Šta je novo?

Dual sim telefon do 120e

wolf 87

Cenjen
Učlanjen(a)
17.08.2009
Poruke
840
Poena
170
Nexus 7 mi nazalost ode u vecna lovista, te se posto koristim dve kartice ( voice i data paket ) i malo iskomplikovane finansiske situacije jedino resenje namece neki dual sim android telefon.
Budzet je max 120e,sta uzeti? Ne deluje mi losa Lumia 535 ali vidim da imaju problema sa touch-om, a i pitanje kako bih se navikao na OS. Od androida mi jedino zapao za oko Alcatel Idol 2 dual sim za taj novac, ima li neko jos neki predlog? Naravno govorimo o polovnim uredjajima. Nasao sam Samsung S3 za 120e, u maltene mint stanju,od proverenog coveka ali sta vredi kada nije dual sim. Menjao bih kartice vise puta dnevno, na stranu cimanje no strah me je da time ne urnisem sim slot.
 
Ako bi menjao kartice, Idol 2 Mini nije dobro resenje. Ima tray za koji ti 1)treba iglica i 2)kartice se malo teže nameštaju (nije neka teškoća kad se uvežbaš, ali je ipak zezanje). Drugo, ja imam single sim varijantu (6016X), tray drži i SIM i microSD, dok kod 6016D drži oba SIMa. Kako se telefon uopšte ne otvara na ledjima, niti sam video još neki slot, vrlo je moguće da ne može microSD. Telefon daje svega 2 GB interne memorije korisniku, što je mizerno, i nemanje mSD je ogroman minus.

EDIT: sheeeit, sad sam video Idol 2, bez "mini". Svejedno, zanemari deo o tray i iglici. Dual-sim varijanta isto nema mSD slot, ali bar daje 16 GB korisniku, pa nije strašno.
 
Poslednja izmena:
Na kineze sam i zaboravio:) Nije los taj Zopo ali 4GB interne mi je premalo. Jedino ako nema foru kao Alcatel-ovi modeli da se u podesavanjima odabere primarna memorija SD kartica pa da sve aplikacije idu na nju a interna memorija telefona ostane cista. Bacih pogled i na KP , zapazih i Redmi 1S koji mi isto deluje primamljivo. Malo manji displej ali vise interne memorije.
 
Lumia 535 Dual Sim.

Pitam se zašto u ovim "šta da kupim" savetima niko uopšte ne razmatra Lumia? Koje su to aplikacije od životne važnosti koje Lumia nema a bez kojih ljudi ne mogu na telefonima od €150? Pa to su vrhunski uređaji za te pare, pouzdani, stabilni, ne seckaju. Android u tom nižem i srednjem segmentu može samo da sanja te performanse. Kamera kao i aplikacije za kameru vrhunske na Lumia. Itd itd.
Meni bi Android bio poslednji izbor u svakom slučaju. Da kupujem premium telefon uzimao bih Ajfon, ne zato što je fensi nego jer je iOS prosto bolji od Androida. A u nižem segmentu Windows Phone svakako, posebno što dolazi Windows 10 i to bi mi bio dodatni razlog za izbor WP pre nego Androida.
 
Ja bih lumiu preskočio, kao korisnik 520. Pogotovo 535 zbog ekrana, iako neki ljudi pričaju da je sve ok, ne bih se igrao. Redmi 1s mi je primamljiv ali servis...
 
Nazad
Vrh Dno