Šta je novo?

Ispitivanje ispravnosti USB-flesa

KingSRB

Poštovan
Učlanjen(a)
25.09.2014
Poruke
304
Poena
69
Poz svima [emoji4] !
Imam problem a verujem da se mnogi sa foruma suocavaju sa istim problemom koji i mene muci [emoji6] pa reko da otvorim temu nadam se da nema slicne ako ima izvinjavam se unapred adminima.
Naime o cemu je rec pre neki dan drugar mi dao svoje stare USB stikove jedan je 128GB drugi 512GB i treci 32GB posto on zivi preko njemu vise nisu potrebni(on je sebi uzeo neki od 1TB) pa mi je poslao postom e , sad kako da ih precesljam i ispitam da nemaju neke greske ili bad sektore i, ispitam njihovu ispravnost(tacnije koliko su izraubovani ako se to uopste moze ispitati) kojim programom to da uradim a da je pouzdan ili na koji nacin da utvrdim koliko su pouzdani ti cipovi u njima cuvao bi neke malo vaznije stvari na njima pa sad ako neko zna kako da to proverim i odradim proveru hvala unapred [emoji2]
 
E hvala lave al ako sam dobro preveo a nadam se da jesam taj program operise do 64GB velicine sta da radim s onim monstrumom od 512GB [emoji10] ?
Valda nisam nesto propustio u text-u hmmm...
 
On zapravo testira koliko može da se upiše podataka na fleš i potom čita te iste podatke da proveri da l' su validni, tj. da li su propisno prebačeni na flešku. Ako to prođe, taj drugar je opasan buržuj kad mu ne trebaju fleške tog kapaciteta. ;)
Za testiranje pouzdanosti nekog usb fleš diska ne postoji aplikacija, radi dokle radi.
 
Баш буржуј јер 1ТВ ни тамо није испод пар кила долара а и овај од 512 није баш јефтин да се поклања другарима. Ако нећеш да тестираш, напуни га неким архивама (најлакше да касније провериш) па ако стварно стане 512GB (мада ни тај 128GB није сигуран) онда ти је другар баш добро прошао преко.
 
On zapravo testira koliko može da se upiše podataka na fleš i potom čita te iste podatke da proveri da l' su validni, tj. da li su propisno prebačeni na flešku. taj drugar je opasan buržuj kad mu ne trebaju fleške tog kapaciteta. ;)
Pa i to je neka potvrda sigurnosti jel cisto da pretestira kapacitet i brzine upisa ispisa(naravno ako to neuspe znaci da nesto smrdi jel...)
Ma najgore sto ih je izlizao nalepnice pa neznam ni ko ih je proizveo hebemli ga kad je dzaba i bogu je drago [emoji6] !
Probacu u toku dana pa cu videti ovaj najmanji a za one velike neznam sta ću mozda neki pouzdan tester za njih ima!?!?
Ako neko zna neki pouzdan sa lakim i prakticnim interfejsom dovoljno mi je samo da napise brzinu i dal je ok il nije [emoji2]



Pravo da ti kazem nisam ga ni pitao odakle mu al mi je rekao da je ovaj od 1TB uzeo iz kine i kaze radi mu zasad !?!? taman je batalio ona tri za jedan
 
Pravi fleševi velikih kapaciteta koštaju jezivo mnogo...
Iskreno da ti kazem ja sam imao neki stari od 16GB i sad kad dobih ovo onaj moj mi smesan [emoji2] al ajde sto je sigurno sigurno pa reko da isproveravam pre nego sto onaj moj ode u kontener [emoji3] . Ako ovi budu valjali ihhhh sta da vam kazem [emoji4] . Samo da valjaju jedino neznam dali pre testa sa ovim programima do sad sto ste predlozili da stavim nesto na njih i koliko pa da pokrenem test ili da budu prazni pa da program testira???
E znam jedino da su 2.0 [emoji6]
 
Ti flesevi od 128,256,512gb i 1tb imaju oko 8gb plafon. Evo bez testiranja ti kazem :)
 
Auh druže, pa koristi google translate ako nisi dobar sa engleskim.
Ma osrednje a i translator mi nije bas merodavan pola reci a, i slova pojede krastavac [emoji6]
Ne bacaj taj svoj disk, nema šanse da si dobio no name flešku realnog kapaciteta pola terabajta.
Testiraj i pripremi se na čekanje, potrajaće...
Nažalost znam da ce potrajati ali se nadam da ce se isplatiti nakraju [emoji4]
Ostavicu ja jedan po jedan preko noci na laptopu pa nek testira [emoji6] polagano!


Ti flesevi od 128,256,512gb i 1tb imaju oko 8gb plafon. Evo bez testiranja ti kazem :)
Ehhh nadam se da gresis ali ajde de nebih skeptik da budem ko zna [emoji3] !
Kako kazu u SRB samo cenzus da prodju [emoji2]
 
Ne gresim. Bilo je takvih tema ihahaaaa po benchu.
Imas te fleske i na kupujemprodajem, neznalice kupuju i 99 posto njih ne napuni prvih nekoliko nedelja tih 8gb i ni ne provali sta ima. Kada se napuni 8gb,on krene da prepisuje preko pocetnih podataka i tako u krug. Ne treba ti test nikakav,samo pokusaj da ga napunis. Posle 8gb padne brznia skroz i pise time remaining 1000 hours ili sta vec :)

Ae nemoj da si naivan,zar mislis da bi postojao fles od 512gb po ceni 32gb. Pa niko nikad hdd ne bi kupovao.... :-D


Navodim 8gb kao primer samo,neki nemaju ni 2gb,mozda cak ni toliko :)
 
Poslednja izmena:
Eh kada bi se isplatilo.. ne računaj na to druže, biće ti lakše.
Onih 95% šanse da su lažnjaci je konzervativna procena, bilo mi je glupo da pišem 99%...

Stavka 2 sa mog linka će ti najbrže završiti posao (quick test, destruktivan po postojeće podatke na flešu).
Stavka 4 će ti možda reći nešto više o samim fleševima, ali opet ne računaj ni na to mnogo, u lažnjacima je najjeftinija/najnekvalitetnija/najsporija/no name fleš memorija
 
Čim se vrnem sa posla stavljam test pa da vidimo naravno obavesticu vas kako je proslo (i dalje se nadam pozitivno ali sad vec sa rezervom) . Znaci da nestavljam nista na fleseve nego tako prazne da ih testiram pa da vidim jel?
A probacu da ih napunim i preko 16GB ili 8GB prvo pa cu onda testirati.
Hvala vam svima na pomoci [emoji4]
Samo jos jedno pitanje cemu sluzi onda full format i onaj quick format u windows opciji da li on moze biti merodavan ako uradi full ili quick format flesa?
 
Poslednja izmena:
kojim programom to da uradim a da je pouzdan ili na koji nacin da utvrdim koliko su pouzdani ti cipovi u njima cuvao bi neke malo vaznije stvari na njima pa sad ako neko zna kako da to proverim i odradim proveru hvala unapred [emoji2]
Да се вратим на почетак, ово никако немој да радиш. Важне ствари се не чувају на флешкама из много разлога, па и ако су флешке проверене.

А можда су ове ОК, ми нагађамо а можда их је другар плаћао по 1.000-2.000$ и оне су реално велике? Мада ... са USB 2.0 да ископираш и 100GB потребно је ихаха времена. Ако је плаћао мање и ако је та од 32GB из исте приче, провери прво њу па ако ни она не пролази, све је јасно.

Нема потребе за тестовима, пусти да се копира нешто па ако иде нормално, онда је у реду. Ако све прође, пробај да вратиш на хард и ту би све било коначно потврђено.
 
ne,samo ovo sto su ti kacili i da sam probas da napunis koliko moze.posto su usb 2.0 100 posto su laznjaci sa ogromnom sansom da nisu ni 8gb.sve okej,ali su uz to jos i poprilicno spori.ne bacaj svoj od 16gb ni u ludilu,nikad dovoljno fleseva,uvek moze da im se nadje primena,tipa neki test boot,i sl.ja pre neki dan nadjoh po kuci neki od 4gb,idealan za strelec boot,vec me je posluzio da prebacim sistem na nov ssd.
 
Nema problema mada je stari fles vec bio u niskom startu da leti u kantu obustavio sam akciju dok valjano neispitam i uverim se za ove da valjaju i da rade kako treba cim dodjem s posla kuci krece atest fleseva pa sta bude nadamo se najboljem jel... [emoji4] .
Jos samo neko da mi objasni onu windows funkciju Format(full/quick kad se desnim otvori padajuci meni) sto ima cisto da potvrdim ono sto mislim da jeste [emoji6]

Hvala vam svima na iscrpnim savetima jos jedared.
 
Poslednja izmena:
Samo ti probaj da na njih prebacis dovoljno podataka. Natrpaj 16-17 Gb muzike ili filmova i videces. Ja sam skeptican za tih 512Gb... To kosta svetog petra kajgana. Doduse juce sam platio 4200 64Gb kingston. Samo za mjuz da se prebaci na neku masinu. Sandisk extreme od 16 sam platio 4700 cini mi se. Sandisk je brzi cca 20 puta
 
8e72c910805e263fe51b20f9dc0db827.jpg
a60e52f3a165eef0a455fcfe2028c383.jpg
Ovaj sandisk.
Ne znam zasto su razdvojeni postovi :-( izvinjavam se
 
32GB je ok sve radi kako treba e sad one Gigante da testiram upis ispis koliko mere da stane i.t.d! A to ce bogami da potraje krastavac.
 
512Gb radi doduse malo cudno nekad ima fajlova koje sam prebacio a nekad moram 2-3 puta da ga ukljucim da bi ponovo bili na mestu naravno nisam uspeo da ga napunim 100% nemam cime ni da ga napunim oko 220Gb sam uspeo da napunim ali neznam zasto se gubi sadrzaj tacnije moram vise puta da ga ustekam da bi ponovo videosav sadrzaj hmmmmm.....!?!?
Sta li bi to moglo biti?
 
Uradi ono što sam ti napisao u 14 komentaru ove teme.
To je brži način od kopiranja svih 500 gb.
Ako prijavi greške ili bilo kakve probleme fleš je fake ili neispravan ili poluispravan.
Prvo uradi test sa onim od 32gb da stekneš utisak šta i kako.

Šta je sa onim flešom od 128gb?
 
Uradi ono što sam ti napisao u 14 komentaru ove teme.
To je brži način od kopiranja svih 500 gb.
Ako prijavi greške ili bilo kakve probleme fleš je fake ili neispravan ili poluispravan.
Prvo uradi test sa onim od 32gb da stekneš utisak šta i kako.

Šta je sa onim flešom od 128gb?
Ocu! Dao sam drugaru da ga formatira nemam zivaca sve sam da radim to bre traje satima [emoji17] javljam cim izadje neka informacija i naravno cim nadjem vremena [emoji4]
 
Nazad
Vrh Dno