Šta je novo?

Ruter to AP

Nostormo

Čuven
Učlanjen(a)
27.01.2002
Poruke
540
Poena
619
Pozdrav,

Zanima me da li je moguce da od rutera napravim access point na sledeci nacin:
AP (ruter) bi primao wireless signal od drugog rutera i delio dalje internet u stanu pored.
Dakle da li je moguce da izbegnem LAN povezivanje ova 2 uredjaja?

Hvala.
 
Zavisi od modela routera, nemaju svi tu funkciju.
 
Imam 2:

D-Link D 300
Tenda W316R

Jel moze neki od ova 2 modela da se kaci kao AP na drugi ruter preko wireless-a (primna signal preko kabla) i daje signal dalje.

Hvala
 
Pogresno ja napisah u prethodnom postu (izvinjavam se) znaci NECU preko kabla da prima signal AP(ruter) od drugog rutera vec preko wireless-a to mi je jako bitno (razlog je izbegavanje razvlacenje kabla iz drugog stana ili busenjezidova pa je ovo jako bitno). Znaci znam da mogu kada su fizicki povezani kablom ali ne znam jel moze da jedan prima wireless signal od drugog i bude AP da daje dalje???
 
Pogledaj na linku koji sam ti ostavio sličicu pod WDS, radi baš to što je tebi potrebno, reemituje signal....
 
Da postavim i ja jedno slicno pitanje.

Imam sbbov cisco gateway 3928

I kuca mi je malo veca. Hteo sam da kupim dva routera/wifi extendera da bih razvukao signal po kući. Doduse necu koristiti cisco wifi jer preskace ponekad nego iz ciscoa lan u prvi router koji je na sredini sprata, a da u sobi ispod bude drugi koji ce sluziti kao extender.

Za ovo sam mislio dva asus rt n12+ .

Kako su se pokazali sa signalom i da li je ok moja ideja?
 
Sad novi problem.... modem sa koga sam trebao da radim WDS na Tenda ruter je Telekomov Huawei HG552a1 i koliko sam gledao on nije sposoban za WDS a to trebaju da budu obe strane moguce da rade da bi radilo koliko sam ja shvatio. Molim nekoga da me ispravi ako gresim...
Jel moguce da resim ,ako ne moze WDS , problem da preko wireless konekcije repeatujem signal na drugom ruteru sa Huawei HG552a1 na Tendu W316R ili D-Link D300???

Hvala
 
Nazad
Vrh Dno