Šta je novo?

Povezivanje laptopa sa tv

geteks

Poštovan
Učlanjen(a)
17.07.2014
Poruke
864
Poena
80
Pozdrav, nadam se da na pravom mestu pitam jer ipak se vrti oko grafičke. Hoću da povežem laptop sa tv. Na laptopu imam vga i hdmi dok na tv imam rgb. Mogu li ovo povezati uz pomoć vga to rgb kabla "pošto se boje poklapaju " ili ne?
Kabl je ovaj https://www.kupindo.com/Oprema-i-delovi/10074583_Kabl-VGA-na-3-RCA-RGB-1-8-metara-Racun-Garancija
Kao što piše u opisu artikla vidite da bi ovo u mom slučaju trebalo da radi...
Čitao sam dosta juče i danas strane sajtove, neko kaže može, neko ne može. Video sam i na youtube gde uspešno testiraju a opet bio sam do Kanibala i čovek se kune da ovako nešto nije moguće.
Zato vas molim da mi odgovore daju samo oni koji su sigurni u to što pišu.

Unapred hvala svima
 
Meni je to radilo na CRT monitoru.
 
Nažalost ja nisam uspeo preko kabla. Moram uzeti konverter. Izdvojio sam ova tri, šta mislite koji je najbolji?

1.m.ebay.com/itm/HDMI-to-Composite-CVBS-Converter-HDMI2AV-Adapter-for-TV-VHS-VCR-DVD-USA-Shipping-/121350288268

2.www.ckl.net.cn/cpzx/info_30_itemid_271.html

3.m.ebay.de/itm/261045623081?_mwBanner=1

U suštini razlika između prvog i drugog je minimalna, oba su hdmi to composite, dok je treći vga to composite i kod njega bih morao posebno da vadim zvuk ali to nije problem.
 
Pogledaj još jednom šta na TV-u imaš - komponentni ili kompozitni ulaz?
Ako imaš komponentni, onda može, na kompozitni ne može.
Uz komponentni, označen bojama crvrna-plava-zelena, treba da ima još dva činč ulaza, za zvuk, crveni i beli.
Ako imaš samo 3 činč ulaza obeležena žutom, crvenom i belom bojom, to je kompozitni AV ulaz i u tom slučaju neće ići.

Edit: Tek sad vidim da je prvi post u temi od 20. aprila, sorry.
 
Poslednja izmena:
Evo mene, stigao danas hdmi2av konvertor i namestio sam ga, radi lepo konvertor osim jednog ogromnog i pre svega iritantnog problema :

Slika je dosta crvenija na televizoru, ostale boje su više manje dobre ali ova crvena je strašna, mislim da ona i ostale zeza, npr ljubičastu ali ne u tolikoj meri kao što rekoh ... Probao sam na dva televizora i ista stvar... Apdejtovao drajvere i isto

Imate li neke ideje kako rešiti problem ?
 
Nazad
Vrh Dno