Šta je novo?

Štampa na ploči - oštećenje štampe

malempic

Slavan
Učlanjen(a)
14.03.2008
Poruke
127
Poena
320
Zanima me koji deo ploče gornji ili donji je namenjen za provodnike po ploči, da li struja "ide" po štampi odozgo ili odozdo.
Da li oštećenjem te štampe narušavam rad ploče.
Na mojoj ploči u zoni soketa ploča je potpuno istampana (slika u prilogu), na tom delu su i 4 rupe za pričvršćivanje kulera.
Intel kuler se kači na plastiče žabice.
Pošto sam uzeo voden hlađenje, kačenje se obavlja tkz. stand off štafovima (vide se na slici), koji su širi od tih rupa i kad se ušrafljuju grebu i skidaju povšinski sloj sa ploče, ujedno i skoda deo štampe sa ploče. Da li sa ovim mogu da oštetim elektroniku na ploči.

Imao sam problem kada sam namontirao vodeno hlađenjem da li zbog ovog problema ili što je pozadi onaj backplate dodirivao 2 šrafa koji drže soket procesora, računar nije mogao da se digne, jer je ovaj problem blokirao prva dva slota memorije.

Kad sam izolovao i ove stand -off šrafove i pozadi backplate sve je lepo proradilo.
 

Prilozi

  • 20150425_172434.jpg
    20150425_172434.jpg
    919 KB · Pregleda: 146
Poslednja izmena:
Одавно је превазиђена једнослојна штампа, ко зна колико слојева штампе је у и на плочи. Обично су места где иду шрафови заобиђена, ако већ мораш да стављаш веће (а деси се да нису тако планирали) онда стави подлошке па неће да се прави спој.
 
Ja sam pritegao a koji ko je to jako ne znam, adeo od laka i boje od ploče "uslikao" na tom šrafu.
Hvala bogu sve radi kako treba.
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da sa donje strane tih vijaka-odstojnika postoji plasticni prsten. Ako ga nema, mozes naci karton (tanji, sa nekog blokcica ili slicno) i iseci 4 "podloske". Stavi njih ispod vijaka i neces izgrebati stampu.

Takodje mozes to uciniti od recimo fascikle, one plasticene, sa provitnim koricama. Mozes od toga iseci podloske ili od bilo cega slicnog tome.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno