Šta je novo?

upgrade konfiguracije

Milan97

Poštovan
Učlanjen(a)
26.04.2015
Poruke
153
Poena
69
Trenutno imam amd athlon x4 641 i radeon hd 7850,medjutim pocesor je suvise slab far cry 4, radi na medium i ima nekih 45 fps prosecno na rez 1440x900 na high pada na 35 I ne Ide ispod 29 ali se vidi da secka nzm zato sve preko 30 bi trebalo da bude sasvim ok. Desava se da fps padne na 2-3 I to traje 10 sec, mislim da je to samo zato sto je procesor slab ako se I vi slazete sa mnom dajte mi neki predlog za upgrade. Budzet mi je prilicno mali dao bih maticnu msi fm2-a55m-e33 I ovaj proc I oko 50e za nesto bolje oko 8k mogu da izvucem za process I maticnu I nadam se da ce naleteti neki fx-6300+maticna za 130e moze I malo vise ili neki x4 860k ili x4 750k plus maticne ako imate neke predloge ili ponude napisite.
 
Poslednja izmena:
Evo jedan predlog, nauci da koristis znakove interpunkcije, pa mozda i pocnemo da citamo i pomognemo.
 
Ovako nasao sam fx 8120 za 9k, ali polovan nzm u kakvom je stanju, a I za maticnu bi trebalo izdvojiti bar 8k tako da to odpada I ako je super cena.Fx 6300 se prodaje nov za 11k I trebalo bi mi oko 6k za 760g ili 8k za fx970 to je oko 19k sto nije malo, a polovnih 6300 nema.Obe opcije su mi skupe, ako neko od vas moze da nadje polovnu maticnu I fx 6300 do 13-14k bilo bi super.
 
1. Phenom II X6 1055t (original kutija)
2. Asus M4N98TDV-EVO(profi ofarban hladnjak u crno)
3. 4GB Kingston HyperX 1600MHz(original kutija)
4. Titan Venessa sa kontrolerom(original kutija)
Nasao sam sve ovo za 140e, verujem da moze I za manje pare, zanimame sta vi mislite ovo je malo slabije od fx 6300 koliko se ja razumem. I ovde jos imam cooler I ram 4gb. Jel ok ovaj phenom I nadam se da nije prestaro da ce raditi bar 4-5 god.
 
sta ce da bude za 4-5g niko nema pojma,da imamo ne bi bili na ovom forumu. :) ako je to punokrvni x6 (ne otkljucani) i ako se klokuje lepo to moze da bude dobro resenje,ako da za manje.
 
Klokuje se do 3.8- 4ghz, trebalo bi da je punokrvni da li je klokovan do 4ghz jaci od fx 6300 na 4.6ghz? Kako da vidim da li je u dobrom stanju hteo bih da mi traje bar 4-5 godina,ako je los bolje da dodam jos 3-4k I da uzmem fx6300 I mb ima za 140e staro oko 6 meseci.
 
Klokuje se do 3.8- 4ghz, trebalo bi da je punokrvni da li je klokovan do 4ghz jaci od fx 6300 na 4.6ghz? Kako da vidim da li je u dobrom stanju hteo bih da mi traje bar 4-5 godina,ako je los bolje da dodam jos 3-4k I da uzmem fx6300 I mb ima za 140e staro oko 6 meseci.

Brate ja bih za 140e uzeo polovan i5. Iscimaj se malo, nacices neki i5 3xxx za 100e + plocu mozes cak i novu da kupis za 40e i bog da te vidi.
 
Brate ja bih za 140e uzeo polovan i5. Iscimaj se malo, nacices neki i5 3xxx za 100e + plocu mozes cak i novu da kupis za 40e i bog da te vidi.

+1

Na toj rezoluciji ti fps zavisi vise od procesora nego od graficke, mada sve zavisi od postavki u igri od same igre. Prati kako se krecu CPU i GPU usage, najbolje sa MSI Afterburner-om i ako je graficka uglavnom ispod 99% iskoriscenja onda ima smisla uzeti jaci procesor.
 
Bas sam to I radio, graficka daj boze da je iskoriscena 70% a procesor stalno 100% padne na 95% pa opet 100% zato I gledam neki procesor.Necu nista have uzimao bih x6 sad da li phenom ili fx zavisi od para, ako pocnem da gledam nesto jace to ce ici u krug opet cu gledati nesto jace,pa onda mora I graficka nova, zato hocu neki x6 bolje mi ne treba.
 
Bas sam to I radio, graficka daj boze da je iskoriscena 70% a procesor stalno 100% padne na 95% pa opet 100% zato I gledam neki procesor.Necu nista have uzimao bih x6 sad da li phenom ili fx zavisi od para, ako pocnem da gledam nesto jace to ce ici u krug opet cu gledati nesto jace,pa onda mora I graficka nova, zato hocu neki x6 bolje mi ne treba.

AMD-ovi procesori su dosta slabi, pogotovu single core performance. Sve DX11 igre, pa i FC4, se oslanjaju upravo na ucinak jednog jezgra i tu Intel dominira.

CPU_01.png


http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Far_Cry_4-nv-test-fc_proz.jpg


Po ovim benchmarkovima, i3 su bolji i od 9590 i 8350.
 
Za Far Cry 4 minimum je 8GB DDR3 i graficka kartica 256-bita 2GB GDDR5. Ako ti je graficka sa 1gb memorije sve je dzaba. Potrazi AMD Steamroller/Kaveri procesore ili neki I3 Haswell.
 
Nazad
Vrh Dno