Šta je novo?

I5 4690k kratko pitanje

javelinman

Poštovan
Učlanjen(a)
30.09.2014
Poruke
91
Poena
59
kada sam povezivao pc tamo gde ide kabal iz napajanja kod cpu-a stavio sam 4pina iako ima prostor za 8pin,da li da dodam jos 4 ili ne.na 955be mi je stojao na 4 pina tako godinama,hoce li biti nekih problema i ima li cpu dovoljno struje ako ostanu 4pina samo?
 
Predvidjeno je 8pin, zasto ne bi?

Ako overclockujes, obavezno dodaj.
 
ako radi,radice.ako planiras neki ekstremniji klok stavi 8 pin da ne preopterecujes tih 4 pina i to je to.
 
Imace taj I5 i vise nego dovoljno struje iz tih 4pina ali ako vec imas iz napajanja 2x4pina ondosno 8 pin konektor ukljuci svih 8pina, nista te ne kosta...
 
I5 kada se klokne moze da nasvira i do 150W na 1,3V+ :)
 
vazi hvala na odg,interesuje me jos da li su dobre ove temp,blejiao sam samo po netu pola sata i doslo je do 43,nije kloknut,mislim da phanteks ne bi trebao da mu da da ide toliko da ide u idle-u

Capture.PNG
 
ko zna sta je win radio tad,neki apdejt,optimizaciju i sl.ako ti ovako nisu u leru sujmive temperature,ne sekiraj se.
 
I meni kada je na netu ili kada radis nesto lagano ide do 43, sta da se radi kada je vruće u sobi.
 
A na bez kloka na linxu posle desetak min 66stepeni?jel mnogo to,mozda sam ja navikao na amd koji mi bez kloka na linxu posle sat vremena nije presao 58 stepeni..
 
s' obzirom da imas jos 34c do trotla ju du d met.
 
Sve je to u redu. AMD bolje prenosi toplotu iako trosi vise. Moderni inteli su ubogaljeni termalnom pastom i silikonom kojim su lepili IHS.

I meni su takve temperature u leru do 43-44 stepena. S tim da imam malo jaci cooler, ali je i kloknut proc.
 
moze neko pojasnjenje sto ne popalite power featurese,zivo me zanima.
 
To što pod LinX-om ide do 66 stepeni bez overkloka je OK, jer PWM kontrola će tek na 70 ili 75 poterati ventove na max rpm.

Isključi PWM i videćeš da neće preći 55 stepeni u istom scenariju.

Ne diraj ništa, sve je to OK.

Odličan je to kuler i ohladiće taj CPU i na 4.5GHz, budi bez brige.
 
Da ne bih otvarao novu temu,interesuje me kako kloknuti cpu na uefi biosu,navikao sam na onaj obican,sad mi ovo sve cudno,udjem u oc settings i sve zakljucano.
 
menjual od ploce u sake,gugl pod misku. :)

Interesuje me da li znas sta je ring frequency kod cpu-a?uspeo sam da ga dignem na 4.4ghz bez tog ring,to stoji na 3.5ghz nisam hteo dalje temp ide do 88 u linxu sa phanteksom na 1000rpm,da li treba i taj ring da dizem,i da li bi bila manja temp ako bih iskljucio graficku integrisanu?
 
Nija manja temp ako ugasis integrisanu i dizanje ring-a neces nista dobiti, eventualno malo veci score u 3DMark 11 ili nekom Benchmarku, ali u realnom radu nista, samo te zaboli glava od toga :) Temp je odlican za Linx. Moze to i jos da ide. Probaj da koristis ROG Real Bench V2.2 ili koja je vec aktuelna verzija. Dosta su nize temperature, a bice podjednako stabilno, jer ti realno nikad nece ici toliko visko temperatura.
 
Sve informacije vec imas u temi za overclockovanje doticnog procesora.
 
^ +1
 
Nazad
Vrh Dno