Šta je novo?

Watermark/custom text na pdf....ali vezano sa CSV

marko_84

Slavan
Učlanjen(a)
10.07.2004
Poruke
1,639
Poena
350
Cao svima,

Imam jedan problemcic sa kojim lupam glavu vec dugo, a nikako da nadjem softver koji ce to zavrsiti. Situacija je sledeca:

1. Postoji pocetni PDF fajl, koji bi trebalo "licencirati", tj ubaciti liniju texta/watermark koja sadrzi ime primaoca na svakoj strani, na istu poziciju
Ovo ne bi bio problem da nema tipa 100 razlicitih primaoca, znaci treba generisati 100 razlicitih PDF-ova, i to nekoliko puta sedmicno. Dakle trebao bi neki mail merge....

2. Ta imena primaoca se trenutno nalaze u csv fajlu, po redovima, sa email adresom primaoca pored (moze se napraviti i drugi database fajl)

3. Krajnji cilj: od tog pocetnog PDF fajla, treba napraviti zasebnih 100-tinak PDF fajlova, gde ce svaki fajl sadrzati razlicito ime primaoca (imena primaoca su po redovima u CSV)

Naravno, jos bi bolje bilo kad bi uz to mogao i Email merge da se uradi, tj da se fajlovi automatski salju i na email, uzimajuci email adresu iz kolone pored..Meni tih 100tinak PDF fajlova ne trebaju za posle, samo da ih generise i fikne na email primaoca

Pada li nekom nesto na pamet?
 
Pretpostavljam da to može da se odradi sa Automator-om na Mac-u...
 
Pretpostavljas da nemam Mac :D
 
Autorizacija: https://helpx.adobe.com/indesign/using/data-merge.html
Dobices pdf sa 100 stranica
U Acrobatu ga podelis na zasebne dokumente (Split document in multiple files)

Za dalje ne znam na pamet, a mrzi me da guglam. Ideja bi bila da u bazi/csvu imas redne brojeve (lako), kao i u kreiranim dokumentima (lako). Verovatno neka skripta bi tu mogla pomoci (uzmi adresu u prvom slogu i vezi dokument rednim brojem jedan i salji).
 
posle dosta sati rada, nadjeno resenje :) Reklo bi se, bas ono sto sam trazio, bilo bi izrazito lako da se nisam drndao za 5 razlicitih softvera pre sto ovo nadjoh.

Acrobat plugin: Evermap automail merge
Procedura: doda se custom form > text field na jednu stranicu, desni klik "duplicate on all pages". Pokrene se plugin, izabere csv fajl. Odabere se kolona za polja koja ce ubacivati u text field pdf-a, zatim kolona sa poljima gde su email adrese. Zatim text maila, finish i to je to.

Ako se malo igra sa opcijama, ispadne iste velicine pdf, generise ga za pola sekunde, i baci u outboox outlooka.
 
Nazad
Vrh Dno