Šta je novo?

intel i7 3820, h110, gigabyte x79 ud3, kingston hyperx beas 2400mhz cl11, stabilan oc

Dzoni86bgd

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.11.2014
Poruke
762
Poena
69
intel i7 3820, h110, gigabyte x79 ud3, kingston hyperx beast 2400mhz cl11.

Da li moze pomoc oko stabilnog oc, probao sam 4.5ghz= 43x104.59 od 1.37 do 1.44vol, memorija na 1950 nesto na 1.65v, temp ne ide preko 70c, sve izgleda stabilno ali posle gasenja kompa. Bios error i sve na default.


i7 3820.PNG
 
Poslednja izmena:
Mozda glupo zvuci ali proveri bateriju.
 
Znas da imam to da proverim sutra. Samo da kupim novu.
 
To si trebao prvo da proveris. Koliko dugo si vrteo prime95, da li si opteretio memoriju na max?
 
Nije baterija vec Gigabyte ploca. Nikad oni nisu znali da naprave plocu za OC, a da nema 300 bubica. Secam se 965P i C2D 4300 procesora u mom slucaju tamo negde 2007. Ista prica, sve sljaka do gasenja kompa i onda "BIOS error". Expresno je izletela iz kucista i ustupila mesto ASUS-u ;)
 
Na GB x58 nije bilo takvih problema. Probaj nov BIOS ako ga ima. Probaj i onaj GB program, valjda se Easy tune zove, da postavi OC podesavanja kad udjes u windows ako nista drugo ne pomogne.
 
Poslednja izmena:
Treba probati da uopste ne menja BUS sa 100MHz, bese kao sto kazes ili 100 ili 125, a sve sto je za 3-4Mhz vise od ovih vrednosti zna da pravi probleme. Lepa okrugla cifra 43x100=4300Mhz
 
Odlicno, ostavi onda 100x43, tesko da ces u praksi osetiti razliku izmedju 4300 i 4500Mhz. Ne znam da li mozes staviti 44x100, mozes i to probati.
 
k'o sto rekoh.
nije ovo sandy, ne voli ovo diranje busa.

digni strap na 125, i resis problem.

Savetuješ iz iskustva?

Majstori, F16 i F20 revizijom BIOS-a, GA-X79-UD3 1.0 je "osakaćena" u smislu OC-ovanja putem strap-a. Gospoda iz GA su napravili prostor novim grafikama, ali joj zapečatili sudbinu što se tiče proverenog načina tweak-ovanja. Jedino što korisnik može da uradi je da se igra delimično otključanim multi-jem ili da je OC-a putem BUS-a. Ploča max dozvoljava nekih 104.57, koliko me služi sećanje.

Obzirom da je korisnik stavio još noviju grafu od R9 280X, npr., a gospoda iz GA i dalje kasne, CPU se više uopšte ne snalazi sa 2, odnosno 3 načina OC-ovanja.

Vrlo stabilna ploča, jako visoki OC dometi, ali se jednostavno nove verzije BIOS-a ne snalaze sa novijim grafama kad se radi OC. Veliki minus za GA.

Pa pričali smo o svemu ovome nedavno!?

Rešenje: F12 BIOS i 79X0 CF ;), pa da onda vidimo komentare. :)
 
Nesto me zanima. Zar ti bios ne izbaci poruku pri paljenju da zbog nestabilnog kloka ucitava defaults? Ako da, to resis Easy Tune-om. Sad sam se setio, desavalo se i meni neko vreme to isto na x58,onda samo od sebe prestane. Bubice. Ili upali racunar tek tako? Takodje, iz prvog posta, sta znaci-deluje stabilno?Ili je stabilno ili nije, nema tu delovanja. Kojim programima si testirao i koliko dugo? Verovatno uopste nije stabilno, u win radi ok, ali nisi dovoljno dobro testirao.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno