Šta je novo?

Kenwood kr-v5080 povezivanje

sloba984

Cenjen
Učlanjen(a)
17.01.2013
Poruke
14
Poena
154
Kako da povezem pojacalo, miksetu i kompjuter? Dva zvucnika su povezana, to je ok(nadam se).. :sceptic:

Kompjuter ima plavi, zeleni i ljubicasti prikljucak.. :)

Ko zna, molio bih, da mi pomogne.. Hvala :guitar:
 

Prilozi

  • 20150422_182538.jpg
    20150422_182538.jpg
    946.8 KB · Pregleda: 1,163
  • 20150422_182636.jpg
    20150422_182636.jpg
    1,021.3 KB · Pregleda: 154
Kompjuter sa pojačalom spoji kablom koji na strani kompa ima stereo bananicu od 3,5 mm, a na strani pojačala dva činča.
Miksetu spoji sa klasičnim stereo činčevima ukoliko ima takav izlaz na mikseti, ako je izlaz sa 6,3 mm utičnicom, onda ti treba kabl koji na jednom kraju ima takav stereo utikač od 6,3 mm a na drugom kraji dva činča.
U pojačalu možeš koristiti bilo koji ulaz osim onog za gramofon (PHONO):
 
Povezao sam pojacalo i kompjuter. To je ok.
E, sad je problem koji izlaz iz miksete da koristim na koji ulaz pojacala? Dok sam koristio aktivne 2.1 zvucnike, koristio sam izlaz iz miksete u gornjem desnom uglu, track 2. Koji sad da koristim?
Treba da ide 6.3mm u miksetu(ext aux send) a u pojacalo dva cinca?43807-Dolphin-3m-Stereo-Jack-to-2-x-RCA-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Moraš da vidiš negde uputstvo za miksetu.
Koliko se vidi sa slike postoji i jedan par izlaza MAIN MIX OUT L i R koji su 6,3mm svaki - možda je to glavni izlaz iz miksete (po onome što piše). U tom slučaju ti treba dva mono kabla koji na jednom kraju imaju mono utikač od 6,3mm a na drugom kraju jedan činč.
Na slici sasvim gore desno u uglu postoje neki stereo činč ulazi i izlazi, ali ne vidim šta još piše i čemu to služi - možda bi i to moglo da se iskoristi kao izlaz iz miksete - onda ti treba obični stereo kabl sa po dva činča sa obe strane.
 
Hvala, Zek.
Nasao sam uputstvo, sve objasnjeno.. :type:
CTRL RM OUT sluzi za slanje signala u pojacalo.
Samo jos da kupim kablove. :whip:
 
Imam jos jedan problem.. Posto ne umem, ili ne moze, da pustim dva ulaza da rade odjednom na pojacalu(pokusao sam razne varijante), da li ce mu smetati ako iskoristim isti ulaz i za miksetu i za kompjuter?
Posto pevam, treba mi muzika sa kompjutera i mikrofon sa miksete.. :Klanjanje18022_2-600x600.jpg
Inace, ipak mora MAIN MIX OUT za pojacalo ili oni cincevi.. :smack:
 
Bolje je da signal iz kompa ubaciš u miksetu pa tu možeš da podešavaš jačinu svakog signala posebno, a onda sve zajedno da proslediš u pojačalo. Mikseta i služi da se različiti signali u njoj miksuju-
 
Ne znam zasto se cuje tako slabo, skoro nista.. mikrofon je ok ali muzika sa kompa, nikako.. o_O
2 cinca sam iz miksete ubacio u komp(2cinc/1bananica) zeleni ulaz, iz miksete u pojacalo cinceve(2/2 s' tim sto je u miks ona 6.35mm u MAIN MIX OUT) i dalje u zvucnike.. To je ok?

P.S. Sad sam iskljucio miksetu, zvuk sa kompa normalan iako ide kroz iskljucenu miksetu.. :wall:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno