Šta je novo?

FX6300 OC na 4+1 ploci

axel-junior

Slavan
Učlanjen(a)
13.02.2013
Poruke
1,375
Poena
225
Imam FX6300 sa LC Power CC120 kulerom,i maticnu Gigabyte GA970-DS3P. Znam da nikako nije klokerska,ali da li bih mogao da podignem procesor na brzinu koja mu je max u boostu,dakle nekih 4.1-4.2GHZ? Kuciste mi je lepo provetreno,i imam 3 dodatna ventipatora u njemu.
 
U boost-u ide na 4.1GHz, ali uglavnom kada se optereti stoji na 3.8Ghz.
Overklok sa 4+1 plocom nije bas preporucljiv, probaj sa stock voltazom da izvuces max GHz, mada je mozda bolja opcija, ako vec planiras overklok, da prodas tu i uzmes Gigabyte GA-970A-UD3P, odlicna je za overklok, ja sam izvukao 4.4GHz na 1.375 stabilno tokom 24h testiranja, ogranicava me samo hladjenje, inace bi moglo to i vise.
 
Poslednja izmena:
Ako bih vec menjao plocu verovatno bih uzeo neku 990,hteo sam da vidim koliko moze sa ovom. Hvala u svakom slucaju :)
 
pre sabljarka r. 2.0 kad vec lova nije problem. :) elem,nema potrebe za andervoltovanjem,ali 1,45v je maks svih maksova na tom hladjenju i ploci,a treba gledati da se ikako ostane ispod.tipujem da 4,4ghz je krajnje realan klok,i dovoljan za vecinu stvari.
 
Necu plocu menjati sigurno,sledece na sta idem je i7 6*** K,nadam se da ce da melje After Effects i PS. Ovde mi je cilj 4.2,ako ne bude moglo ko ga je*e.
 
bila bi prva vishera koja je trazila vise od 1,45v za preko 4ghz,nevezano totalno za plocu i koliko god vdrop da ima (ako ga ima).previse kontemplatiras taj klok,samo gazi.
 
Prijatelju najbolje proveri ti dali se greje cip na ploci pri 4.1ghz, sa asus m5a97 2.0 moj drug stavio na 4.3 i radi mu ok i ne greje se cip puno ali opet proveri to jer nemoj da dozvolis da ti cip na ploci ide preko 60c...
 
Ugasi sve power saving opcije u biosu....i probaj 4.4ghz na 1.4v
 
Nazad
Vrh Dno