Šta je novo?

Gigabyite GA945GCM-S2L procesor radi na 1200 MHz

kole82

Cenjen
Učlanjen(a)
08.09.2013
Poruke
257
Poena
170
Procesor mi radi na 1200 Mhz a u pitanju je pentium procesor dual core e2180 od 2000 MHz.

Problem je sa podesavanjima u BIOS-u. U pitanju je zadnja verzija Biosa za ovu plocu. Probao sam i sa predhodne dvije verzije Biosa ali najvise sto sam uspio jeste da ga dignem na 1500 MHz. Bios nece da sacuva defoultna podesavanja, i kad idem u podesavanjima na F7 on mi stavi brzinu 10X200 MHz ali kad idam na save i exit ne sacuva nego vrati na 6X200 MHz.
WP_20150421_001.jpg
WP_20150421_003.jpg
 
ako nece da cuva promeni bateriju,mada mi deluje da su problemi ozbiljniji.
 
Vrijeme cuva. A portove nisam ni probao da mijenjam. Iskreno slabo se razumijemu podesavanja biosa, pa se bojim da nesto ne zabrljam. Sta konkretno da probam, sutra cu probati sa drugom baterijom pa cu pisati..
 
Poslednja izmena:
Izvadi procesor, probaj sa nekim drugim starijim ako možeš doći do njega (Celly, P4...). I izduvaj soket. Vidi da neki pin nije iskrivljen. Ponovo sa starijim cpu-om preflešuj BIOS. Uradi CLEAR CMOS džamperom, ostavi ga tako neki minut, potom učitaj defoltne vrednosti.
Može i da se desi da negde nije dobar između trenutnog procesora i lešišta, može da se desi i ploča da zeza... Ima dosta mogućih problema. Kreni redom.
 
Poslednja izmena:
Probacu da nadjem stariji procesor. Ovaj sam vadio, vizuelno mi djeluje da je sve ok. Zamjenio sam i bateriju, opet nece da sacuva. Recimo kad ugasim USB kontroler sacuva sve regularno i usb ne radi. Ako dodjem do starijeg procesora probacu sve to pa cu da vidim sta se desava.
WP_20150422_002.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno