Šta je novo?

Predlog moba do 170€, 5", DualSIM, možda Samsung?

owim

Slavan
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruke
6,281
Poena
395
Drugari, molim za pomoć za izbor telefona za drugarovu mamu.

Uslovi:
- do 170€
- poželjno Dual SIM
- kupovina u SRB (MobSvet, "star 1 dan", nov, sa garnacijom), ne poručivanje iz Kine
- 5" ekran (ili malo veći)
- solidan, isproban model koji nema bagove, smrzavanja, zezanje
- upotrebljiv sa fabričkim ROM-om, Custom se neće stavljati
- majka voli Samsung, nije uslov, trenutno ima bezvezni kineski Star.
- poželjno fina kamera, mama voli puno da fotka.

Drugaru se dopao Samsung Galaxy S3 Neo, koji je pratično isti kao S3, samo je iz juna 2014. Od Dual telefona gledao je Samsung Grand Dual - ima 4 modela, većina je 480x800. Grand je slabija klasa? Vaš predlog? :)

Edit: Android obavezno
 
Poslednja izmena:
Ako ti nije obavezno da je Android meni nova Lumia 640 zvuči kao dobra kupovina. Ima ga na oglasima sa garancijom. 5" inča, dual sim, nije baš isproban, pošto ne nov...
 
Ako je za majku onda S4 Mini Duos. Ne vidim sta ce joj 5", a ovo je pravi telefon za zene (ima ga moja zena). Radi ko zmaj, kamera u fullu, baterija dva dana. A mali je, lep, narocito ako uzmes sa nekom koznom maskicom ili defloure verziju (ima ga u 100 izvedbi).. Cena od 150 do 200 ei na KP za nove sa garancijom.
 
Honor 3C (H30-U10 2GB verzija). Bilo ih je za oko 160-170 Eur na mobilnisvet.rs kad sam gledao. Na KP uglavnom prodaju kopije, pa treba biti pažljiv, ako i tamo gledaš.
 
Hvala svima na predlozima! :)

Najpre, Android only. Lumija, stoga, na žalost, ispada. Žena takođe hoće 5" (ili blizu) tako da i S4 Mini takođe ispada. Grand ispada jer ste rekli da je loš. Huawei Honor 3C -- nema nijednog na MobSvetu, a na KupPro ni jednog iz BG-a (najjeftiniji novi 145€). Ako daju 2 god garanciju, onda je original, ili možda nije? Kako to znati? :S:

p.s. Niko nije pohvalio želju mog druga da uzme Samsung Galaxy S3 Neo, model iz 2014 (nije Dual SIM)? :smoke:
 
^jedan prodavac, 195€.

Inače, huawei honor 3c model H30-U10 prodaju samo dve prodavnice za Aliju -- čudno. Da li znači da je stariji model ili šta? Tamo je najjeftini $193. Plus carina ovde. Mnogo. Ispada da je jeftiniji u Srbiji sa garancijom (145€) nego na Aliju (bez garancije)?! Kopija?

Ima HUAWEI Honor 3C (Play) model Hol-U10 koji je jeftiniji, 1GB RAM, $130 na Aliju.
 
Jeste stariji. Izašao je posle H30-L02, ali je single-sim. I napisao si da neces da naručuješ iz Kine, zato sam ti i napisao da pogledaš baš ovaj model. Imaš na Aliju aktuelnije telefona za manje para od ovog. Na kp uzmi samo ako možeš da proveriš da je original, video sam nekoliko kopija. Još uvek je kod mene telefon i kutija, pa mogu da ti pošaljem fotografije ako ti eventualno treba za poređenje. Play ima samo 1 GB, za taj budžet što si odredio obavezno idi na telefon sa 2GB rama.
 
Sad sam pogledao i KP. Zaboravio sam da se prodaje u Mađarskoj, verovatno ga Subotičani odatle nabavljaju. 145 Eur je super cena. Ovaj jedan polovan što se nudi za 16.000!? dinara je 100% fake, znači nije cena nikakva garancija originalnosti.
 
^ Naučila se na Android. Ima Android tablet, već je imala Android fon. Drugar kaže - samo Android, da bi on mogao nekad da joj pomogne (on samo zna Android). :)

Hvala, Mitre!
 
Spustio si se sa 170 na 125 Eur. Ako mama neće koristiti ništa posebno od aplikacija, Redmi sa 1 GB je ok, ako instalira FB, Instagram, Viber, Skype, neki e-mail klijent, i još par težih aplikacija počeće da uživa u "čarima" multitaskinga sa 1 GB rama. Koristio sam paralelno Redmi i Honor sa sličnom strukturom aplikacija. Razlika je ogromna.
 
^ Hvala. Mislim da drugarova mama nije toliko napredna, mada korišti sve što si naveo, sada sam zvao druga da pitam. ;) Meni je 1GB dovoljno na fonu, na tabletu imam 2GB. Nego, Redmi 1s je 125€ na Kup-prod, to je realna cena za SRB za original? Na Aliju cena kreće od $120, pa mi malo čudno.

170€ nije uslov, može i jeftinije, ako je ostvarivo. :)
 
Poslednja izmena:
S3 neo...dual ili obican...fin aparat za te pare...mozda da saceka xperia m4 aqua? Mada bice jaka cena..nov je model...pogledaj i m2 aqua...al on je 4.8 inca...l90..g2 mini...l90 je dobio lollipop
 
Jel taj xiaomi 1s iz BGD-a? ako jeste, pogledaj ga pa ces videti da li je original ili ne. Ja sam pre nedelju-dve video na zvanicnom sajtu xiaomi 1s za 100eur, tako da sto da ne bude ta cena
 
Probaj da nadjes redmi 2. Ima vidno bolji displej od 1s ,vecu bateriju i manje bezele. Sada vidim da se krece oko 150e.
Jedina mana sto dugmici dole nisu osvetljeni,ali se covek brzo navikne. ( nisu ni na 1s)

[youtube]tVGpZBFjHi4[/youtube]

Redmi 1s nema ogs displej. Izmedju stakla i displeja ima vazduha pa mu zato ovako jadno izgleda displej.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima! Još jednom sam pogledao sve predloge. Drugar i ja imamo kineske telefone (kupljene lično u Kini), ali on ipak ne želi majci da kupi telefon za koji ne postoje servis i rezervni delovi u BG. Čini mi se da onda Huawei Honor 3C i Xiaomi Redmi 1S -- ispadaju. :( (Redmi 1S je K-P oglas iz BGD.) S4 Mini Duos je mali, hoće bliže 5".

Ostaju (cena sa MobSvet za nove preko oglasa):
- Galaxy S3 Neo (170€)
- Galaxy S3 Neo Dual (195€)
- LG L90 (130€)
- Sony M2 (običan i dual 160€, aqua nema)
- LG G2 mini (običan ili dual, 150€)

Koji predložite, taj uzima! :)
 
^ Izvinjavam se, nisam znao da Xiaomi ima zastupnika u SRB! Moja greska. Onda su Redmi 1s ili 2 opet u igri (ponuda jako mala). A Huawei Honor, ima li zastupnika i servis u SRB? Ako da, vraćam ih na listu. Hvala za uvid. . :)
 
Hvala svima! Još jednom sam pogledao sve predloge. Drugar i ja imamo kineske telefone (kupljene lično u Kini), ali on ipak ne želi majci da kupi telefon za koji ne postoje servis i rezervni delovi u BG. Čini mi se da onda Huawei Honor 3C i Xiaomi Redmi 1S -- ispadaju. :( (Redmi 1S je K-P oglas iz BGD.)

Komplikujete bez potrebe. Niko nema lager delova za sve modele, tako da se uglavnom čeka na popravku. Begram je servis za Xiaomi modele u Bg pa možeš da se raspitaš oko cene/uslova. Kad sam pre neki dan dobio kontakt od servisera u Češkoj, za ploču za Hongmi mi je tražio 91 USD, ne očekuj da će ovi naši da budu nežniji (niko nije uvozio prvi Hongmi u Srbiju, pa nisam ni mogao od Begrama da dobijem cenu). Tako da, drugar bolje prvo da se smisli za garanciju, jer od plaćanja servisa u Bg neće imati neke koristi.
Telefoni iz Mađarske koji se prodaju na oglasima valjda dolaze sa mađarskom garancijom, nisam siguran, nisam u toku sa trenutnim balkanskim šverc kombinacijama.
 
Samsung core 2,puna kapa,za manje zahtevog korisnika imas ga novog za110evra.Ako si resio DA das svih 175 evra ne vidim bolju soluciju od novog s3,za taj novac.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno