Šta je novo?

Lampica od napajanja nastavlja da svetli i kada se računar ugasi

boki78

Slavan
Učlanjen(a)
04.02.2008
Poruke
1,324
Poena
375
Nisam siguran da je ovo pravi podforum ali kako se radi o lampici od napajanja ipak pišem ovde.

Koristim konfiguraciju iz potpisa i u njoj je Transcend TS-PDU3 2xUSB3.0, na jednom USB portu je prikačen eksterni HDD
Transcend StoreJet 25H3P USB 3.0 i sve je radilo kako treba. Kupio sam produžni Hama USB 3.0 muško-ženski kabl i kada sam i njega spojio na
drugi port primetio sam da mi lampica za napajanje svetli i posle gašenja računara, sve se ugasi i HDD i ventilatori i kuleri ali lampica ostaje
da svetli iako je računar skroz ugašen. Probao sam da izvučem kupljeni USB produžni kabl ali i lampica je opet ostala upaljena posle gašenja
računara. Čitao sam malo o tom problemu ali svima ostaje još neka komponenta da radi za razliku od mog slučaja, takođe sam video da je mnogima
taj problem u vezi sa USB portovima i korišćenjem istih. Bitna stvar je da računar radi normalno, kao i da se pali i gasi normalno osim tog
"problema" sa lampicom. Da li postoji neka opcija u BIOS-u ili Windows-u koju trebam promeniti da bih rešio ovaj problem? Ima li neko uopšte
ideju šta prouzrokuje ovakvo ponašanje?
 
Poslednja izmena:
Gigabytove ploče imaju taj "Always On" da bi mogli telefoni itd. da se pune preko USB-a i kada je kompjuter "Ugašen", pod navodnicima jer svi ATX ploče umajy nešto struje dok napjanje ima struje. Pogledaj u BIOS-u pod tim imenom.
 
Hvala ti na brzom odgovoru, u velikoj sam gužvi ovih dana pa ne stižem do kompa. Ušao sam u BIOS danas popodne ali nisam uspeo da nađem "Always on". Tražiću i dalje pa ako nađem rešenje pišem šta sam uradio.
 
Izvinjavam se što malo kasnim sa odgovorom. U BIOS-u su već bile pogašene te opcije što je i logično jer se računar normalno gasio, lampica za napajanje nije svetlela posle gašenja. Sve mi je jako čudno jer se ovaj "problem" javio sam od sebe odnosno posle ubadanja HAMA produžnog 3.0 USB kabla. Kao što sam napisao čak i posle vađenja istog kabla situacija je ostala ista. Taj računar je u kući gde trenutno ne boravim pa zato malo sporije odgovaram i rešavam problem.

@Rick

Ako nije problem zamolio bih te da mi objasniš na šta si mislio kada si rekao da ne koristim "crvene USB"?
 
Pa ti crveni nazad za punjene ko na linku gore. Ja sam mislio da imaš nakače neki disk ili nešto pa da ploča tretira kao da se puni.

I kod mog Chiefteca lampica napajanja uvek svetli kod ga ne isklučim prekidačem na napajanju, valjda tako i treba, to je valjda signal da ima napona a ne da komp radi.
 
Svestan sam ja da komp ne radi, to sam i napisao u prvom postu. Meni smetaju dve stvari, prva je što lampica svetli i noću i to je baš iritirajuće (znam da mogu to da onemogućim ako ugasim komp na dugme za napajanje koje se nalazi nazad) a druga smetnja je subjektivne prirode a smeta mi što se dešava neka promena na računaru bez moje dozvole...:-devil-:

Hvala još jednom na pomoći, ako nađem rešenje napisaću ovde. Veliki pozdrav. :)
 
Ne mogu da editujem post pa moram da pišem dupli ali svakako imam dobar razlog za to jer sam rešio moj problem zahvaljujući Rick-u. Naime u BIOS-u mi je bila onemogućena Erp funkcija, kada sam je omogućio računar se ugasio kao i lampica za napajanje zajedno sa njim. Da li se to podešavanje samo promenilo pa se i promenilo ponašanje lampice od napajanja ne znam ali sada je sve opet po starom... cheers
 
Nazad
Vrh Dno