Šta je novo?

LG Spirit 4G

wwwz

Slavan
Učlanjen(a)
16.10.2011
Poruke
1,896
Poena
200
Vidim da se u ponudi Telenora pojavio telefon LG Spirit 4G (uz paket od ~1.500din, cena telefona je ~8.000).

Šta mislite o tom uređaju?

Tehničke karakteristike:
- IPS 4.7", 1280x720, gorila 3
- 125g
- Android 5
- Quad-core 1.2 GHz Cortex-A53
- 8GB "HDD", 1GB RAM
- kamere 8mpix/1mpix
- GPS (+Glonass)
- podržava OTG

- nema LED za obaveštenja; ne podržava panoramu ni HDR

u2zK5tn.jpg


http://www.smartphonehrvatska.com/2015/04/16/lg-spirit-recenzija/
 
Poslednja izmena:
Niko nema ili nije video? :crash:
 
Panorama i hdr se srede drugom aplikacijom ali baš da nema led...
 
Ma, i LED se relativno lako sredi - moj sadašnji Samsung takođe nema, ali mi i ne nedostaje, jer NoLED radi sasvim lepo ;)
 
Potpuno sam zaboravio na to, zbog ove moje lumie...
 
Po meni ok telefon ,standardnih specifikacija za te pare (ako ne racunamo kineze), sa dobrim dizajnom i najnovijom verzijom androida...
Donekle naslednik lg l bello-a,samo sa nesto manjim ekranom.
Verovatno bih ga i uzeo preko mts-ovog box paketa ako se uskoro pojavi na njihovom standu.
 
kao nexus 4 sa lolypopom, deluje super , bice popularan
 
Dobar je telefon,samo mu je kamera malo slabija.
 
Ima li root za njega?

ima neki kraljroot, radi.
inace, ja sam vrlo zadovoljan. ekran nije preveliki (ponekom smeta sto nije 5/5.5 inca). ali meni je sasvim ok. takodje, jako kvalitetniji ekran nego na vecini tih vecih (barem u istom cenovnom rangu, jelte).
prednju kameru (posto vidim da mahom to zameraju) ne koristim, tako da mi nije najmanji problem to sto je ima (i kolika je). Ova zadnja, sasvim korektno vrsi posao. Za te pare, jako jako dobar telefon, imho.
 
Zna li neko da li ovaj LG definitivno podržava (ili ne) OTG? Nailazim na razne informacije po Netu.
 
Mislim da podrzava. Imao je lg neki spirit od prosle godine valjda za americko trziste, on nije podrzavao. (ako sam ja sve to dobro skontao)
 
Pre bih u Telenor-u za dinar uzeo Huawei G620s 4G nego ovaj LG i još da doplatim.

Npr. uz paket Play+ DUO(~1.600 din) G620s je 1 din, a doplata za Spirit oko 5000 din.
 
Pre bih u Telenor-u za dinar uzeo Huawei G620s 4G nego ovaj LG i još da doplatim.
Može razjašnjenje zašto bi tako uradio?

Meni se, na prvu loptu, kod Huaweia ne sviđaju dve stvari: težina i to što na ekranu od 5" ima samo 4 ikonice u redu :)
 
Zato što su u suštini oba slične 4G kante, a Huawei se dobija za dž uz jeftinije pakete.
 
Hehe, kante :D

Eh, ljudski prohtevi i želje se razlikuju, tako da za malo telefona danas mogu da se složim da su kante - imho, postoje samo OK telefoni (npr. ova dva) i besmisleno skupi telefoni, koji manje-više, rade isto što i ovi jeftiniji :)
 
Možda nekome ovo bude zanimljivo i/ili korisno :)

 
Uzeo juče LG Spirit 4G u Telenoru. Prvi utisci: sve mi deluje odlično! :) Sasvim OK telefon za ~40 evra.
 
Ima li neko rešenje kako pomoću ES File Managera pristupiti bežično telefonu sa kompa?

Dakle, na telefonu u ES-u uključim Remote Manager, on mi da FTP link, koji ukucam na kompu, ali tada ne vidim SD karticu, već samo internu memoriju telefona.
 
Našao... Na ovom ekranu treba skroz dole tapnuti Settings, pa tu podesiti external SD kao "root" folder.

mQWWvVK.gif
 
Možeš koristiti "Airdroid" aplikaciju za to, jako lepo odrađena, u kombinaciji sa widgetom za par sekundi možeš pristupiti telefonu preko WiFi-a. Vidi lepo i internu memoriju i SD karticu, ne mora se odabrati root folder.
 
Koristio sam ranije AirDroid i bio sam zadovoljan.

Ali, ako neki file manager već ima tu opciju (pristup putem FTPa), onda mi se to mnogo više sviđa ;) I kod ES-a je samo jednom potrebno podesiti root (naknadno sam video da može ceo telefon da se proglasi za root, što eliminiše bilo kakav problem).

Ovako mi je zgodnije, a i navikao sam već, pošto mi i tablet ima tu opciju (u ugrađenom file manageru).
 
Da li ovaj telefon ima kompas senzor? Ovo pitam posto negde pise da ima a negde da nema?
 
Hm, ne znam kako to tačno da vidim, ali Aida64 ne pokazuje da ima neki senzor koji se tako zove ;)

 
To je ovaj magnetometar. Ako te ne mrzi instaliraj neku compass aplikaciju, pa ako radi onda ima. Hvala puno unapred.
 
Smart Compass Lite

 
Poslednja izmena:
Odlicno! Onda je ovaj telefon za moje potrebe savrsen! Ovaj senzor mi je bitan zbog aplikacija tipa star chart, sky map, flight radar itd. Nije mi jasno zasto nigde ne pise da ga poseduje, cak ni na Lg sajtu...
A ovako kako se pokazao, kakva mu je kamera, baterija?
 
Da li je neko probao root sa androidforum.pl?

Ja ga imam nesto kratko i za sada je ok, samo sto se jako brzo zagreje.
 
Nazad
Vrh Dno