Šta je novo?

Crko' RAM ili šta se već dešava?

Didi

Cenjen
Učlanjen(a)
13.10.2008
Poruke
104
Poena
169
Dakle stvar je sledeća: Imam Kingston 2x4GB DDR kit ( KHX1600C9D3P1K2/8GB ) koji radi super već 7 meseci.
Pre par dana kupim naletim na istu bukvalno memoriju i kupim je "KINGSTON 8GB (2x4GB) 1600MHz DDR3 KHX1600C9D3P1K2/8G",jedina razlika je u boji ploče, na ovoj novoj je crne boje . Kada sam instalirao pored postojeća dva modula, kompjuter se upalio normalno, radio 10ak minuta i izbacio BSOD u Win 8.1, Uspeo sam da proverim dok je kompjuter bio upaljen RAM i normalno je prepoznao 16GB.


LL.jpg

Nakon toga komp. nastavlja da se restartuje i nikako nije uspeo da se upali, ne mogu čak ni u BIOS da uđe,
Onda sam pokušao sledeće:

1) Izvadio novi RAM - Sve radi normalno sa starim
2)Prebacio stari ram u druga dva slota da ispitam da li su ispravna- Sve radi normalno
3)Pokušao da zamenim slotove, stari moduli u nekorišćena dva slota, a novi moduli u slotove u kojima je bila stara memorija - Opet se restartuje komp. i neće da bootuje ništa
4)Pokušao samo sa novim RAMom, probao i u kanal A i u kanal B - Opet neće da proradi
5)Uradio CLEAR CMOS, vađenjem baterije, ubacio sva 4 modula( i nove i stare) - Opet se restartuje komp
6)Opet CLEAR CMOS i samo novi RAM, nova dva modula - Opet se restartuje
7) Stavio nazad samo stari RAM, dva modula - Sve normalno radi

Šta vi mislite da je problem? Je'l moguće da RAM tek tako crkne ili šta već? Baš sam gađao da bude iste oznake memorija, da ne bi bilo problema sa nekompatibilnosti.
 
Ma jok u radnji, imam pisanu garanciju na 120 meseci. Mogu i da imenujem radnju ako treba. :D
Samo prvi put da se RAM ovako čudno ponaša :trust:
 
Bile su takve skoro na KP-u sa ebay-a pa reko da nije to u pitanju.

Probaj na nekom drugom kompu. Ako se isto desava onda znas sta ti je raditi. Srecom pa imas garanciju.
 
nista cudno pre 3 nedelje kupio sam sa drugarom nov ram (ja mu sklapao komp) .... i jedna sipka nije radila, simptomi isti kao kod tebe, ja probao sa mojim ramom .. radi sve do extra njegov ... nece ... idi ti to rodjo zameni :) ne radi to kao sto treba ;)
 
Nesto neverujem da bi i update BIOSa pomogao, falicna je ta memorija reklamiraj je.
Jel to bila neka Rackmount kombinacija pa si koristio i sipke i zabice ;)
 
Ali smešno mi je što na uputstvu unutar kutije, piše kao 100% testirano... znači Kingston testirao...
Baš me zanima, kako proizvođači testiraju RAM-ove :D
 
Nesto neverujem da bi i update BIOSa pomogao, falicna je ta memorija reklamiraj je.
Jel to bila neka Rackmount kombinacija pa si koristio i sipke i zabice ;)

Dok se ne isproba na drugoj maticnoj ploci, ne moze da se tvrdi da je memorija falicna.
 
Proveri kako ih je bios setovao, CL9 su latencije tih memorija.(9-9-9 na 1.5V)
Probaj da ih podignes na 1.65v, neke nece da rade na CL9 sa 1.5v.
Mozes da probas da opustis latencije na CL11.
 
Poslednja izmena:
Dobijena reklamacija napokon, nakon dužeg smaranja, ali ruku na srce odmah su je proverili i ustanovili da ne radi.
Eto ako neko nekada bude imao sličan problem da zna da može da mu se desi slično. Eto da mi je neko pričao da čak i RAM može da bude ovako nestabilna komponenta ne bih mu verovao.
 
da,odavno ja to pricam,cak nije toliko retka pojava da RAM bude DOA.zato ga ja i ne kupujem u shopu jer sam se navozao sa nasim trafikantima sa par modula,lepo odem,testiram,popijem kafu,sok,platim manje i nosim kuci.
 
Sa čime testiraš?
Ali najgore mi je što unutra piše na garanciji 100% istestirano u fabrici :/
 
Nazad
Vrh Dno