Šta je novo?

online storage

kefalo81

Slavan
Učlanjen(a)
26.04.2008
Poruke
1,523
Poena
350
Nemam uopšte iskustvo sa ovom temom zato moram da pitam.
Često mi se dešava da nešto radim kod kuće i onda ili prebacujem na usb pa nosim kući i obratno od kuće na posao ili šaljem sam sebi na email.

PRoblem mi je što se često dešava u tom višestrukom radu na istom word fajlu imam više verzija istog, npr. poludovršeni i dovršeni dokument.

Kod slanja email-a mi je problem što sam sebe spamujem i nemam jasan pregled.

Ono što su moji zahtjevi.
Ne treba mi više od 200mb prostora.
Skladištim samo word dokumente, relativno povjerljive.

Instalirao sam nešto ili google drive ili dropbox i ono što me je zbunilo je što je kako sam ja vidio on krenuo da diže sve fajlove sa kompa, što mi svakako ne odgovara.

Meni trebaju samo odredjeni fajlovi.
Potrebno mi je da to što "podignem" drugi ne mogu da vide.
Nije problem ni da platim neku cifru godišnje za korišćenje servisa.

Postoji li nešto što mi omogućava bezbjedan upload, samo odredjenih fajlova, tj. sa samo odredjene lokacije na kompu na kome radim.
Da li se upload vrši automatski s vremena na vrijeme ili ja imam mogućnost da neke stvari po potrebi podignem?

hvala
 
Formiras odredjeni folder (za Dropbox, GoogleDrive, OneDrive i sl.) koji se sinhronizuje. Kad hoces nesto da prebacis na cloud, ubacis u taj folder i to je to.
 
Instalirao sam google drive i sada sa sljedeća pitanja.

Na desktopu imam ikonicu odnosno prečicu foldera google drive.

U nju sam ubacio jedan folder koji se nalazi na D particiji.
To se sinhornizovalo i sadržaj je podjednak.

Medjutim ,moj osnovni interes je da pored kopije na google drive imam i kopiju na mom disku, obavezno na particiji D.

Da li ja mogu da folder google drive nekako prebacim na D particiju jer je on sad u favorites a tu su desktop, downloads i google drive.
Da li ja griješim ili je to sve particija C ?

Ja sam katovao google drive na partciju D i prikazuje mi je kao prečicu.
Da li je sadržaj foldera google drive sada na C particiji ili na D particiji pošto je i dalje u favorites ?

Razlog za pitanje je sigurnost sadržaja.
Ne bi da se nešto nalazi na C particiji koja može da pukne i nekom oblaku a da nemam barem nešto na D particiji što bi izvlačio ako disk ne daj Bože crkne.

Hvala
 
Da li ja mogu da folder google drive nekako prebacim na D particiju jer je on sad u favorites a tu su desktop, downloads i google drive.
Ne znam kako da prebacis; znam da prilikom instalacije moze odmah da se odabere na kom disku (ili particiji) ce biti google drive folder.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno