Šta je novo?

GTA V- Najjeftinija moguća konfiguracija kod nas? (Maticna-procesor-graficka)

Miksaj

Poštovan
Učlanjen(a)
30.01.2015
Poruke
54
Poena
59
Imam jedno pitanje za sve vas Koja je najjeftinija konfiguracija na kojoj je moguce igrati GTA V. Interesuju me maticna,pricesor i graficka
 
pogresan podfoum,sacekaj da administracija premesti.
Nije pogresan,posto je GTA 5 tema,a i mnoge druge teme raznih igara uglavnom tehnicke prirode,koliko ko ima FPS-a,klokovanje procesora,razna tweak-ovanja itd!Moze slobodno odgovor da dobije ovde!Ovde je sve,samo ono sto treba toga nema!
 
Poslednja izmena:
Kao da ce on sad da igra na najjace na high , za normal moze...

Za normal (sto je realno low) u 800x600 je 4Gb na HDD-u nedovoljno, cak i ako igra postize normalan fps pojavljuje se cesto stucanje i trzanja u voznji po gradu. Tako da mislim da je ispod 6Gb cisto da se kaze da radi. Ako je vec konfa za GTA onda bi prednost pre dao nvidiji, 660 (polovna), 750, 750-ti, zavisno za sta ima para. Da se razumemo cak i neka 6870 1Gb (koju i sam imam) ili 560-ti furaju igru bez problema sa i5 i 8Gb rama na high (normal), zavisi samo sta mu se vise isplati novcano.

Radice i na G1820 ako dovoljno spustis detalje, e sad pitanje je sa cim se ti zadovoljavas..

https://www.youtube.com/watch?v=UK0_wOKv-rU

I ako se zadovoljava time da kad zafali resursa (sto ce biti cest slucaj sa takvim procesorom i 4Gb rama) igra nece da loaduje pola textura i poligona, a to vec nije pitanje da li je nekome bitno max-min vec da li je moguce igrati kad nevidis kuda vozis ili u sta pucas. :/

Edit: Neka realna zakljucak bi bio, ako stavis dual core procesor i 4gb rama ni jenda graficka ne moz da te izvuce da to bude igrivo na najnizim podesavanjima. Moras neki optimum da nadjes, to bi verovatno bio neki i3 iz 2xxx, 3xxx, 4xxx serije 6Gb rama i recimo 650-Ti, ploca najjeftinija koju nadjes za to. Pa se srazmerno tome kombinuj.
 
Poslednja izmena:
I ako se zadovoljava time da kad zafali resursa (sto ce biti cest slucaj sa takvim procesorom i 4Gb rama) igra nece da loaduje pola textura i poligona, a to vec nije pitanje da li je nekome bitno max-min vec da li je moguce igrati kad nevidis kuda vozis ili u sta pucas. :/

Pa, on je pitao koja je najjeftinija konfiguracija na kojoj je moguce igrati GTA V, nije spominjao na kojim detaljima i rezoluciji :)

Dakle, G1820 + h81 ploca = 9000din
Sapphire R7 240 2gb DDR3 = 6600din
6gb DDR3 rama = 5800din

I radice...
 
Ta graficka je buda.lastina. Za taj novac nesto polovno tipa Radeon 7750, 7770, 6850.

A kada se gleda tako, onda to moze jos jeftinije. (polovan komplet G1610+H61 za do 6000din)
 
Poslednja izmena:
Najjeftiniji ti je PS4.

Koliko vidim vecini je ugodno igranje gta v na low deataljima i 30 fps ali nazalost to nije iskustvo koje bi zeleo da preporucim bilo kome.
H61+I5+gtx660ti(amd 280x)najbolje polovna grafa u garanciji.
Nemojte da lozite ljude kako sve ide glatko na dual core procesorima i jeftinim amd grafama!

Inace kao sto kaze kolega MUzzY najjeftinije resenje je ps4 ako mozes da igras ovakve igre na gamepadu.
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim vecini je ugodno igranje gta v na low deataljima i 30 fps ali nazalost to nije iskustvo koje bi zeleo da preporucim bilo kome.
H61+I5+gtx660ti(amd 280x)najbolje polovna grafa u garanciji.
Nemojte da lozite ljude kako sve ide glatko na dual core procesorima i jeftinim amd grafama!

Inace kao sto kaze kolega MUzzY najjeftinije resenje je ps4 ako mozes da igras ovakve igre na gamepadu.

Pa otprilike koliko to izađe, da li valja ta konfiguracija? U prvom postu sam podrazumevao najjeftinije ali da može da se igra normalno, nemam ja sad para za neki mega komp, a ni da bacam pare a da mi na sakom cosku zabode. :D
 
Realno se za te pare neces naigrati gta v na pc bolje skupi jos sto eura pa pazari nesto valjano.
 
Koliko vidim vecini je ugodno igranje gta v na low deataljima i 30 fps ali nazalost to nije iskustvo koje bi zeleo da preporucim bilo kome.
H61+I5+gtx660ti(amd 280x)najbolje polovna grafa u garanciji.
Nemojte da lozite ljude kako sve ide glatko na dual core procesorima i jeftinim amd grafama!

Inace kao sto kaze kolega MUzzY najjeftinije resenje je ps4 ako mozes da igras ovakve igre na gamepadu.
Upravo tako. Igra ne ide glatko ni na i5 a kamo li na nekom dual core procesoru. Samo je bitno da pokretac temeckaze koje detalje i fps ocekuje.
 
Pa dobro može da je polovno, ali naravno da je ispravno i ok. Ne samo me interesuje maticna, procesor i graficka sve ostalo je pristojno kod mene.
 
Poslednja izmena:
koliko sam video i3 na pristojnoj hercazi i 750ti/260x je neki optimum za 1080p da to radi i izgleda kako treba.ne postoji strogi ekvivalent sa PS4 po pitanju grafe,jer je PC verzija u startu superiornija,nije cist port ni najmanje.dva thread-a nisu dovoljna,svaki video sa g3258 koji videh ima problem sa krzanjem.treba jos proveriti i APU varijante ali mislim da je to to.
 
Treba ti i ram memorija, za GTA V je minimum 6gb rama.. A tebi je to pretpostavljam ddr2 memorija.

Polovan Intel i3 3xxx 60-70e
H61 ploca NOVA - 40e
Polovna r9 270 sa makar godinu dana garancije - 90e
8gb Ram novo - 60e

I eto ti masina za 250e sasvim fino ce da tera GTA V. Pod uslovom da imss napajanje koje moze da tera ovu karticu.
 
Dual core za igranje gta v ti mora da se salis :-D
 
Nazad
Vrh Dno