Šta je novo?

Sta bi za garancije za tv iz madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neko nije dobio deo pa je prijavio. Bez brige, kad su milioni u pitanju niko neće nastradati.
 
"U Tužilaštvu za organizovani kriminal saslušana je danas osmočlana grupa
zbog sumnje da je iz Mađarske i Slovačke krijumčarila tv
aparate i drugu tehničku robu u vrednosti od 2,8 miliona
evra, da je budžet Srbije oštetila za 870.000 evra, a za
sebe pribavila protivpravnu imovinsku korist u iznosu od oko
1.150.000 evra."
Neverovatno kako duvaju ove brojke...
Da su prosvercovali tv-e u vrednosti od 2.8m ne sumnjam, verovatno i vise, ali kako su na 2.8m uspeli da zarade 1.15m to mi nije jasno. Jedino ako su ih krali u Madjarskoj.
 
Verovatno su poreze/doprinose uzeli tu kao racunicu, mada mi ni to ne ide u glavu na tu cifru, isto ;)
 
Ostetili su budzet za poreze i doprinose tih koliko vec navedenih EUR 870K. A razlika do 1.15m je njihova dodatna marža od oko 10% koja takodje predstavlja protiv pravnu imovinsku korist jer je šverc u pitanju.
Bar ja tako razumem ovaj tekst...
Ko je kupovao od njih neka navede svoj primer/računicu, koliko je jeftinije plaćao kod njih nego da je kupio redovnim putem pa se verovatno može izvući slična računica...
 
To nije poredivo direktno!
 
Pored televizora, navedena je i druga tehnička roba. Da li su švercovali i mobilne telefone?
 
Ostetili su budzet za poreze i doprinose tih koliko vec navedenih EUR 870K. A razlika do 1.15m je njihova dodatna marža od oko 10% koja takodje predstavlja protiv pravnu imovinsku korist jer je šverc u pitanju.
Bar ja tako razumem ovaj tekst...
Ko je kupovao od njih neka navede svoj primer/računicu, koliko je jeftinije plaćao kod njih nego da je kupio redovnim putem pa se verovatno može izvući slična računica...
Ako je tako onda je jos veci paradox.
Ispada da oni koji rade legalno treba da na televizore u vrednosti od 2.8m plate drzavi 870k eura, znaci da ih marziraju 45% samo da bi bili na nuli. Svi koji rade taj posao znaju da nema sanse da tv prodas sa vise od 7% marze jer zeleni precesto prodaju u minusu.
Kako god da racunas matematika ne pije vodu.
 
To nije bitno, fora je da zvuči
 
Poslednja izmena od urednika:
krastavac,stiti se domaca proizvodnja i ruski uvoz koji ne postoje. :) da mi je da docekam dan kad necemo biti kontra sveta...
 
krastavac,stiti se domaca proizvodnja i ruski uvoz koji ne postoje. :) da mi je da docekam dan kad necemo biti kontra sveta...

Veoma ishitrena izjava...
Ne cuva se domaca proizvodnja nego domaci uvoznici, maloprodaje i ceo taj lanac koji uredno placa poreze/doprinose, placa pdv i sve ostale dazbine.
 
To nije bitno, fora je da zvuči
Verovatno su i uspeli u tome. Meni ovaj tekst baš tako zvuči iako nisam kupovao preko oglasa. [emoji2]

Tekst verovatni zvuči apokaliptično za sve švercere sa KP i ljude koji ne mogu da priušte tehniku po "domaćim" cenama a vole da se protežu više nego što mogu na uštrb države i drugih poreskih obveznika.

Pokušao sam da bude blagonaklon prema kupcima takve robe u ovom postu, ali mi ne ide.

Ne mogu da prihvatim činjenicu da živim u državi gde je postalo mainstream krasti (na bilo kom nivou) i kupovati švercovano.

Ja kada nemam radim više, gubim zdravlje i gladujem. Ne kradem.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne cuva se domaca proizvodnja nego domaci uvoznici, maloprodaje i ceo taj lanac koji uredno placa poreze/doprinose, placa pdv i sve ostale dazbine.
Nema šanse, nikada se u Srbiji nije štitila domaća proizvodnja.
Štite se interesi pojedinaca, domaća proizvodnja/trgovina ne, tako nešto se radi samo u državama koje funkcionišu (normalno i po zakonima), a Srbija to sigurno nije.
 
Nema šanse, nikada se u Srbiji nije štitila domaća proizvodnja.
Štite se interesi pojedinaca, domaća proizvodnja/trgovina ne, tako nešto se radi samo u državama koje funkcionišu (normalno i po zakonima), a Srbija to sigurno nije.

Slazem se, u prilog tome ide i cinjenica da se taj sverc odvija vec godinama unazad a niko ne reaguje.
Meni bilo sumljivo da domaci uvoznici cute, pa sam u jednom momentu poceo sumnjati da to u stvari nije roba koja se nelegalno uvozi vec roba koja je uvezena legalno pa se fiktivno izvozi i tako skida pdv.
 
Ja kada nemam radim više, gubim zdravlje i gladujem. Ne kradem.
Svaka cast care,ali ja ne mogu tako.
Ne pada mi na pamet da radim vise da bih tu razliku para sto zaradim dao nasim klosarima od uvoznika i drzavi.
Postujem drzavu i sve zakone i namete,ali neka granica mora da postoji i da se postuje,u suprotnom cemo svi kao i ti,raditi vise a imati manje.
 
Намети и јесу толики пошто их мало ко плаћа и сви више воле крадено него скупо а поштено. Док тако размишљамо, неће ништа да се промени на боље. Проблем је што претходне власти то нису смеле да ураде а ове се још нећкају.
 
Primer:
Cena u HU1000e kad se vrati afa to je 790e

Znaci cena kod nas moze da bude 950e

Zasto je onda nama isplativije da placjamo kod KP likova 1050? Zato sto je u radnji 1300e+!!!!

Imamo 7% manji pdv/afu/vat shta vecj, a imamo vise cene 30%!!!

*Cisto da se razumemo ja sam tv kupio LEGALNO u Rodi, ali boli kad znash kako te deru.
 
Poslednja izmena:
Svaka cast care,ali ja ne mogu tako.
Ne pada mi na pamet da radim vise da bih tu razliku para sto zaradim dao nasim klosarima od uvoznika i drzavi.
Postujem drzavu i sve zakone i namete,ali neka granica mora da postoji i da se postuje,u suprotnom cemo svi kao i ti,raditi vise a imati manje.


A zamisli tek kada radiš, zaradiš i onda te država zavrne i ne da ti pare pa moraš da čekaš i da je moliš? Ja više volim da kupim ovde, u radnji sa našom garancijom, ali da plaćam više od bilo koga drugog u okruženju ne pada mi napamet. Kad se već bakću sa ovim jadnim sitnim ribama, što ne udare na one koji "valjaju" milione??? Svaka tema ovde mora da se dohvati politike, to je kod nas postala neminovnost....
 
Primer:
Cena u HU1000e kad se vrati afa to je 790e

Znaci cena kod nas moze da bude 950e

Zasto je onda nama isplativije da placjamo kod KP likova 1050? Zato sto je u radnji 1300e+!!!!

Imamo 7% manji pdv/afu/vat shta vecj, a imamo vise cene 30%!!!

*Cisto da se razumemo ja sam tv kupio LEGALNO u Rodi, ali boli kad znash kako te deru.

Ja ne mogu da ti kazem kakva je matematika uvoznika ali maloprodaje nema sanse da zarade vise od 7%.
Na modele od 1000e maloprodaje nema sanse da zarade vise od 4%.
Iz tih 4-7% maloprodaje treba da izfinansiraju drzavu, radnike, reziju itd, ni sam ne znam kako uopste neko radi.
 
Намети и јесу толики пошто их мало ко плаћа и сви више воле крадено него скупо а поштено.

Good story bro. Razumeo bi da kazes tako nesto a da ne zivis ovde.

Jel mozes da mi objasnis kako to u DE s6 kosta oko 220 eura manje nego kod nas? Naravno sim free. Sta pravi toliku razliku? To nije normalno.
 
Poslednja izmena:
Good story bro. Razumeo bi da kazes tako nesto a da ne zivis ovde.

Jel mozes da mi objasnis kako to u DE s6 kosta oko 220 eura manje nego kod nas? Naravno sim free. Sta pravi toliku razliku? To nije normalno.
Evo ja cu ti objasnim.Posto smo mi nebeski narod, imamo i nebeske trgovce, koji daju svojoj robi nebeske cene, da bi ostvarili nebeski profit, svojstven samo nebeskim trgovcima, koji je susta suprotnost trgovini na planeti Zemlji.[emoji1]
 
Ponavljanje je majka znanja:
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1430236921029.jpeg
    uploadfromtaptalk1430236921029.jpeg
    78.4 KB · Pregleda: 411
Telefoni, televizori (naravno legalno) su kod nas nenormalno skupi, evo gledam do skoro je razlika za s5 bila 250 eura, sada su ga snizili u jednoj radnji, sada je samo 190 razlike.
 
Svaka cast care,ali ja ne mogu tako.
Ne pada mi na pamet da radim vise da bih tu razliku para sto zaradim dao nasim klosarima od uvoznika i drzavi.
Postujem drzavu i sve zakone i namete,ali neka granica mora da postoji i da se postuje,u suprotnom cemo svi kao i ti,raditi vise a imati manje.

Ima i druga strana medalje. Mogu svi početi da kradu ili kupuju švercovano pa neće biti ni bednog dečijeg dodatka, a kamoli magnetne rezonance ili penzije.

Elem, upotrebio sam hiperbolu da pokažem koliko se gnušam kradje. Istina je negde izmedju naravno.
Nije rešenje slepo plaćati i dozvoljavati da te pljačkaju kako stignu ali kupovina švercovane robe nikako ne sme postati mainstream i obrazac ponašanja čak ni blizu kao što se ovde može pročitati. Možda samo 10tak % postera osudjuje kriminalce i šverc. Katastrofalan rezultat medju mladim i pametnim ljudima. Takvo razmišljanje sigurno vodi u opšte siromaštvo i rasulo.
 
Ima i druga strana medalje. Mogu svi početi da kradu ili kupuju švercovano pa neće biti ni bednog dečijeg dodatka, a kamoli magnetne rezonance ili penzije.

Elem, upotrebio sam hiperbolu da pokažem koliko se gnušam kradje. Istina je negde izmedju naravno.
Nije rešenje slepo plaćati i dozvoljavati da te pljačkaju kako stignu ali kupovina švercovane robe nikako ne sme postati mainstream i obrazac ponašanja čak ni blizu kao što se ovde može pročitati. Možda samo 10tak % postera osudjuje kriminalce i šverc. Katastrofalan rezultat medju mladim i pametnim ljudima. Takvo razmišljanje sigurno vodi u opšte siromaštvo i rasulo.
Opšte rasulo i siromaštvo tera ljude da kupuju televizore koji su 20 posto jeftiniji.
Švercovana roba ne bi postala mainstream da naši prodavci imaju granice do koje im ide alavost. Pa barem da od tih para oni zapošljavaju nove radnike nego se time finansiraju kola, vikendice, putovanja.
 
Poslednja izmena:
Kakve veze ima naslov teme sa celom diskusijom?
Pa šta ima da se diskutuje o naslovu teme???!! :)

Da ne misliš da treba država da preuzme obavezu garancije za nekog xxx iz Subotice? :)

Šalu na stranu. Već smo diskutovali o ovome pa uživaj u diskusiji dok je civilizovana i nezaključana. :)
 
Poslednja izmena:
Ima i druga strana medalje. Mogu svi početi da kradu ili kupuju švercovano pa neće biti ni bednog dečijeg dodatka, a kamoli magnetne rezonance ili penzije.

Elem, upotrebio sam hiperbolu da pokažem koliko se gnušam kradje. Istina je negde izmedju naravno.
Nije rešenje slepo plaćati i dozvoljavati da te pljačkaju kako stignu ali kupovina švercovane robe nikako ne sme postati mainstream i obrazac ponašanja čak ni blizu kao što se ovde može pročitati. Možda samo 10tak % postera osudjuje kriminalce i šverc. Katastrofalan rezultat medju mladim i pametnim ljudima. Takvo razmišljanje sigurno vodi u opšte siromaštvo i rasulo.
Wow. Izvini molim te, očigledno ne pratiš gde je prava krađa i dug koji ide na 80% BDP. A propovedaš pravdu za nešto što je na skali nebitno. BG u vodi koji će da nas bankrotira i uništi prestonicu sa najvrednijim zemljištem.
'Mi', odnosno ova zemlja voli da laje uz pogrešno drvo, pa se još i čudimo.
A penzija već nema, i smanjenje je krađa.
Jer su ti ljudi platili te penzije i zaradili.
Ne daju se penzije iz milostinje.
Kako niko ništa ovde ne zna, stvarno mi je muka.
 
Eh svi bi ste vi da nam bude bolje ali nikako da placate poreze i dazbine. Preko tudje grbace ce sve a ja cu da kupujem svercovanu robu i da kukam kako je lose stanje u drzavi i onda cu da se pravdam kako moje potkradanje drzave nije ni priblizno onome sto drugi rade.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno