Šta je novo?

LG Spirit 4G

Odavno je 6 na njemu. Sta tacno treba da uradim? Po internetu sam trazio i nisam nasao da je to moguce.
 
Momci, drugar ima ovaj mobilni, i pre nekoliko dana je radio update na 6.0. Od tada secka, koči... Radio je factory reset 2 puta, i isto. Da li moze da se vrati na 5.1, i kako? Telefon je pod garancijom, da li mozda tamo da odnese da oni to srede?
 
Meni je odavno na 6.0 i radi normalno. Normalno=kilavo, ali tako je radio i sa pretodnim androidom.

https://forum.xda-developers.com/lg-spirit/how-to/guide-configure-sd-card-internal-t3392128

meni je ovako proradilo iz prve.
(samo svoje brojeve prekucas jelte, ne ove za primer)

Bas ovo uputstvo sam primenio pre neki dan i jedino sto sam postigao je da su mi se ikonice programa koji su bili na memorijskoj kartici, pretvorile u onaj znak androida i kad pokusam da ih pokrenem, kaze da nema tog programa. Kada otvorim memoriju, i dalje stoji i memorijska kartica i interna i i jedno i drugo pokazuje isti kapacitet. Kako je to tebi proslo?

U ovom uputstvu inace stoji na kraju ovaj screen shot gde isto pokazuje kao da nista nije uradio, znaci i interna i memorijska su tu. Nije mi jasno zasto je to okacio. Mozda to tako treba da stoji a da zapravno je interna memorija prosirena, ili ne. Nije mi jasno. Ja sam inace radio ovu opciju za 100% uzimanja memorijske kartice, ne ovo parcijalno.

I ako mozes da mi kazes jos, sta mu je taj ADB shell? To sam trazio svuda i instalirao jedno 10 gluposti i jedva sam uspeo da dobijem taj shell. Kapiram da mu je taj neki komandni promt, ali ne znam sta i odakle da skinem da bi to bilo sigurno, jer sumnjam i da mi je to mozda lose instalirano, pa da je problem bio u tome.

I jos nesto. Ako bih ponavljao ovaj proces, pod pretpostavkom da nesto nisam dobro uradio, razumeo, da li postoji neki siguran nacin da uradim backup i restore svega na telefonu, jer prosli put sam zeznuo to sa ikonicama, pa sam onda pobrisao sve, jer je stajalo kako je uradjen backup na google nalogu. Medjutim kada sam vratio taj backup, nije 80% stvari vratio, pa sam izgubio ceo dan pokusavajuci da vratim sve rucno.
 
Poslednja izmena:
http://adbshell.com/downloads
adb mozes odavde.
Nadam se da si svestan da kad radis ovo - formatiras sd karticu. Tj. sve sto si imao na njoj - brises.
Elem, mozes da proveris kako ti je formatirana kartica, tako sto ces u settings - storage & usb - xx sd card kliknuti na meni (gore desno) i ako u opcijama dobijes "format as portable" - znaci da je trenutno formatirana kao interna.
Ako nije, ponovi proces sa linka.
Kada odradis to, u storage/usb podesavanjima bi trebalo da dobijes "migrate data" opciju (sad nisam siguran da li je na internoj memoriji ili na kartici, mislim da je na prvoj ali proveri). Migriraj podatke na sd, pa se igraj dalje sa time, sta da ti kazem.
 
Hvala ti. Mislim da je sada sve jasno. Ipak ne bih da zeznem nesto, posto nemam vremena da opet sve vracam rucno, tako da cu sacekati neku priliku kada cu to moci da probam.
 
Vec je spomenuto u ovoj temi da spirit gubi signal u google navigaciji i ne uspeva nikako da dobije ,ako i dobije kasni stalno, instalirao sam drugi program koji je radio korektno ali je period free koriscenja 7 dana. ima li neko slicna iskustva, da li je u pitanju fabricka greska ili nesto drugo i koju navigaciju da stavim ?

poz
 
Ja sam do pre par dana koristio spirit dve godine i nikada mi nije radila navigacija kako treba (ni google maps ni here) ... slao sam dva puta u servis pod garancijom, menjali su gps chip ali ni to mu nije pomoglo, pa sam odustao od daljeg cimanja se servisom, koliko sam ja uspeo da pronadjem po netu dosta se ljudi zali na gps signal na ovom modelu tako da bi ga ja okarakterisao kao fabricku gresku.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Danas kolega sa posla me pita da mu proverim net, kaže nešto ne radi. Uzmem telefon proverim stanje, mb na računu ima,
ali neće da se upali mreža.
Restartujem telefon. Još gore. Sad nema signala uopšte, na ekranu izbaci poruku "Usluga nije ukljucena".
U podešavanjima mreže opcija "Mobilne mreže" je nedostupna.
Onda proverim Imei br kad ono umesto cifara stoji "NULL".
Na netu nadjem objašnjenje da zbog toga i nema signala.
Mene zanima kako je mogao da nestane imei br samo običnim restartovanjem.
I kako popraviti ovo.


Послато са EML-L29 уз помоћ Тапатока
 
Slično je majka imala na Spiritu (plus neke aplikacije nisu htele da rade).

Umirala je eMMC memorija. Nije bilo spasa, pa je zamenjen telefon na kraju
 
OK hvala, recu mu to. Neka skuplja novac za novi telefon.

Poslato sa EML-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno