Šta je novo?

Program za "mount" rar-ovanog ISO-a bez raspakivanja?

nocniduh

Slavan
Učlanjen(a)
07.04.2008
Poruke
699
Poena
345
Problem je što imam neke ISO fajlove kompresovane u RAR arhive. Kada mi zatreba ISO ne želim da ga prvo raspakujem pa montiram nego, kao što mogu neki video fajlovi da se gledaju bez raspakivanja, tako želim i sa ISO fajlovima, da ih odmah iz arhive montiram.
Tražio sam programe koji mogu da mount-uju arhive preko virtelnog CD drive-a i probao WinArchiver i WinMount. Prvi može da mount-uje, ali kada se klikne na ISO, on ga raspakuje u tmp folder i obriše ga posle unmount-a. To nije ono što tražim, to može i Total Commander. Drugi se ne razvija neko vreme i baguje. Da li ima neki drugi program ili neko drugo rešenje? (da menjam fajlove ne mogu)
 
Poslednja izmena:
Ima Ubuntu :)
Kod:
sudo mount -o loop file.iso /mnt
 
Зашто би неко паковао .iso фајлове у RAR архиве? Једино ако има много малих .iso фајлова па да буду у комплету. Или је у питању нормалан .iso фајл који само има RAR икону?
 
windows explorer u windows8 i 8.1 ima mogucnost mountovanja iso fajlova
 
Ne, nije WinRAR asociran da otvara ISO fajlove, nego imam ISO fajl u RAR fajlu. Zašto? Zato što sam tako skinuo i moram da ga seed-ujem u torrent klijentu.

Znam kako da mount-ujem ISO, ja hoću da mountujem ISO, koji je u RAR arhivi, bez raspakivanja RAR arhive.
 
Poslednja izmena:
Isprobao ga, ništa se ne desi, nema virtuelnog drajva i baguje ... ali svejedno hvala, promakao mi je
 
Nazad
Vrh Dno