Šta je novo?

Problem sa radom kompa

Novajlija1

Poštovan
Učlanjen(a)
24.04.2015
Poruke
24
Poena
54
Pozdrav forumasi.

Imam problem sa kompom. Sistem se veoma sporo podize, koristim WIN 7 64bit SP1. Kada se sklopi prozor iz one 4 boje pri ucitavanju windowsa hard disk pocne mnogo da se cuje i to traje veoma dugo i kad udje u win i tu mu treba vreme da se umiri. Kod pokretanja Opere takodje treba mnogo uz urlanje HDD.
Ajd sve to i nekako al sad mi se problem javlja u GTA 5. Igram neko odredjeno vreme i odjednom dobijam padove frejma za nekih 40posto i tako na svakih nekoliko sekundi secne pa vrati secne pa vrati, to najvise kad vozim auto.

Ne znam dal je problem hard disk ili nesto drugo. :wall:

HDD-WD 5001aasl
MB-Asus p7p55d
cpu-intel i5 760
ram-10gb ddr3 1600
gpu-msi 770 gaming oc
cm V1000
 
otvori task manager i pogledaj sta vuce toliko po otvaranju i napisi ovde sta si nasao,mada mi deluje da je sistem zarazen (posto si rekao gtaV ima price da su odredjene lecene verzije inficirane majnerima,sto samo pojacava moju predpostavku).
 
To se desava i posle instalacije novog windowsa. Ne znam da l treba da instaliram nesto dodatno od programa. Testirao sam HDD i sve je ok.
 
kao sto rekoh,pogledaj sta se desava u task manager-u.premalo je informacija da bi znali sta je problem.
 
untitled.jpg
 
Pročešljaj startup prvo i izbaci sve što nije potpuno neophodno, imaš tu neke "Updatere" itd.
 
Kako to da odradim, nisam bas strucan? Sta se tebi cini nepotrebnim ovde?
 
a i treba na SS task managera kad po bootu krene da drlja hdd,kao sto si opisao.inace,to nije svez win,imas 300 cuda tu.
 
Win je star 15-ak dana. Sve to mi se desava i bez instaliranih programa, samo win i drajveri. Ajd to je sve i gutam nekako vec duze vreme imam u planu da kupim SSD pa ce resiti taj problem sa sporim dizanjem win-a. Al me sad jos vise muci jer imam ovaj problem sa GTA 5 pa ne znam dal ce kupovina SSD-a resiti moj problem, cinimi se da se isti problem desava i u MKX u toku video scena frejm jednostavno secne na momenat.
Jedva sam i sad uspeo da udjem u task menadzer dok hdd krklja.
 
nista dok ne dobijemo relevantnu informaciju,sve je spekulacija i nagadjanje.ne secam se dal' sedmica ima open resource monitor,da ga otvoris i poslozis po tome sta najvise crpi disk u momentima dok drlja,uhvatis SS i okacis ga ovde da vidimo.to treba ovako da izgleda:

capture.jpg
 
Iam to i na win 7. Cim budem gasio komp pa palio pokusacu da ga pokrenem dok je opterecen hdd. Sad trenutno ne mogu da gasim komp.
 


Testirao sam sa sentinel-om oba diska su uredu bez ijednog bs-a. Pogasio sam vecinu samo ostavio par koji mi trebaju i opet isto.

Probao sam ja cist win uz jos samo drajvere i ista stvar se desava.

Ne znam dal ne treba izvrsiti neka podesavanja dodatna u windowsu ili mozda biosu ili neki dodatni drajver za hdd.

Da dodam da mi se slican problem kao u GTA5 desavao i u FC3 samo manje primetno.
 
Crysis 3 sam pre par dana presao nisam imao nikakvih problema, Resident Evil HD Remaster takodje bez problema. Ovo sa kilavim dizanjem sistema mucem sigurno pola godine i vise. Sve me to sad alarmiralo jer ne mogu da igram GTA5 to jest mogu nekih 10-15 min i onda pocne taj pad frejmova, samo na sekund secne obori za jedno 40% pa vrati i tako na nekoliko sekundi.
 
Ovo nije tema za servis.
Čist win nema više od pola stvari koje postoje na tvojim skrinšotovima. Poslednji pokazuje da ti je aktivno nešto iz Mortal Kombata.
Drugo, GTAV je ogromna igra, šta misliš koliko treba da se učita i koliko treba da povuče određene segmente.
WD 5001aasl je nepostojeći disk, bar po WD-u. Navedi lepo oznaku, vrlo je moguće da nije baš šampion brzine.
I za kraj, pozovi nekog mnogo upućenijeg drugara da svrati, i uz pivo i kikiriki da ti pročešlja komp. Ne mnogo piva :d
 
Nisam ni rekao da je cist win ima instaliranih igara i programa, ali se i sa tek instaliranim winom sa samo drajverima desava isto. Znam ja kolika je gta igra al da mi tako secka nije bas prirodno jer vidim na nakvim kompovima igraju drugi pa nemaju taj problem.

25-april-2015_23-40.png

Western Digital Caviar Black 500 gb 7200rpm
 
Poslednja izmena:
Disk ti je veoma pretrpan.
Pored 10GB rama možeš i swap da ukineš.
I dalje ne videsmo skrinšot čistog Wina, i svih aktivnih servisa u njemu, niti stanje takvog diska.
Svi koji igraju GTA možda i ne obraćaju pažnju na takve probleme, kao što ni ne primećuju low fps.
 
Disk ti je veoma pretrpan.
Pored 10GB rama možeš i swap da ukineš.
I dalje ne videsmo skrinšot čistog Wina, i svih aktivnih servisa u njemu, niti stanje takvog diska.
Svi koji igraju GTA možda i ne obraćaju pažnju na takve probleme, kao što ni ne primećuju low fps.

U kom smislu pretrpan? Jel malo10gb rama i sta je to swap?
Kako mislis cistog wina jel sad opet da podizem nov, a stanje preko sentinela da pokazem?
Nisam strucan pa ne znam sta i kako ide, ako mozes napisi sta i kako da odradim nije mi problem jer stvarno mi je potrebna pomoc da resim ovo.

Ovo samo slep nebi vedeo sta se meni dogadja u GTA.
 
Uh. Tebi će trebati mnogo objašnjavati, nhf.
Pretrpan: sistemska particija ima svega 10-ak GB slobodno, uz malo više svapovanja ona ode na 0, a onda i nastaju problemi o kojima pišeš. (P.S. Sa winom i pratećim programima, kod mene je zauzeto 15-20GB, ali ja se ne igram :) ). Uzgred, ogromnu igru najbolje je da instaliraš na nesistemskoj particiji.
Swap: google/wiki...najprostije, prostor na disku u koji windows smešta radne fajlove, čak i kad imaš gomilu memorije. Što je više podataka sa kojima radiš, i što imaš više rama, swap je veći. Može da se prebaci na particiju gde imaš najviše prostora. Može i da se ukine, ako imaš mnogo memorije.
I da, 10GB rama ti je i više nego dovoljno, a daleko od malo.
Postoji i hibernation file, takođe zauzima poveći prostor na hardu. Naravno, prosečnom korisniku vrlo nepotreban, može se isključiti i on.
Čist win: samo windows i drajveri, bez ijednog programa. I igra, ajd.
I da citiram samog sebe
"...I za kraj, pozovi nekog mnogo upućenijeg drugara da svrati, i uz pivo i kikiriki da ti pročešlja komp. Ne mnogo piva :d"
 
Poslednja izmena:
Uh. Tebi će trebati mnogo objašnjavati, nhf.
Pretrpan: sistemska particija ima svega 10-ak GB slobodno, uz malo više svapovanja ona ode na 0, a onda i nastaju problemi o kojima pišeš. (P.S. Sa winom i pratećim programima, kod mene je zauzeto 15-20GB, ali ja se ne igram :) ). Uzgred, ogromnu igru najbolje je da instaliraš na nesistemskoj particiji.
Swap: google/wiki...najprostije, prostor na disku u koji windows smešta radne fajlove, čak i kad imaš gomilu memorije. Što je više podataka sa kojima radiš, i što imaš više rama, swap je veći. Može da se prebaci na particiju gde imaš najviše prostora. Može i da se ukine, ako imaš mnogo memorije.
I da, 10GB rama ti je i više nego dovoljno, a daleko od malo.
Postoji i hibernation file, takođe zauzima poveći prostor na hardu. Naravno, prosečnom korisniku vrlo nepotreban, može se isključiti i on.
Čist win: samo windows i drajveri, bez ijednog programa. I igra, ajd.
I da citiram samog sebe
"...I za kraj, pozovi nekog mnogo upućenijeg drugara da svrati, i uz pivo i kikiriki da ti pročešlja komp. Ne mnogo piva :d"

Sistemska particija mi je 65gb i ima sasvim dovoljno prostora. To što sad ima samo 10 gb slobodno je jer sam greskom na tu particiju skinuo nešto inace je oko 30 gb uvek slobodno i nikada mi ni jedna particija nije usla u crveno.
Sve igre koje imam na kompu su mi instalirane na D particiji.
Da li bi sta rasteretilo rad HDDa da se ukine taj swap i hibernation file?
Ovo je svez win sa nekoliko instaliranih igara i nekoliko programa koji su uvek tu.
Sto se tice druga i nemam bas nekog strucnog toliko, a za pivo su svi strucnjaci. :)
 
Kako to da odradim, nisam bas strucan? Sta se tebi cini nepotrebnim ovde?
Task Manager > Startup pa gasi sve što nije neophodno ili baci sliku ovde, možeš da imaš i terabyte RAM-a pa će još uvek da drlja pri bootovanju i da uskaču programi u radu pa da guše system.
 
kao sto sam i sumnjao,problem je sa svchost.exe (netsvrc) u prevodu losu si verziju sedmice skinuo sa neta.ja sedmaju ne koristim odavno i procackaj forum kako da skines cistu sedmicu (a najtoplije preporucujem da predjes na cistu 8.1,mada znam da ko se drzi sedmice to mu je kao religija :) ) ili da instaliras 10tku,cisto da potvrdis da je do ove verzije bilo.

sto se tice startapa,ko zna sta je tu sve problem,treba da se podesi BIOS,pogasi trazenje na SATA portovima koje ne koristis,da pogasis sve opcije u boot orderu koje ne koristis itd.ali mislim da ce cist vanilla win da ti resi ako ne i sve probleme.
 
Koristio sam win 7, pa sam zbog ovih problema presao na win 7 sp1, al problem i dalje tu. Znaci sam win je problem. Imam u planu da predjem na win 10 kad izadje full verzija.

Ovo drugo sto si napisao oko biosa i podesavanja stvarno ne znam o tome nista, ako moze neka pomoc?

Moram potraziti tu cistu verziju ovo me izludjuje.

Malo pre sam raspakivao u winraru nesto zauzece memorije je samo 2,6gb, a cpu max 27% dok je hdd rgao ko nenormalan dal je to normalno tako kad je u pitanju raepakivenje ili opet ima veze sa losom verzijom wina?
 
ko zna sta je pakovao taj u taj win,ja bih to iz momenta skidao sa kompa.nista ne fali zadnjem build-u 10tke za regularno koriscenje,pokoji sitni glupi bag,nista sto bi te onemogucilo da igras,surfujes netom,i koristis bilo kakav softver.stvarno nema potrebe da se cimas sa glupostima sa torenta kad 10tka ovako dobro radi.

sto se tice biosa,menjual od ploce u sake i lagano.izguglaj opcije koje ne razumes i to je to.
 
Jos jedna stvar sa torentima nisam nikada radio i stvarno ne znam nista. Ja skidam sa JDownloaderom sa WBB. Voleo bi kad bi nasao tu cistu verziju.
 
druze,nema nista sa neba.ne treba da kopas pola dana po njivi da bi dosao do nje,lepo sam ti napisao MSDN,uzmi guglaj,iscimaj se malo.aktivaciju ionako ne smem da kacim,na forumu je najstrozije zabranjena piraterija.zato i savetujem da instaliras 10tku koja je dzabe,kad vec neces da platis.

edit: nema veze odakle je,bas na wbb se valja svakakav tres,jer u onoj gomili svega nema kad njihova moderacija da reaguje,dosta toga prodje ispod radara.
 
Nazad
Vrh Dno