Šta je novo?

Prelazak na intela zboga GTA V, koju maticnu/cpu?

a da pogasis advanced i ostavis samo MSAA na x2?trebalo bi da bude dosta za vsync,ako imas adekvatan proc.
 
Pa, jednostavna je matematika, za V-Sync treba da ti ne pada minimum fps ispod 60 frejmova, ako nemas, pa pada ispod 60, dolazi do stutteringa i to bude gore nego u nekim drugim situacijama kada imas taj stuttering.
 
meni mirise da nema adekvatan proc za vsync akciju,nevezano za grafu.
 
To je do divne bugovite igrice.....Optimizacija na delu....
 
ja imam usporenja samo kad krene da pada mrak... ne znam kako je kod vas...makina iz potpisa.
 
Ja koliko sam video na net-u, igrica je bas super optimizovana.
@Demios, jel to sa mrakom, da li ti se desava sa klokovanom karticom ili sljaka na defaultu.
 
Poslednja izmena:
Od svih piratskih verzija, cini mi se da je RG Mechanics najbolja, za sada nisam video nikakvih seckanja i stutteringa, sve glatko daleko daleko bolje od Watch Dogs-a i sl..., sve sto moze podeseno mi je na max, samo je MSAA na 4x, bez v-synca, prosecno oko 55-60fps, ide i u 75-80 povremeno, nikad ne pada ispod 45, a skroz je igriva i na 8x MSAA, tada su padovi na 35-40fps-a... Grafika je konstantno na 100% usage, jedino uz v-sync bude nekad na 75%..
 
Poslednja izmena:
posto sam konacno uspeo da osposobim VSR i sa zadnjim beta drajverima,mogu da potvrdim jos jednom da poljaci veze nemaju.2k,igra maksovana koliko me VRAM pusta,amd chs,sve senke u advanced i ona ekstra distanca mislim preko pola,MSAAx2,skucano na 60fps,a da ne pricam kako izgleda. :)
 
Seckanja i stuttering imate zbog drajvera, repovi od predhodnih i sl.
Licno sam se uverio u to, GTAV mi radi perfektno ako uzmemo u obzir na cemu igram.
Radio sam zadnji upgrade na build 10061, sve proslo super, svi drajveri ostali, rade...

Krenem da igram GTA kad ono secks, lomi, fps ne mozes da pohvatas.
DDU i ponovo instaliram drajvere i radi ponovo dobro cak neki fps vise.
 
Da, ima i do tih repova i slicnih stvari, pa, covek ima original GTA V pa ima probleme.
@Umart, al si uporan.:trust:
Jel bese taj VSR kod AMD-a slican sa DSR kod Nvidi-e.
 
da,hardversko skaliranje slike,sve se renderuje u 2k a tebi bez overheda baca sliku na HD-u (ili koja je vec rezolucija monitora).tahiti i starije karte mogu do 2k,havajac do 4k,a tonga nativno ima i 4k bez modova jer je taj hardverski skaler apdejtovan kod tonge,posto je to trenutno najsveziji cip.ko zna sta ce sve moci novi radeoni.

rezultat je upolirana slika i bez AA,tj kao da si se duplo odmakao od monitora (ne bas,ali najslicnije tome).samim tim dosta je i jedan lejer jaceg AA (tipa MSAAx2) da slika bude med i mleko.pogledaj par skrinsotova,tesko je ovako recima objasniti.

sad treba obuzdati pohlepu i odupreti se petljanju sa klokovanjem monitora na 77hz (jer ovaj quanmax moze toliko). :)
 
Da, tako je isto i kod mene ovaj DSR, upolirana slika, i neki kazu da to izgleda kao neki napredni AA. Zaista je slika fantazija, kazu da daje najbolje rezultate u Bordelands 2. Trenutno se zanimam sa Crysis 2 u 2K na maximum grafici i izgleda fantasticno. Narocito sam impresioniran nekim starijim igrama koje imaju veliki framerate i kad se postave u DSR na 4K, izgledaju kao ove nove moderne igre u HD rezi na nekim visokim grafickim postavkama.
Ma, klokuj taj monitor, kad moze proc i grafa, moze i jedan monitor, valjda.:type:
 
Poslednja izmena:
ma nije problem u monitoru,problem je sto je krosfajr pipav na to,na drugoj karti memara je stalno na maks kloku,desi se poneki BSOD itd.verovatno cu se strpim do slow build-a kojeg ionako planiram da cistog stavim,pa pre toga da se poigram i sa klokom monitora.
 
Ja na konfi iz potpisa igram na istoj 1360x768 rez, high/very high, msaa x2, jedino texture tessalation i shader drzim na normal, a msaa reflection na off, a advanced nisam ni dirao... A ono za broj populacije i varijacije je odvrnuto na full, a distance na 80%, izvlacim od 30 kao min fps u gradu, a van ide i do 60 fps, a prelazi mi za jedno 300mb vram, i za sada sam zadovoljan, ali me nervira, proc radi od 80-95% iskoriscenosti u igrici, a grafa jedva predje 40%, i sta ja da radim sa njom ?? Nemoguce je da je proc usko grlo, nije to toliko slab proc i jos je OC, mislim jes da je maticna ubi boze, ali za sada fino izdrzava... I da, imam jedan problem sa mojom grafom, znaci igram neku zahtevnu igru i samo se desi black screen i sound loop, i komp mora da se resetuje, ili ako nece posle reseta da radi boot, moram da iskljucim komp na dugme, pa da ga palim da bih ga pokrenuo, i sad jel ima neko resenje za to ili...?? Kad igram fifu ili surfujem webom nemam tih problema, samo kad igram nesto zahtevnije tipa AC Unity, a pogotovo mi puca u GTA V, ali nema pravila, nekad radi normalno, a nekad pukne posle pola sata igranja, itd itd...
 
Nazalost jeste ti CPU preslab za GTA V, moj FX 6300 na 4.2ghz koji je podosta jaci od tog A8 je slab za GTA V..
 
Ovo sto ti se resetuje i blokira.
Deluje na prvu loptu da je do napajanja iako je to LC napajanje dovoljno za tu konfiguracuju.
Na drugu loptu, moze biti i do maticne, mislim da je maticna po njenom kvalitetu na ivici izdrzljivosti , pogotovo sto si klokovao CPU, a i ta MSI 7850 je ne-referentna, zajedno povuku vise struje.
Jer, zahtevna igra povuce i vise struje i budu i veci naponi i za CPU i GPU, i ili ploca ili napajanje ne mogu da izdrze sav taj elekricitet i pobrljave i zamrzne se ceo komp. Zbog toga i ne mozes odmah da upalis komp. i moras da mu prekines skroz napajanje, da bi se ploca ili napajanje "ispraznili" od tog elekriciteta i onda mogu ponovo normalno da rade.
Probaj sve na defalt i vidi kako radi.
 
Poslednja izmena:
Pa kako da joj dam jos struje ?? Napajanje je jako, a ne mogu ubosti jos jedan 6-pin, i ne znam sta da radim... U AF sam namestio klok na 1050mhz za GPU, memoriju nisam dirao, ostala je na 1200, a i power limit sam povecao na +20, pa sad ne znam, radim li nesto pogresno ili mogu samo da se slikam ??

A sto se tice proca, e da ga j***s, znaci na leto ce morati da se crnci za nove komponente, nema druge, haha [emoji12][emoji2]
 
Pa, ti si i grafu klokovao. Imam utisak da ploca ne moze da izdrzi te napone, i za klokovanu grafu i procesor.
 
Pa sta onda da radim ?? Da vratim na staro klok za grafu, tj na 900mhz ?? Mada smatram da je to premalo, ali ako je to resenje, sta da se radi...
 
da,hardversko skaliranje slike,sve se renderuje u 2k a tebi bez overheda baca sliku na HD-u (ili koja je vec rezolucija monitora).tahiti i starije karte mogu do 2k,havajac do 4k,a tonga nativno ima i 4k bez modova jer je taj hardverski skaler apdejtovan kod tonge,posto je to trenutno najsveziji cip.ko zna sta ce sve moci novi radeoni.

rezultat je upolirana slika i bez AA,tj kao da si se duplo odmakao od monitora (ne bas,ali najslicnije tome).samim tim dosta je i jedan lejer jaceg AA (tipa MSAAx2) da slika bude med i mleko.pogledaj par skrinsotova,tesko je ovako recima objasniti.

sad treba obuzdati pohlepu i odupreti se petljanju sa klokovanjem monitora na 77hz (jer ovaj quanmax moze toliko). :)
Jel mogu ja to kod sebe da omogućim i kako?
Mene jedino nervira što mi se na texturama nekim pojavljuju bele tačkice (very high), što se neke senke stvaraju ispred mene, i što sa msaa x2 opet imam maalo okrzane ivice.
Može li to da se sredi tim vsr-om?
 
Probaj da poteras tu neku zahtevniju igru bez overkloka grafe i bez kloka procesora, cisto da vidis da li ce tada da zamrzne komp. Ajd uradi tako pa javi sta se dogadja.
 
Samo jos nesto. Nisam te najbolje razumeo za onaj deo sto si reko " Napajanje je jako, a ne mogu ubosti jos jedan 6-pin, i ne znam sta da radim..."
Ta MSI 7850 ima jedan 6-pin i treba da se napaja preko 6-pin kabla iz napajanja. Jel je i kod tebe tako?
 
ArmoredSaint:

ima sve na katalist temi u sitna crevca.
 
Samo jos nesto. Nisam te najbolje razumeo za onaj deo sto si reko " Napajanje je jako, a ne mogu ubosti jos jedan 6-pin, i ne znam sta da radim..."
Ta MSI 7850 ima jedan 6-pin i treba da se napaja preko 6-pin kabla iz napajanja. Jel je i kod tebe tako?

Ma da bre, ima samo jedan 6-pinac, nego sam vise figurativno mislio kada sam rekao za ubadanje jos jednog 6-pinca, jer je neko rekao da joj fali struje... Ma znala je da ubode I kada je procesor bio na stock podesavanjima, mislim ako je maticna toliko jadna da ne moze da napoji jednu 7850, a ja hteo uzeti 7970 (imao sam neku dobru opciju, ali se odustalo zbog male maticne :p), verovatno bih je sprzio xD Aj sad cu da smanjim klok procesora pa cu javiti ako se nesto desi, napon nisam cackao jer ne mogu, nema ga u ponudjenim opcijama u biosu (secam se kada sam mrcinu od Athlona II X4 640 na 970a-g45 maticnoj pogurao sa 3 na 3,8ghz, sa malim korigovanjem napona, sto je ipak za proc koji nema otkljucan mnozilac solidan uspeh, ali dupe zinulo za boljim telefonom I prodao te bolje delove I posle bio bez kompa par meseci dok nisam skupio lovu za osnovu, tj ovaj a8 I ova maticna, a proslo leto sam uzeo grafu na oglasima). Ako je do maticne, koja je po vama najjeftinija varijanta, a da moze da izdrzi naklokane komponente, bez da im fali struje I snage ??
 
Juu, de 7970, pa znas li koliko ona vise trosi od ove 7850, i koliko zna da povuce struje.
Probaj bez kloka i grafe i procesora, da vidis kako ce se ponasati komp. Meni deluje kao da ploca nema taj kvalitet za tu grafu i procesor, a narocito ako se klokuju.
Probaj ovo bez kloka, par dana tako testiraj, da vidis na cemu si, mozda ce da sljaka. Moras da ispitas sve opcije, pa tek onda da se odlucujes da li ces nesto da menjas.
I mozda neko ima neku drugu ideju sta bi moglo da bude problem. Mozda je, recimo, napajanje nesto popustilo i ne daje dovoljan napon itd.
 
@reviewsrb Probao bez OC-a I gle cuda, GTA pikao bez problema, jedino sto je minimalni fps pao zato sto sam vratio sve na default, ali generalno nijedan black screen... Napajanje nije sigurno, po specs moze da gura bilo koju grafu sa 6+8 pin (na 12v grani daje 44 ampera, sto je I vise nego dovoljno http://www.lc-power.de/product/netzteile/green-power/lc6560gp3-v23/), mada neki max je verovatno 7950/280, a od nvidie sve od 6xx pa nadalje. Sad videcemo kako ce se drzati bar nedelju dana, a sada odoh da testiram Unity, da vidim da li je ostao jedva igriv ili ipak ne :d
 
Super, cekaj par dana da vidis kako ce se ponasati.
Napajanje po kvalitetu je i vise nego dovoljno, eventualno ako bi oslabilo. Verovatno je ploca, mozda ce drzi par dana, a mozda ce i uspeti nekako da se izbori.
 
Fali joj "struje"...
Pod ovim nisam mislio da psu ne moze da isporuci dovoljno..mada,ako nije 100% ispravan moze biti.

@Marko1996
Koliko sam mogao shvatiti iz ovih par postova,ti oc-ujes tako sto "odprilike" dignes cpu/gpu na neku tamo frekv., koja ti se vec svidi?
 
Pod ovim nisam mislio da psu ne moze da isporuci dovoljno..mada,ako nije 100% ispravan moze biti.

@Marko1996
Koliko sam mogao shvatiti iz ovih par postova,ti oc-ujes tako sto "odprilike" dignes cpu/gpu na neku tamo frekv., koja ti se vec svidi?

Pa na sta si mislio, mislim ako mozes da mi objasnis ??

Ne, ne, pa nisam bas pao s'marsa sto se tice OC-a, kad sam bio na AM3+ zbog zakljucanog mnozioca na Athlonu, morao sam da dizem Bus i NB, pa i napon, i kada sam to konacno skockao dobio sam 800mhz vise, sto nije lose za proc sa zakljucanim mnoziocem, ali sam imao mnogo vise opcija u Biosu a i sama maticna je bila 10x kvalitetnija od ove sto sada imam. A u ovoj mogu da diram samo frekvenciju NB-a i mnozilac, napona nema, tj ne postoji opcija, a Bus je zakljucan, i onda mogu samo da dizem frekvenciju, a NB sam ostavio na 1800mhz (na AM3+ sam ga dizao na oko 2000-2500mhz, dok nisam nasao sweet spot, ali ovde nema potrebe), i procesor je na 4,3 Ghz prolazio sve testove, od igara do testova za stres CPU-a, verovatno bi i na mnogo vise, ali dzabe kad je maticna s****e... A za grafu sam stavio max koliko je AF dozvoljavao, tj 1050mhz i prolazilo je sve testove, ali ocigledno je da maticna ne moze da isporuci dovoljno snage, ipak samo jedan 4-pinac ulazi na nju, a ne dva kao kod malo boljih maticnih...
 
Nazad
Vrh Dno