Šta je novo?

HP ProBook pomoć oko zamene tastature (kupio sam preko AliExpress-a)

NAS

Slavan
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poruke
4,955
Poena
355
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 3600
Matična ploča
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
GPU
ASUS DUAL-RX580-O4G
Storage
LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
PSU
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Kućište
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
Monitor
27UL550P-W 27" 4K UHD IPS
Miš & tastatura
Logitech MK235
Mobilni telefon
Menjam ih ko čarape :)
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav!

Da li trebam sa stare tastature da odlepim ovaj tamni deo sa zadnje strane i da ga ponovo nalepim na novu ili ne? Zna li neko čemu služi taj deo na zadnjoj strani, da li je samo šminka ili ima neku svrhu?

Unapred hvala!

Na donjoj slici je HP tastatura, na gornjoj je najjeftinija sa AliExpress-a:
 

Prilozi

  • IMG_2124.jpg
    IMG_2124.jpg
    1 MB · Pregleda: 162
Prislonio sam sam tastaturu samo da vidim da li rade slova i sve prihvata ali tastatura ne naleže kako treba. Drugačiji je raspored donje strane. Postoje dva ispupčenja koja tu ne bi trebala da se nalaze. Da li može nečim ovo u crvenom da se ukloni?

screen-shot-2015-04-28-a.png
 
Што ниси купио исту него сличну?
 
Poslednja izmena:
Kako ces da nategnes flat kabel? Po slikama ne bih rekao da ce stici do konektora.
Ispupcenja lice na matice za srafove. Mozes da ih uklonis, i smislis neki drugi nacin da pricvrstis tastaturu.

Pozdrav
 
Sada sam gledao i kabel je dovoljno dugačak (onaj na staroj tastaturi je baš predugačak i dosta treba da se savije a ovaj zato što je malo manji taman paše, biće na knap ali mislim da će da prođe). Problem su mi ove matice za šrafove, čime se one skidaju?

Da li su matice zalemljene ili mogu nekako da se odšrafe, koji alat se ubotrebljava za ovakvu stvar?
 
Poslednja izmena:
Evo me :)

Jedan od ova dva sam kleštima isčupao, posao je bio laganica, samo sam blago povukao na gore i ispalo je kako treba.

Drugi je unutra uvučen pa ako neko zna postoji li caka da se i on nekako izvuče bilo bi sjajno, evo slika: na zadnjoj ze nalazi uvučena matica.

Bilo kakva pomoć je dobrodošla, neki link, YT, bilo šta samo da rešim problem....

img2133.jpg


img2135.jpg


img2137.jpg
 
Rezime, isturpijao sam maticu za zadnje slike i bolja je situacija ali ipak nije to to, većina bi bila zadovoljna ali ja volim da sve upada kako treba 100% a to ovde nije slučaj.

Sada mi je žao što nisam odmah pogledao, idem dalje da tražim i da se sigram.

:wave:

Ne znam ni kakva su pravila na AliExpress-u, možda sam mogao jutros da vratim, ali je problem što sam otpakovao i mislio da kada piše da je za 4740s da će 100% da upada svaka kako treba.
 
Ако си истурпијао матицу, нешто ми се показује да неће да ти замене. ;) Ја имам у неком плану набавку тастатуре за HP ProBook 4710s али су све тастатуре за 4510s тј немају ону пластику одозго а да бих то заменио, морао бих да повадим све тастере па ћу ипак да сачекам да се појави нека фул 4710s.
 
Ne planiram da zamenim, ostaviću ovu da radi kako jeste, sada svi tasteri napokon rade.

Prvo ću pokušati da se još malo igram sa ovom dok ne pronađem neku povoljnu što ti kažeš full (sa sve okvirom). Nije mi žao para koje sam dao. Sada mi je mnogo jasnije da ovakve stvari ipak nisu za igranje i da treba da se kupi original sa okvirom (plastikom sa strane) a ne kineske kopije za par evra.
 
Ko će sve da pohvata te oznake, ja sam samo gledao da je za 4740s i meni je to bilo dovoljno, nisam uopšte razmišljao da možeš da kupiš jedno a da dobiješ drugo.
 
Probaj sa dvostranom lepljivom trakom na par mesta da zalepis tastaturu za kuciste (moze da bude problem kada se posle bude skidala tastatura ako je dobro zalepljena)
 
Bojim se bilo šta da lepim na mestu gde je velika toplota, ipak je to lap i cela konfa ispod tastature... Šta će biti ako se zagreje pa počne frka po komponentama?
 
Nema tu velike toplote a duplofan i nije tako neotporan.
 
Nazad
Vrh Dno