Šta je novo?

LG Spirit 4G

Vazi. Ja jos nemam ovaj tel, uzimam ga za desetak dana, tako da ne znam koja je bolja...
 
Pozdrav svima
Pazario sam pre nekoliko dana ovaj fon. Utisci su mi identicni kao i vecini, ali sam naisao na problem....
NEke aplikacije koje sam skinuo, nece da se prebace na SD karticu... Odem u settings pa applications pa nadjem zeljenu app, i kad kliknem "move to sd" onda krene da je pomeri, i tako se vrti do besvesti... Danas se desilo da nije htelo da mi skine aplikaciju sa play storea.. . Da li je jos neko imao slicne situacije?
 
Sledece nedelje cu, konacno, da obnovim ugovor i vrlo je verovatno da cu da uzmem ovaj telefon. Imam par pitanja. Na svim testovima sto sam video boje na ekranu su jako izbledele. Da li je to do lg interfejsa ili je takav ekran?

Takodje, da li weather widget menja pozadinu u zavisnosti od vremena i doba dana, posto na svim slikama izgleda isto i uvek je suncano? Da li prognoza ima neku animaciju, kao widget na sony telefonima ili ne?

Nasao sam ovo, pa probajte da li radi na ovom telefonu:

http://technosamigos.com/lenovo-super-camera-app-android-phone/
 
Daj neki primer klipa gde izgleda izbledelo?

Telefon standardno za LG ima hladnije boje tj. vuce na plavo, ali to je ono sto ces procitati u testovima. Tebi nece praviti razliku osim ako ne uporedis direktno sa nekim boljim/preciznijim ekranom.
 
Sledece nedelje cu, konacno, da obnovim ugovor i vrlo je verovatno da cu da uzmem ovaj telefon. Imam par pitanja. Na svim testovima sto sam video boje na ekranu su jako izbledele. Da li je to do lg interfejsa ili je takav ekran?

Takodje, da li weather widget menja pozadinu u zavisnosti od vremena i doba dana, posto na svim slikama izgleda isto i uvek je suncano? Da li prognoza ima neku animaciju, kao widget na sony telefonima ili ne?

Zar je bitno ovo za widget? Uvek ćeš sa store-a moći da skineš bolji nego fabrički.
Što se tiče ekrana, pošto ga gledam svaki dan, mogu reći da sam prilično zadovoljan za tu cenu.
E sada, tebi će izgledati loše i isprano samo ako imaš mnogo bolji ips ili samoled ili ako imaš stare samolede koji su strašno neprecizni u bojama.
Šta koristiš trenutno?
 
Ok, hvala. Trenutno imam lumiju 520. Pitao sam ovo za ekran zato sto nisam jos uzivo video ekran, samo ono na slikama, tu mi nekako deluje da ima blede boje, mozda je takav lg interfejs...
 
Odmah da ti kažem da je dosta bolji nego na lumiji.
 
Bolji od 520 jeste dosta, od 640 je gori za klasu.
 
Najbolje da pogledaš u nekoj poslovnici kakav je ekran. Meni je skroz dobar. A za weather widget, zaista... Kao što reče čovek, sve i da ne menja izgled (a nema logike da ne menja), to je glupost, programa koliko hoćeš...
 
Ok. Ovo za widget pitam cisto onako, bezveze, posto sam imao Samsung duze vreme, uglavnom sam fabricki widget koristio...
 
Veruj mi najradije bih obrisao i taj widget i lg weather app na ovom mom Leonu jer je glupost, prikazuje mi prognozu za 4 dana (umesto desetak kao druge aplikacije, a za detaljni pregled po satima otvara browser... Nego ne može disable a mrzi me da rutnem...
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Odlicno! Cini mi se da na ovim testovima nije radela panorama, dobro da sad radi...
Nadam se da cu do kraja ove nedelje ili pocetkom sledece da uzmem jedan spirit, pa cu onda da napisem utiske:)
 
Da li na ovom telefonu radi OTG? Većina ljudi po internetu kaže da ne radi, a ovde na prvoj stranici piše da radi, pa me interesuje prvenstveno oni iz Telenora.
 
Kad budem kući i kad se setim, proveriću ;)
 
Aj društvo da vas čujem. Vidim da su polovnjaci iz Vipa sa malom kilometražom 100 - 130e, a može se u Vipu podići preko Nova 2 (za mlađe od 30... imam fore još godinu dana :D ) sa popustom za keš za 8.640 din. Deluje veoma primamljivo, rivjuovi su pozitivni... a šta kažu korisnici. Yea or nay? 8)
U decembru keširam zadnju ratu kredita i kreće štekanje za telefonče. 8)

Bonus kudos za onog ko mi uporedi posle nekog WPa ili baš 630ke! :D

U vidu imati da će biti korišćen bar godinu dana na isti način kao i WP. Znači kao malo zahtevniji prosečan korisnik. :)
 
Da li na ovom telefonu radi OTG?
Izgleda da ne radi - probao sam sa 2 OTG kabla i 2 USB fleša :(

Možda bi radio kad se telefon rutuje, ali ja to ne planiram za sada.

@ Coni: ali šta? :) Nisam baš razumeo...
 
Poslednja izmena:
Čitaj temu koji sam postavio, dečko ima Magnu koja je skoro ista (softver je isti).
 
koga ne mrzi da se igra sa telefonom, ima nekih finih tweakova na ovom linku... :)
 
Postovani, potrebna mi je vasa pomoc. Koristim ovaj model koji sam preko Telenora uzeo na ugovor. Instalirao sam kingroot pa sam ga kasnije uninstall. U update centru mi prikazuje da ima neki update(oko 240 mb) koji kad skinem nece da instalira (phone suspected in rooting)... Pokusao sam factory reset iz settingsa, ali opet nece taj update... skine ga i kad krene da se restartuje i instalira ista poruka. Primetio sam jos jedan problem. U podesavanjima zvuka kad hocu da namestim ringtone i notification sound, kad mi otvori taj meni - nema ni jednog zvuka za odabrati, nijednog... kako da resim ove probleme? da mi telefon nema vise root status, da mogu da updatujem software, i naravno da vratim default sounds. :mad:
 
Fleš preko onog njihovog softvera za PC.
 
Jendo pitanje. Uzao sam danas ovaj telefon, ali posto android platformu ne koristim, ne mogu da provalim kako da ustanovim na kojoj mrezi mi je telefon? Mislim da li je ne 2g, 3g ili 4g? Stalno stoji ono H, ili H+. Moze li se to nekako proveriti?
 
Sta treba da pise za 4G? I posto sam uzeo neku test prepaid karticu danas u Telenoru, da li je moguce da ne podrzava 4G?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uh, ne sećam se tačno, 4G ili LTE, sad sam u Požarevcu a mislim da ovde nemam signal. Uglavnom, E je 2G.
 
Zvao sam Telenor. Do pripejd kartice je. Ne podrzava 4G.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno