Šta je novo?

Koji dual band gigabitni + usb ruter?

alienglobe

Cenjen
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruke
543
Poena
170
Kao što naslov kaže, koji najbolje do 6-7k i šta mislite o trenda dualband n600 gigabit ruter N60?
 
Iskreno za te pare teško da ima nešto da valja a da bude: dual band + gigabitni + usb.
I ja baš ovih dana gledam da se ponovim po pitanju rutera, i neki minimum za ok ruter sa ovom specifikacijom je 100+ EUR-a (po cenama u Srbiji, preko može da se nađe jeftinije).
Meni je interesantan TP-LINK Archer C7, ali on je dosta skuplji.
 
Mislim da je možda ovaj Asus RT-N56U najbolja opcija ali ode u 14k dinara...
 
Na papiru da, ali je meni neprihvatljivo da ASUS pravi dobre rutere. Linksys, TP-Link, Cisco, D-Link, NETGEAR su brendovi od kojih ja kupujem mrežnu opremu. ASUS je počeo da pravi najrazličitije komponente u raznim segmentima i po tipu i kategoriji - gaming slušalice, razni dodaci...ja od njih priznajem mb i grafiku za ostalo su još "zeleni", a i obrukali su se par puta kod mene.
Kod ovog konkretnog modela što si naveo (Asus RT-N56U) sam dizajn mi je suviše "modan" ako me razumeš na šta mislim.
Evo sad gledam šta još ima kod nas da se pazari i mislim da je ovo best-bay (TP-LINK TL-WDR3600):
http://www.itsvet.com/proizvod/tp-link-tl-wdr3600/comp_comp_router/317/514
 
Kao što naslov kaže, koji najbolje do 6-7k i šta mislite o trenda dualband n600 gigabit ruter N60?

Tenda N6 i N60 ne deluju lose na papiru. Uz Tomato ili Advanced Tomato firmware bi mogli da ispadnu i dobri. Ako ti ne trebaju neke specijalne funkcije, mogli bi da prodju. Mana im je mali flash od 8 MB.
 
Na papiru da, ali je meni neprihvatljivo da ASUS pravi dobre rutere. Linksys, TP-Link, Cisco, D-Link, NETGEAR su brendovi od kojih ja kupujem mrežnu opremu. ASUS je počeo da pravi najrazličitije komponente u raznim segmentima i po tipu i kategoriji - gaming slušalice, razni dodaci...ja od njih priznajem mb i grafiku za ostalo su još "zeleni", a i obrukali su se par puta kod mene.
Kod ovog konkretnog modela što si naveo (Asus RT-N56U) sam dizajn mi je suviše "modan" ako me razumeš na šta mislim.
Evo sad gledam šta još ima kod nas da se pazari i mislim da je ovo best-bay (TP-LINK TL-WDR3600):
http://www.itsvet.com/proizvod/tp-link-tl-wdr3600/comp_comp_router/317/514
Nije loš ovaj TP.. A i dobra cena...
 
Ja koristim WDR4300 (isto što i 3600, samo što je 3x3 MIMO) i prilično sam zadovoljan. Ne koristim USB za prenos fajlova, ali zato je print server vrlo koristan.
 
Ja koristim WDR4300 (isto što i 3600, samo što je 3x3 MIMO) i prilično sam zadovoljan. Ne koristim USB za prenos fajlova, ali zato je print server vrlo koristan.

Kakav mu je doment? Naleteh na netu na neke komentare kako ima loš doment u oba opsega. Jel su u pitanju loši primerci, ili je zaista domet malo slabiji?
 
Vrlo je nezgodno subjektivno ocenjivati domet. Imam previse interferencije u stanu koji uglavnom ima armirano betonske zidove, pa su uslovi teski. Svakako koristim dva AP-a u kuci povezana kablom jer mi treba maksimalna brzina u svakoj tacki u kuci, pa mi zbog toga cak i odgovara nesto slabiji signal.
 
Recimo, između ovog asusa koji na netu ima reči hvale i ovog tplinka 4300, razlika je oko 5000 plus minus. Za stan od 50m2 tp bi radio baš kako treba, 3 sobe, ili dati malo više para, opet kažem ako je Asus malo bolji?
 
Asus neopravdano u drugom planu. Ovde RT-AC66U izvanredno radi već više od gdinu dana. Znam da nije u budžetu koji se ovde pominje, ali ipak - u odbranu Asusa
 
Nazad
Vrh Dno