Šta je novo?

Prelazak na IKOM-ov FLAT 3 i eventualna podesavanja mog WiFi rutera ???

hamvas

Cenjen
Učlanjen(a)
24.06.2013
Poruke
382
Poena
170
Treba da predjem sa IKOM-ovog FLAT 2 Standard(10Mbs) na FLAT 3 Standard(25Mbp).Oni su mi rekli da ce doneti drugi modem.Dosad ja sam povezivao IKOM-ov modem na moj WiFi ruter,iz WiFi rutera mreznim kablom na desktop komp a bezicno sa laptop-om i mobilnim.Ono sto me zanima je dali ce kad mi IKOM promeni stari za novi modem i pojaca brzinu neta dali cu morati da radim neka podesavanja za moj WiFi ruter ili ce on sve to automatski prepoznati(novi modem i brzinu) ??? moj WiFi ruter je TP-Link TL-WR740N, 150Mbps
 
Poslednja izmena:
Nista neces morati posebno da podesavas. Isti slucaj sam imao i ja kada sam prelazio na FLAT 3 i Digital TV. Dodju, zamene modem, ti ga povezes LAN kablom u ruter kao sto ti je bio povezan stari modem i sve ce savrseno raditi.
 
Poštovanje svima!
Nadam se da OP neće zameriti da iskoristim temu jer je problem veoma sličan pa da ne otvaram novu.
Imam D-Link DIR-300 i koliko kapiram on je g standard do 54 Mbps. Presao sam sa flat2 na flat3 kod Ikoma i sve je u redu bilo kada su podigli brzinu sa 10 na 25 Mbps. Problem je nastao kada su sada podigli brzinu na 40 Mbps. SpeedTest i dalje pokazuje 22-25 Mbps.
Probao sam preko kabla direktno na modem i brzina je 39 Mbps, tako da je stvar do rutera. Gledao sam podešavanja wifi brzine u ruteru i namešteno je "Best (Automatic)". Probao sam da podesim na 54 (što je maksimalno) i nakon restarta sam imao problema da se nakacim sa laptopa. Sad sam vratio na Automatic i radi opet dobro.
Na žalost moje znanje o ovome seže samo dovde. Moje pitanje je da li ima pomoći nekim drugim podešavanjima ili je vreme za zamenu rutera?
 
G standard je teoretskih 54Mb, ali za oba smera, za jedan 27Mb, to je realnih do 2.5MB po sec ako je signal perfektan. Menjaj ruter za neki N300.
 
Zavisi i koju wifi karticu imas u racunaru ako podrzava nasjvise g standard onda dzabe promena rutera
 
Ruter mora da menja hitno, zbog telefona, smart tva i tako tih uredjaja, oni su masa N. A u kompu lako ce da nadje za par e neku usb varijantu da bude N.
 
Laptop je N, tako da je to pokriveno. Nisam znao da se teorijski protok deli na pola nego sam sumnjao da ono Best ne radi kako treba i da zbog nekog drugog podešavanja neće na 54.
Hvala vam
 
Racunaj na smetnje koje poticu od komsijskih wifi signala, posebno ako su na istom kanalu, takodje ako se uredjaji ne gledaju vazdusnom linijom , tj imas prepreke u vidu stvari, vrata, zida, racunaj da je tu protok oko 1MB po sec, koji varira od 500-1500 KB po sec. Za mkv 1080p filmove treba stalnih, konstantnih oko 2-2.5MB po sec , minimum, posebno za remuxe i bluray.

Postoje ruteri na kojima mozes kreirati wifi video mrezu, gde je algoritam posebno prilagodjen za video streaming.
 
Nazad
Vrh Dno