Šta je novo?

Koji zvucnici za mene?

Solesoslav

Slavan
Učlanjen(a)
20.05.2008
Poruke
4,685
Poena
485
Pravim ovu temu zato sto zelim da kupim zvucnike, a ne znam kakvi mi trebaju, pa samim tim ni koliko bi tako nesto kostalo. Zvucnike bih koristio za slusanje muzike(ovo najvise, slusam najvise ex yu rock i hevi metal, zvuk gitara i vokala mi je vazniji od basa i bubnja) i zvuk od televizije/konzola/PC igara/filmova, tako da mi treba minimum 2 inputa. Daljinac nije obavezan.

E sad, ne znam da li bi bilo bolje ici na neku 5.1 varijantu ili 2.0(2.1 vec ne bih nekako mi nema smisla jer se uopste ne lozim na bas). Ne trebaju mi previse jaki zvucnici, posto bi bili u prostoriji od 20 kvadrata, ali smatram da su zvucnici koje moj otac ima u svojoj sobi AL 5.1 ipak preslabi. Nekako vise me vuce 2.0 varijanta jer uglavnom u 5.1 sateliti budu nikakvi. E sad posto je ocigledno da ne znam sta zelim, bilo bi super kada bi dobio odvojene predloge za do 10.000 dinara, do 15.000 dinara i do 20.000 dinara sa nekim obrazlozenjem zasto bi mozda trebao da izdvojim vise novca za skuplje modele.
 
Izbor zvučnika kod nas je veoma slab, do 10k su verovatno najbolji Microlab FC330, a diskutabilno je da li nešto vredi doplate do 15k, a tek do 20k ... Za taj novac je već bolje potražiti solidno polovno pojačalo i par stereo zvučnika.
Ali FC330 imaju samo jedan ulaz, tako da otpadaju. Eventualno Solo-6C ako mora novo do 20k sa 2 ulaza. Bilo bi dobro da nabaviš i neku pristojnu zvučnu tipa Xonar DX/D1 kasnije.
 
Poslednja izmena:
Sto se velicine zvucnika tice nemam nikakav stav, prostor je neogranicen i nekako mi se cini da je vece bolje, ali pitanje je koliko ce mi trebati veci za tako malu sobu. Kad si vec preporucio Microlab Solo seriju, postoji li razlog zasto bi trebalo izbeci Solo-3C ili pak Solo 15(racunam da se skuplji modeli te serije ne isplate jer imaju manju brojku u imenu a vecu cenu od sestice :) )?

Bonus pitanje: Zvucnici na jednom totalno drugom TV-u su otisli, ima neko predlog za neku zamenu do 50e?
 
Poslednja izmena:
Za Solo-3C je bilo nekih negativnih komentara, da li za bas područje ili nešto drugo, ne mogu sada da se setim, kao solidni su, ali nisu baš na nivou sličnih modela. Solo-15 je OK, ali ako je verovati specifikacijama 6C imaju malo dublji (ne jači) bas jer idu od 55Hz, a 15 od 70.
EDIT: doduše, kažu da bas postaje bolji na 3C posle nekog vremena, pa možda vredi razmisliti i o njima.

Što se zamene tiče, Creative A320 su dosta hvaljeni ako može 2.1, ako tražiš stereo onda npr. Microlab FC10.
 
Poslednja izmena:
Za Solo-3C je bilo nekih negativnih komentara, da li za bas područje ili nešto drugo, ne mogu sada da se setim, kao solidni su, ali nisu baš na nivou sličnih modela. Solo-15 je OK, ali ako je verovati specifikacijama 6C imaju malo dublji (ne jači) bas jer idu od 55Hz, a 15 od 70.
EDIT: doduše, kažu da bas postaje bolji na 3C posle nekog vremena, pa možda vredi razmisliti i o njima.

Što se zamene tiče, Creative A320 su dosta hvaljeni ako može 2.1, ako tražiš stereo onda npr. Microlab FC10.

Parazmisljao sam da uzmem FC10 ili mozda pak B77 za taj TV gde je otisao zvucnik(mnogo se cesto igra Guitar Hero tu, pa mislim da je zbog toga), ali mozda ne vredi dati te novce ipak su to dosta jeftiniji modeli od Solo 3C, za koji vec kazete da nema tako dobar zvuk pa je bolje naci neko jeftino a elegantno resenje u vidu nekog od ovih dell modela ako mogu da rade nezavisno od njihovih monitora.
Nisam znao da ima Creative na nasem trzistu, pogledacu pra review-a i za njih.
 
Poslednja izmena:
Kao jeftiniju varijantu ja bih isao na Creative A320. Sve preko 100e polovno pojacalce i stereo zvucnici. Microlab od 15000 je kao pucanj u koleno.
 
Nazad
Vrh Dno