Šta je novo?

SSD Silicon Power s60 120gb - problem!?

Bokaco

Slavan
Učlanjen(a)
31.10.2003
Poruke
1,646
Poena
349
SSD uzet pre nekoliko dana, proban na tri ploce, i ide/sata2 modu, kao i na dve sa intelovim sata3 kontrolerom (b75 chipset) i mikronovim kontrolerom, isto intel.......
Elem, problem je u sledecem. Jako los upis! Pri kopiranju, nakon 4-5 sekundi, upis sa 175mbps pada polako na 70 i tu ostaje.

Nisam zahtevan korisnik, i nemam potrebu za samsung krucijal azdajama, kao ni za vecim kapacitetom, ali po mom misljenju SSD se jako cudno ponasa kako u pisanju podataka, tako i u sledecim programima - CrystalDiskMark, As SSd, HD tach, HD tune itd. Evo par skrinshotova dole. Ima dve slike kristal diska, kao da nije isti ssd u pitanju u dva odvojena testa.

Inace, imam nekoliko sata3 kablica, Ahci mod setovan, sve kako treba. 100 % helt u sentinelu, a i kristal disk info kaze da je sve ok. Ali ipak nesto jako cudno se desava.

Na ovom videu se vidi koliko moze ssd da izvuce, i vodio sam se tim pri kupovini, a bio je na akciji, pa ga uzeh.
https://www.youtube.com/watch?v=wYenPVoTmCc

Da li je za vracanje/reklamaciju?

Veoma sam zahvalan na svakom savetu i pomoci :)
 

Prilozi

  • as-ssd-bench SPCC Solid State 4.24.2015 10-57-01 AM.png
    as-ssd-bench SPCC Solid State 4.24.2015 10-57-01 AM.png
    29.5 KB · Pregleda: 379
  • Clipboard-1.jpg
    Clipboard-1.jpg
    207.8 KB · Pregleda: 356
  • Untitled4.jpg
    Untitled4.jpg
    217.8 KB · Pregleda: 278
  • Clipboard-1a.jpg
    Clipboard-1a.jpg
    392.4 KB · Pregleda: 282
  • Clipboard-2.jpg
    Clipboard-2.jpg
    211.7 KB · Pregleda: 272
Hvala na odgovoru!
Ukljucen mi je write caching, nije do toga. U svari, kada krene upis, prvih pet sekundi drzi max brzinu, tj, koliko cita hard disk, oko 190mbps, zatim pada i na kraju posle nekoliko sekundi konstantnog smanjenja, ostane na 70ak. :(
 
Evo ja uzeh juče isti ssd I ubacio u laptop sa sata 3(6gb/s) i kod mene upis ne ide preko 110mb/s!
Pritom sam odradio svežu instalaciju Win 8.1 x64
Skinuo sam sa njihovog sajta firmware update tool i kada ga pokrenem kaže da ne može da nađe SP SSD??
Jesi li uspeo nešto rešiti?
 
Ovo je interesantno:

http://www.tweaktown.com/reviews/6868/silicon-power-s60-240gb-ssd-review/index.html

Izgleda da Silicon Power bez ikakvog blama u S60 pakuje dva različita kontrolera i NAND-a, Sandforce SF-2281 sa Intel NAND-om i Phison S8 sa nekim neidentifikovanim NAND-om.

Prvo pitanje je koju ste uopšte verziju dobili.

Ajde prvo skinite SSD-Z, pokrenite ga i stavite screenshot-ove ovde, da vidimo uopšte šta je u tim vašim S60, konkretno u poljima koja sam označio crveno:

ssdz.jpg

SSD-Z možete da skinete sa:

http://www.guru3d.com/files-details/ssd-z-download.html

Ako ste dobili Phison S8 varijantu, vrći to nazad u radnju i traži pare nazad.

I slikajte pakovanje u kome ste ga dobili, šta sve piše na njemu, da vidimo jel ima elemenata lažnog oglašavanja.
 
Poslednja izmena:
S obzirom koja mu je cena, samo 6200din, ne bi me cudilo da su dobili tu losiju varijantu. Ili je uvoznik nabavio gomilu falicnih SSD-ova ispod zita za male pare...
 
Rekoh li ja da ne volim te budzetske ssd-ove (ma i sve ostalo)... ne moze biti da je jeftino a dobro (ko ono skupo ili priblizno), jedino moze da se desi da je dobro na popustu nekom ili da skupo ne valja (cest slucaj)...
Uzima se proverena roba, Crucial, Samsung, Intel, Kingston (neki modeli, oni nesto skuplji), mozda Tosiba neka, ostalo su sve sitna boranija koja evo ne preza ni od ocite prevare kupaca pa vam prodaje "m u d a" za bubrege.
 
Verovatno je taj phison, kad stignem provericu i okačiti ali i sa njim mora da idu seq write preko 250-300mb/s
 
Jel moguće da greši program?
100 i nešto TB upisa a star 2dana??
Inače sada sam stavio win10

Jel ima još neki program za proveru?
 
Poslednja izmena:
ali i sa njim mora da idu seq write preko 250-300mb/s

Drajvovi od 120GB nemaju tako visok sekvencijalni upis, bar ne za kontinualni upis od više GB, za to ti treba neka 250-ca.

Eventualno mogu 840/850 EVO i sl. od 120 GB, ali samo kod im radi cache u SLC modu, posle i njima opadne na 1xx MB/s.

A inače ovo da ti je oznaka za firmware S9FM02.0 je definitivni dokaz - tvoj SSD ima Phison kontroler.

Otuda tako niska cena, a review-ove po netu možeš da zaboraviš za S60, uglavnom su koliko vidim rađeni sa S60 verzijom sa SF-2281 kontrolerom.

Po meni, ovo je vrhunski bezobrazluk od Silicon Power-a.
 
Poslednja izmena:
Kako da ga vratim? Ambalažu bacio a radi...sad sto nema deklarisanu brzinu dal bi uvažili reklamaciju ne znam.
 
Naoruzan "do zuba"?
Salu na stranu ali zaista ne znam jer nemas ambalazu i sto verovatno otezava proces ako ga ne cini i nemogucim...
A da su te/vas zahebali proizvodjaci (UVALJIVACI) tog ssd-a jesu. Sami prodavci verovatno i nisu znali sta je unutra. Uvoznici moooozda jesu ali verovatnije da nisu znali sta je unutra. Njima je bilo bitno da je jeftino i velicina kolika je.
Po meni bi i sam promenjen sadrzaj uredjaja (na gore) bio dovoljan razlog za zalbu i protest.
Kako ces to izvesti ne znam.
Raspitaj se kod ovih "inspekcija", ko li li je vec nadlezan za nesaobraznost onog na kutiji i onog u kucistu, kontrolu prikrivanja kvaliteta uredjaja itd.
Javi u svakom lsucaju sta si pokusao, saznao i eventualno ostvario.
 
Ako si ga narucio preko neta, tj ako ti je isporucen na kucnu adresu, imas pravo u roku od 14 dana da ga vratis bez ikakvog razloga. E sad, ne znam da l u tom slucaju treba da bude sacuvana ambalaza.
 
Uzeo sam u radnji, pakovanje je ono blister, kada ga otvoriš nema više vraćke :)
ATTO daje bolje rezultate, onakve kakve treba.
Ne bih voleo da maltretiram prodavce, ovde je realno proizvođač zajebao stvar.

Znači izbegavate ovaj SP s60 od 6199din
Onaj v70 od 240gb bi trebalo da je dobar, da ima sandforce
 
Ti nemaš načina da maltretiraš proizvođača.

Ovde ti maltretiraš prodavca, on uvoznika, a uvoznik nek se gnjavi sa proizvođačem.

Po meni ovo je čista obmana kupaca, u sred proizvodnje menjaju sve ispod haube, ostave od SSD-a samo istu nalepnicu i to je kao fol isti proizvod.

Ako ništa drugo, Silicon Power se pokazao kao proizvođač koga treba izbegavati.
 
Da,write je sporiji,zato je i jeftin. Ali radi stabilno sto je najbitnije, brze od bilo kog hard diska.
 
Poslednja izmena:
Isto Phisonov, tj. ne prikazuje ništa da piše a FW je još i starija verzija.
 
Po novom zakonu o zastiti potrosaca nije ti potrebna ambalaza da bi ostvario garanciju.
 
Imam takav isti na LTopu i kod mene se rezultati razlikuju ito dosta.
SSD.jpg

I ja nisam uspeo da uradim update FW-a, alatka koju sam skinuo za update mi prijavljuje da ne pronalazi ssd, bice da je do programa.
 
Poslednja izmena:
Pravo da ti kazem nisam ni pokusavao...

Verovatno jeste sporiji od drugih SSD, mozda i jeste njesra od SSD ali nakon HDD imam utisak da sve leti tako da niti mi smeta niti se "uzbudjavam" puno...
 
Pravo da ti kazem nisam ni pokusavao...

Verovatno jeste sporiji od drugih SSD, mozda i jeste njesra od SSD ali nakon HDD imam utisak da sve leti tako da niti mi smeta niti se "uzbudjavam" puno...

Ma za te pare je skroz ok, radi dovoljno brzo, jasam pre njega na Ltopu imao instaliran sistem na hdd od 5400rpm. To je kosmar, nervni slom da dobijes.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno