duzi period vremena.
 
290X trosi vise od 290-ke, plus si undervoltovao. Svaka cast tom napajanju kada je radilo preko max kapaciteta i prezivelo duzi period vremena.

To je potrosnja iz zida, minus efikasnost i dolazi do toga da je radilo na ~95% sa tim da to napajnje sigurno moze i 850-900W, mada nisam ga terao na iznad 700W iz zida duze od 3 nedelje (780W je sa CPU pod 100%) jer nije bilo zarade :)
Sto je najsmesnije bilo je totalno mlako i vent je radio na ~500-600 rpm-a ali je zato kostalo i svetog petra kajganu
 
Moze u peaku da povuce, ali kontam da bi ga spalio da duze vreme cepas. Sve znam, ja sam uzeo platinum cak :d
 
Seaaonic M12Ii EVO 620w potpuno modularno i kvalitetno napajanje

Promenicu ime cim udjem na PC :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno