Šta je novo?

Tp Link 7200nd Poluproblem

barajevatz

Cenjen
Učlanjen(a)
15.12.2010
Poruke
34
Poena
154
Dakle drugari,usled toga sto me mrzi da vucem kableve po kuci a dnevno mi dodje bar jedan pokvaren racunar, koristim pomenutu spravicu. Otkrio sam da moj tp link nece da radi samo na NFORCE cipsetima.Adapter se normalno prijavi, instalira drajver ( probana 4 razlicita drajvera),na bilo kom operativnom sistemu i odjednom pocne da s pali i gasi,upada i ispada iz sistema,cas ga ima u device nmanageru a cas ga nema.Na Intelovim, Via, Sis , Ali cipsetima takav problem se ne javlja znaci adapter radi ko satic a cak i bolje nego sto proizvodjac navodi.Ako bi neko zano resenje ima od mene dve gajbe ladnog piva po izboru,znaci drajver nije, OS nije, usb kabal nije.
 
Naravno, koristis iskljucivo njegov, originalni usb kabl? Nema "produznih" usb nastavaka?
Problem je sa tom plocom, u svim usb portovima? Ne govorim o prednjim [koji znas isam , zavise od proizvodjaca i kvaliteta samog kucista], vec o zadnjim, direktnim, usb portovima?
Kada se pojavi u device menager-u, da li mozes da mu iskljucim power save ili slicno , u opcijama?
pozz
 
.........
Otkrio sam da moj tp link nece da radi samo na NFORCE cipsetima.
............

Adapter se normalno prijavi, instalira drajver ( probana 4 razlicita drajvera),na bilo kom operativnom sistemu i odjednom pocne da s pali i gasi,upada i ispada iz sistema,cas ga ima u device nmanageru a cas ga nema.Na Intelovim, Via, Sis , Ali cipsetima takav problem se ne javlja znaci adapter radi ko satic a cak i bolje nego sto proizvodjac navodi.
............
znaci drajver nije
............
Mora biti do drajvera, ništa drugo ne može uzrokovati ovakav scenario kao kod tebe.
To što si probao više verzija drajvera samo znači da je problem prisutan u svima.
 
A gde pronaci drajver br 5,cak sedmica ima genericke drajvere i sa njima zeza,kabal je proban svaki duzine od 50cm do 10m,trenutno radi na mojoj masini iz potpisana kablu duzine 10m sa nastavcima i radi fantasticno
 
Po tvome prvom komentaru se da zaključiti da si isprobao na različitim konfiguracijama sa nforce chipsetima.
I različitim ostalima.
I situacija je uvek ista.
Mora biti do drajvera ako je tako, nema šta drugo biti uzrok.

Probaj još koju verziju drajvera ako pronadješ, ali ne nadaj se preterano, moguće je da je u pitanju generička greška koju imaju sve verzije.
 
Ranije su odredjene usb wireles kombinacije imale problem sa Via cipsetom, ali je uvek bilo sve u redu sa Intelom i Nforce-om. Ti problemi su bili u "zakucavanju" sistema, blokiranju misha, itd...
 
Nazad
Vrh Dno