Šta je novo?

Doom na C64

zzarko

Čuven
Učlanjen(a)
13.10.2003
Poruke
1,748
Poena
695
Izgleda da je ubacivanje SuperCPU podrške u VICE emulator potaklo neke ljude da probaju svakojake stvari sa tim. Izvesni Maro je krajem prošle godine došao na ideju da prekompajlira Doom za C64 sa SuperCPU-om i rezultat je nešto što nisam očekivao da ću ikada videti:



http://scpu.amidog.se/doku.php?id=scpu:doom

Sad, jeste da je potreban SuperCPU, jeste da treba 16(!)MB memorije, jeste da ima oko 4fps, ali je to ipak f***ing Doom na C64! :)

Probao sam na emulatoru i radi "as advertized". Verzija 1.1 je između ostalog dodala i podršku za 16-kolorno FLI iscrtavanje, koje doduše radi sa oko 2fps:
fetch.php?w=300&tok=a68a1a&media=scpu:download:doom_game_16.png
 
dva i po fps-a, ali radi :)

ne znam, meni je i mercenary odlično radio na spektrumu onomad. što ne izbace teksture i naprave igrivu igru? možda bi čak radio i neki endžin sa filovanom vektorskom grafikom, poput driller-a.
 
Mislim da neki ljudi malo preteruju sa entuzaizmom. Super CPU odavno postoji i bilo bi lepo da neki entuzaista ulozi vreme i trud za neku standradnu formu C64 igre i koja bi bila jos doradjenija sa Super CPU podrskom. Tipa neka platforma u fazonu Mayhema ili Turrican.
 
Mislim da neki ljudi malo preteruju sa entuzaizmom.
Pa, što se ovog konkretnog primera tiče, tip je u stvari inicijalno pravio rekompajler koji izvršni kod za MIPS-I konvertuje u izvršni kod za 65816. Rad na Doom-u mu je bio test primer za isprobavanje rekompajlera. Doom je ustvari kompajliran sa GCC-om za MIPS-I, pa sa njegovim programom konvertovan za 65816. Kada sam ovo saznao, bio sam još više impresioniran onim što je postigao.
Super CPU odavno postoji i bilo bi lepo da neki entuzaista ulozi vreme i trud za neku standradnu formu C64 igre i koja bi bila jos doradjenija sa Super CPU podrskom. Tipa neka platforma u fazonu Mayhema ili Turrican.
Da, znam, i preskup je. Tek je VICE emulacija od pre godinu i nešto dana malo pokrenula stvari sa mrtve tačke i dala širem broju ljudi nešto za eksperimentisanje. Ja sam se čak nosio mišlju da kupim neki od jačih ARM računarčića i sa njim napravim emulirani C64 sa SCPU-om u kućištu kakvog neispravnog C64, ali te sprave zasad nisu dovoljno brze da to poteraju (Raspberry Pi 2 tera xscpu64 sa jedva 25% brzine).
 
Meni je ovo super, samo ne znam zašto pokušavaju da ceo doom prebace na C64 (recimo, teksture)
Ja kontam da je i na regularnom C64 sasvim izvodljivo da bude neka wireframe 3D grafika, obojena jednom bojom (možda čak i osenčena u ćoškovima) i vozi... rokaj... :)
Već imamo takvih primera u Elite-u I onom Moonfall (tu u bazi koračate u doom fazonu, i wireframe je grafika).

Evo i nekog pokušaja portovanja Mortal Kombat 2 na C64:
Ne znam da li je fejk:
 
Nazad
Vrh Dno