Šta je novo?

Kmplayer, kodeci pomoć

-Sho.rs!

Cenjen
Učlanjen(a)
30.08.2012
Poruke
212
Poena
169
Pretpostavljam da mi fali neki kodek, s obizirom da ne mogu da otvorim video file. Pošto nemam pojma ništa o tome, molim nekog stručnog za pomoć. Unapred hvala
Ovo je info koji dobijem:
Video
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High 4:4:4 [email protected]
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 3 frames
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Writing library : x264 core 79 r1352 d487de4
Encoding settings : cabac=1 / ref=3 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x113 / me=hex / subme=7 / psy=1 / psy_rd=0.0:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=0 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=0 / threads=3 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / constrained_intra=0 / bframes=0 / wpredp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc=cqp / mbtree=0 / qp=0

PLAYBACK INFO
--------------------

[Video Info]
Decoder - No codec

[Audio Info]
Decoder - No codec
 
Poslednja izmena:
U pitanju je video fajl kompresovan x264 enkoderom u lossless modu (profilu). Ukoliko ni najnovije verzije KMP-a nemaju internu podršku za lossless H.264 format dovoljan je LAV Video decoder (LAV Filters). Nema potrebe ni za kakvim ultra/mega/giga kodek pakovima. A ako ćemo da spominjemo K-Lite onda ti je dovoljan K-Lite Basic. I naravno podesi KMP da koristi eksterne dekodere. Ili ga jednostavno batali i pređi na PotPlayer ili MPC-HC.

K-Lite paket se bazira na LAV Filters i koristi upravo ovaj dekoder/spliter za dekodiranje. K-Lite Mega sadrži i FFDShow ali se FFDShow ne razvija već više od godinu dana unazad. CLSID samo ispravlja po koji bag povremeno, ništa više. Ostatak K-Lite Mega paketa su uglavnom VFW video enkoderi koji se koriste prilikom puštanja fajlova već ih koriste VirtualDub i drugi VFW bazirani video editori za kompresiju. Sadrži i ACM audio dekodere i enkodere koje, opet, koriste VirtualDub i njemu slični programi i ne koriste se prilikom reprodukcije fajlova.

Ima i tu par alata za thumnails i par tweakova koji većini ne koriste ili postoje u zasebnoj verziji. A tu je i MPC-HC kao plejer. Od prošle godine MPC-HC koristi LAV Filters kao interne dekodere pa, kao takav može da dekodira sve što može čak i K-Lite Mega. Jer, kao što već napomenuh, i K-Lite Mega forsira LAV Filters.
 
Poslednja izmena:
@BokiPK
K-lite je instaliran.
@ilidan
Isto se dešava i sa MPC-HC, to su dva plejera koja koristim, i jedan i drugi koriste LAV za H.264.

Nekako sam pustio, ne znam ni ja kako, u svakom slučaju hvala na pomoći cheers
 
Osim ako nisi napravio neku zbrku sa različitim kodecima i sam fajl nije oštećen nema razloga da ne radi.
Za neke moje male testove imam jedan fajl kompresovan sa x264 u lossless modu i radi bez problema zadanjih godinu dana sa LAV Video dekoderom.
Koja ti je verzija LAV Video dekodera?
 
Verzija je 0.64.0.51
pre par dana je izašao 65
Znam i ja to, nema razloga da ne radi, ali fantomski bagovi postoje i uvek će. Bitno je da se rešiloi sad radi :)
 
K-lite je ubedljivo najstabilniji kodek pak. Ako instaliraš samo njega, u 99.9% slučajeva ne postoje problemi.
Nešto se kod -Sho.rs! - a desilo, pa mu je LAV bio neaktivan. Izgubio asocijaciju, isključen...ko zna. Takvi gremlini se javljaju tu i tamo.
 
Pređi na PotPlayer i LAV filtere, ništa ti dalje ne treba. K-Lite izbriši.
 
K-lite je ubedljivo najstabilniji kodek pak
Možda je to tačno, ali je (za gledanje filmova) obično nepotreban, odn. ostatak je 20. veka i nekih davnih vremena ;)

Slažem sa Dark-om: PotPlayer (ili MPC-HC) + LAV je sve što je potrebno.
 
Najgori blaotware ikad napravljen, ukljucujuci i mini lite kako ih vec zovu.
I zasto ce ti kodek pak ako razumes imalo osnovne stvari, instaliras sam sta ti treba i sta ti odgovara.
I ne vidim kakve veze paket necega moze da bude stabilan ?

Lav filters mpchc ili drugi player po zelji i madvr.. to je nesto osnovno a ne klikte

Od kad se pojavio klite je bio najveca moguca glupost (skup bukvalno svih mogucih decodera splitera, rendera koji su postojali), kasnije su se trudili da ubace samo potrebno , ali iz neznanja nisu uspevali)
 
Poslednja izmena:
Lasice, svako ima pravo na svoje mišljenje. K-lite teško da mođeš svrstati u bloatware, ali to je tvoje viđenje.
Da li ste skoro gledali šta dolazi u paketu, a šta možeš da izabereš iz njega? I da sadrži sve što savetujete manuelno da ubaci?
LAV nije svemoćan, ne završava posao uvek, a za prosečnog korisnika pvaj pack uvek odradi svoje.
Nikoga ne teram ninašta, predlažem, besplatno je i stvar slobodnog izbora.
 
Uz Pot ugrađene i LAV ne znam šta ne završavaju osim MVC, koji ni K-Lite nema koliko znam.
 
Lasice, svako ima pravo na svoje mišljenje. K-lite teško da mođeš svrstati u bloatware, ali to je tvoje viđenje.
Da li ste skoro gledali šta dolazi u paketu, a šta možeš da izabereš iz njega? I da sadrži sve što savetujete manuelno da ubaci?
LAV nije svemoćan, ne završava posao uvek, a za prosečnog korisnika pvaj pack uvek odradi svoje.
Nikoga ne teram ninašta, predlažem, besplatno je i stvar slobodnog izbora.
SA prvom recenicom se potpuno slazem i sve sto sam reko je moje misljenje, ali sta ne zavrsava i lav filters na priemr i pot ili mpc ?
Navedeni neki primer, okaci neki video koji ne zavrsava pa da probamo ?
 
Poslednja izmena:
Filmovi se kod mene zadržavaju toliko dok ih pogledam i posle obrišem. Imao sam problem sa jednim izdanjem ...skinutim od braće rusa... drugar mi je savetovao da prebacim na madVR i pomoglo je. Inače plejer je iz K-lite-a, MPC i po defoltu vuče LAV. Ortak mi reče da je malo učešća ima i 64bit win. S obzirom da on pravi HD filmove, uzimam ga kao merodavnog.
Isprobavao sam gomilu plejera čisto zbog subjektivizma. Nove verzije KMP jesu čisti bloatw, zato sam ostao na trojci, BSP mi i dalje ima nakorisnije opcije ali nije free, GOM i slični meni se uopšte ne dopadaju, kao ni VLC. Pot nisam koristio, prvom prilikom hoću.
 
Poslednja izmena:
Pot koliko se secam rade ljudi koji su nekada radili km. Znaci, gledaj na pot kao usavrsenu verziju km plejera bez bloata.
 
Daum PotPlayer? Kinezi? Rekao bih da iza njega stoji ozbiljnija korporacija, sudeći po sajtu.
Izgleda da je moj ukus više specifičan. Skinuo, pokrenuo, prošetao kroz opcije...na prvi pogled ne dopada mi se :( 'Ajd par dana da mu dam šansu.
...Pa i on dolazi sa upakovanim kodecima...Po čemu je to drugačija priča u odnosu na k-lite?
 
Poslednja izmena:
Filmovi se kod mene zadržavaju toliko dok ih pogledam i posle obrišem. Imao sam problem sa jednim izdanjem ...skinutim od braće rusa... drugar mi je savetovao da prebacim na madVR i pomoglo je. Inače plejer je iz K-lite-a, MPC i po defoltu vuče LAV. Ortak mi reče da je malo učešća ima i 64bit win. S obzirom da on pravi HD filmove, uzimam ga kao merodavnog.
Isprobavao sam gomilu plejera čisto zbog subjektivizma. Nove verzije KMP jesu čisti bloatw, zato sam ostao na trojci, BSP mi i dalje ima nakorisnije opcije ali nije free, GOM i slični meni se uopšte ne dopadaju, kao ni VLC. Pot nisam koristio, prvom prilikom hoću.
Nema nikakve veze 64-bit Windows.
madVR je render...
I Koreja nema veze s Kinom.
PotPlayer je najbolji player za napredne korisnike, i takođe ga radi originalni programer KMP, nakon što ga je prodao.
Side note: madVR ne radi sa 64-bit player-om.
 
Više ljudi mi je reklo da 64bit nema veze, ali neke stvarke što su mi funkcionisale pod 32-bitnim, i dalje ne mogu da nateram da rade.
Koreja vs kina, svodi se na isto. Ne razumem niti čitam nijedan. Pohvalno je samo što ima srpski, za one koji ga koriste. Ostatak neću da komentarišem:wave:
 
Kaži šta?
Ja sam isključivo na 64-bit zadnjih šest godina, i nisam primetio da mi ne radi nešto što mi je pre radilo. Čak mi deluje bolje nego 32-bit.
 
Po tome što PotP ne instalira svoje kodeke na sistem već ih drži i koristi interno. Isto to rade i VLC, KMP, MPC-HC i MPC-BE. MPC-HC koristi LAV Filters ali interno, ne instalira ih na sistem. U svari, skoro svi plejeri danas to rade.

Sa druge strane, K-Lite i drugi paketi instaliraju kodeke na sistem. Ako menjaš kodeke postoji šansa da se neki ne deinstalira dobro, ostavi tragove i stvori konflikt sa drugim kodekom.

U suštini, nema ničeg pogrešnog instalirati kodeke na sistem jer postoje programi koji nemaju svoje interne kodeke tipa Windows Media Player, Subtitle Workshop, Avisynth za DirectShowSource() i slični. Ali tada treba znati šta se instalira a ne trpati sve po principu "od viška glava ne boli". E, nekad može i da zaboli.

Evo malo analize čuvenog K-Lite paketa:

K-Lite Basic:
DirectShow video decoding filters:
LAV Video [version 0.64-51-g927bf]
DirectShow audio decoding filters:
LAV Audio [version 0.64-51-g927bf]
DirectShow source filters:
LAV Splitter [version 0.64-51-g927bf]
DirectShow subtitle filter:
DirectVobSub [VSFilter version 1.7.8.152]
Tools:
Codec Tweak Tool [version 5.9.7]
Shell extensions:
Icaros ThumbnailProvider [version 2.3.0 b5]
Icaros PropertyHandler [version 2.3.0 b5]
Instalira LAV Filters, DirectVobSub za titlove, Codec Tweak Tool za podešavanje prioriteta kodeka i Icaros za ikonice koje prikazuju frejm iz video fajla. Korisno za plejere koji nemaju interne kodeke ili imaju loše interne kodeke.

K-Lite Standard:
Player:
Media Player Classic Homecinema [version 1.7.8.152]
DirectShow video decoding filters:
LAV Video [version 0.64-51-g927bf]
DirectShow audio decoding filters:
LAV Audio [version 0.64-51-g927bf]
DirectShow source filters:
LAV Splitter [version 0.64-51-g927bf]
DirectShow subtitle filter:
DirectVobSub [VSFilter version 1.7.8.152] [xy-VSFilter version 3.0.0.306]
Other filters:
madVR [version 0.87.21]
Tools:
Codec Tweak Tool [version 5.9.7]
MediaInfo Lite [version 0.7.73]
Shell extensions:
Icaros ThumbnailProvider [version 2.3.0 b5]
Icaros PropertyHandler [version 2.3.0 b5]
U odnosu na Basic verziju dodaje modifikovani MPC-HC, madVR i MediaInfo Lite. Malo nepotrebno jer onaj ko koristi MPC-HC već ima LAV Filters kao interne kodeke i MediaInfo (deo samog plejera). Jedino madVR može da bude problematičan neiskusnim korisnicima jer nema instaler već se instalira pokretanjem .bat fajla. Za baš neiskusne korisnike maksimum što bi trebali da instaliraju ako hoće MPC-HC + madVR kombinaciju.

K-Lite Full:
Player:
Media Player Classic Homecinema [version 1.7.8.152]
DirectShow video decoding filters:
LAV Video [version 0.64-51-g927bf]
ffdshow [version 1.3.4533]
DScaler5 MPEG-2 decoder [version 0.0.6.0 IVTC mod] [x86]
DirectShow audio decoding filters:
LAV Audio [version 0.64-51-g927bf]
ffdshow [version 1.3.4533]
DirectShow audio parsers:
DC-Bass Source Mod [version 1.5.2] [x86]
DirectShow source filters:
LAV Splitter [version 0.64-51-g927bf]
Haali Media Splitter [version 1.13.138.14]
DirectShow subtitle filter:
DirectVobSub [VSFilter version 1.7.8.152] [xy-VSFilter version 3.0.0.306]
Other filters:
madVR [version 0.87.21]
Haali Video Renderer [version 1.13.138.14]
Tools:
Codec Tweak Tool [version 5.9.7]
MediaInfo Lite [version 0.7.73]
GraphStudioNext [version 0.7.0.433]
Shell extensions:
Icaros ThumbnailProvider [version 2.3.0 b5]
Icaros PropertyHandler [version 2.3.0 b5]
U odnosu na Standard dodaje FFDShow koji se već duže vreme ne razvija i podržava manje formata od LAF Filters, plus duplira njegove funkcije, Bass Source koji opet duplira funcije LAV Filters, Haali Splitter koji duplira LAVF, Haali render koji je lošiji od madVR i GraphStudioNext koji je namenjen naprednim korisnicima. Međutim, napredni korisnici već i sami znaju čemu koji alat služi i instaliraće sami ono što im je potrebno. Za prosečnog i neiskusnog korsinika overkill i nepotrebno.

K-Lite Mega:
Player:
Media Player Classic Homecinema [version 1.7.8.152]
DirectShow video decoding filters:
LAV Video [version 0.64-51-g927bf]
ffdshow [version 1.3.4533]
XviD [version 1.3.3]
DScaler5 MPEG-2 decoder [version 0.0.6.0 IVTC mod] [x86]
DirectShow audio decoding filters:
LAV Audio [version 0.64-51-g927bf]
ffdshow [version 1.3.4533]
AC3Filter [version 2.6.0b]
DirectShow audio parsers:
DC-Bass Source Mod [version 1.5.2]
DirectShow source filters:
LAV Splitter [version 0.64-51-g927bf]
Haali Media Splitter [version 1.13.138.14]
DirectShow subtitle filter:
DirectVobSub [VSFilter version 1.7.8.152] [xy-VSFilter version 3.0.0.306]
Other filters:
madVR [version 0.87.21]
Haali Video Renderer [version 1.13.138.14]
VFW video codecs:
ffdshow VFW interface
XviD [version 1.3.3]
x264 [revision 2538]
Lagarith [version 1.3.27]
huffyuv [version 2.1.1 CCE Patch 0.2.5] [x86]
ACM audio codecs:
MP3 (LAME) [version 3.99.5] [x86]
AC3ACM [version 2.2] [x86]
Tools:
Codec Tweak Tool [version 5.9.7]
MediaInfo Lite [version 0.7.73]
GraphStudioNext [version 0.7.0.433]
VobSubStrip [version 0.11]
Haali Muxer
FourCC Changer
Shell extensions:
Icaros ThumbnailProvider [version 2.3.0 b5]
Icaros PropertyHandler [version 2.3.0 b5]
Triplira funciju LAVF preko Xvid DirectShow i AC3Filter, dodaje VFW i ACM kodeke koji se ne koriste prilikom plejbeka već samo prilikom audio-video kompresije i to samo kod programa koji se oslanjaju na sada već zastareli VFW interfejs (VirtualDub) i dodaje još 3 nepotrebna alata. Prosečnom i neiskusnom korisniku ne samo da ne treba već može i ozbiljno da stvori konfilkte na sistemu.

Da ponovim, ako neko baš hoće da intalira K-Lite da bi gledao video fajlove a nema instaliran plejer neka ne instalira ništa više od K-Lite Standard. U slučaju da korsiti Windows Media Player onda je i K-Lite Basic dovoljan.

VLC ne može uopšte da koristi eksterne kodeke pa ne instalirati nikakve dodatne kodeke i pakete ako koristite VLC.

KMP, PotP, MPC-BE, GOM i slični dolaze sa internim kodecima ali mogu da koriste i eksterne. Ako instalirate ekserne morate podesiti dotične plejere da ih korsite jer bez posebnog podešavanja nastaviće da koriste interne kodeke. Razlika u kvalitetu prikaza ne postoji pa je jedini razlog da korsitite eksterne kodeke samo ako interni imaju problem da uopšte puste neki video fajl ili ga dekodiraju sa ozbiljnom greškom.

MPC-HC već dolazi sa LAV Filters pa ko ima instaliran dotični neka se ne muči da instalira K-Lite. Nema nikakve razlike između internih i eksternih LAVF.

Malo duži post, izvinjavam se ali valjda će ovo nešto da razjasni.

****************

@Dark Magician

madVR podržava 64-bitne plejere od pre 10-ak dana. Sada postoje i 32-bitna i 64-bitna verzija.
 
Poslednja izmena:
CCCP kodek pack nije bio loš i nije bio prenatrpan. Valjda je i dalje.
K-Lite imam isključivo negativna iskustva na tuđim računarima, koje sam morao da čistim od istih, zbog već navedenog iznad.
 
CCCP je K-Lite Standard - alati i madVR + Haali Splitter. Nije ništa posebno ili bolje u odnosu na K-Lite Standard.

Imao sam i ja probleme sa K-Lite ali to je bilo pre više od 6-7 godina. Od tada su se dosta popravili i K-Lite više ne brljavi po sistemu osim ako neko ne pokuša da instalira više različitih verzija K-Lite ili ga nepravilno deinstalira. A i to se uglavnom dešava sa K-Lite Mega verzijom koji ljudi iz meni nepoznatih razloga stalno instaliraju i preporučuju. Valjda po logici - čim je Mega mora da je MEGA!
 
A da meni neko pojasni kako se to HD filmovi prave ?
 
Lako - uzme se npr. BR, pa se izripuje... Pravljenje je u stvari ripovanje.
 
Ok , nesto novo i ja da naucim.
 
Nazad
Vrh Dno