Šta je novo?

Problem sa mikrofonom

cimi

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2010
Poruke
1,149
Poena
210
Pozdrav svima

imam vec duze ovaj problem.Kad god hocu da nesto snimam preko mikrofona na slusalicama u 99% vremena kada stisnem record nece da mi nista snima,kad mi je npr ukljucen youtube u pozadini jedino sto se snimi je zvuk sa yt ali ono sto ja pricam nista.
Probao sam sam i druge slusalice i isti rezultat.Nekad mi se javlja samo brujanje i to je sve.
Gledao sam na yt kako drugi podesavaju sve isto podesim i dalje ne mogu da snimim nista.

Jel ima neko neku ideju,stvarno bi mi znacilo.Jer ovo vec 2-3 godine ne mogu da sredim,po nekad proradi i onda opet nista.
 
Jel ima neko neki predlog/ideju sta da radim..

Posto jedino sto se cuje je brujanje(kao zvuk struje)..Kad stavim ``listen to device`` onda se cuje brujanje u slusalicama nepodnosljivo..Do juce sam koristio Ausovu plocu,juce sam kupio Gigabajtovu plocu isto se nastavilo..

Sad na netu sam procitao da moze da bude zato sto nemam uzemljenje,neko cak pominje da je sredio tako sto je iskljucio led lamicu napred(sa maticne),neko je resio tako sto je kabl koji ulazi u zid okrenu na drugu stranu(tak mi je to besmislica)..Ja sam ubedjen da nesto ima veze sa strujom ali pojma nemam sta.

Vise ne znam sta da probam,vadio sam jedan po jedan prikljucak pa testirao,sve sam tutorijale isprobao sa yt.I svaki put kad nesto snimim mikrofonom se cuje samo zujanje..Sad me nervira ako kupim neku zvucnu i dam 50+ e a problem se nastavi.
 
Evo ovako.

1.Imam plocu GA 970A UD3P(i neku integrisanu zvucnu za koju nisam cuo).Do pre neki dan sam imao Asusovu maticnu sa realtek zvucnom

2.Probao sam da prikljucim front i back panel

3.Nije mikrofon mutiran;)

4.Imam 2 para slusalica sa mikrofonom i na jednim i drugima nece da radi mikrofon

5.Probao sam da snimam sa sound recorder i sa Audacity ni da mrdne

6.Ubacio sam najnovije drajvere,cak sam i ubacivao novi bios

Sva podesavanja sam probao,sve kombinacije mikrofon ni da mrdne ni na asusovoj ni na ovoj ploci..

E sad ako ima neko neku ideju,jer ja pocinjem da sizim vise,ako ceo internet nisam precesljao.

Sad se razmisljam da kupim zvucnu kartu,ili usb slusalice,ili zasebni mikrofon..Ali me nervira ako dam pare pa i onda ne bude radilo:mad:
 
Slušalice sa odvojenim priključkom za mikrofon ? Mixer kao default recording device ?.
 
Jesu sa odvojenim prikljuckom.Probao sam i sa mixer kao default i obrnuto..

Npr evo sad kad pricam u mikrofon ne pomera se ona lestvica.Ali kad npr pustim youtube lestvica se pomera kao da ja pricam..I kad stisnem record ono snimi zvuk sa yt
 
sound.JPG
Možda ovo ?
 
Screenshot_1.png
Screenshot_3.png
Screenshot_4.png
Screenshot_5.png
Screenshot_2.png
 
Poslednja izmena:
Screenshot_6.png

Screenshot_7.png

Screenshot_9.png

Screenshot_10.png

Screenshot_8.png
 
Poslednja izmena:
Ovako...NASAO SAM RESENJE:smash:...

Uzeo sam od burazera slusalice sa USB prikljckom znaci ne 3.5...Proradilo je iz prve bez ikakvih podesavanja.
Jedino sto ih ne prepoznaje zvucna karta..ALI RADE SAVRSENO..

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
 
Pogledaj na ploci kako je namesten front audio (26 strana uputstva), meni je slican (zaseban mic konektor na veb kameri) problem resilo kada sam namestio AC'97.
 
Nazad
Vrh Dno