Šta je novo?

Prelazak na intela zboga GTA V, koju maticnu/cpu?

Pa, jeste, nije mi to palo na pamet. Ako bi neka takva karta kostala i 100E i vise, bila bi pravi dobitak. Ja sam sa 780 imao dobitak na performansama, koliko se secam oko 10-15%, sve zavisi od igre. Pretprostavljam da bi ta profi Physx karta mozda skalirala i vise.

EDIT: Pa, eno ga PCBeast na PC Berzi, mozete i tamo da se druzite.cheers
 
Poslednja izmena:
To se javlja kod odredjene arhitekture. Ni jedni ni drugi nisu imuni na curenje napona.

Nemoj i ti molim te. :facepalm:

Kako napon curi, čisto da naučim tu novu elektrotehniku? (retoričko pitanje)

Struja "curi", (to je ono što "teče"), a ne napon.
 
posle nekoliko sati u igri mogu da garantujem iz licnog iskustva na konfi iz potpisa da poljski i sl rezovi nemaju veze sa mozgom,pojedose ovi moji jorgovani igru.poigracu se sa modovanjem drajvera da probam 2k da osposobim,ne bi li ih malo nategnuo,ali sumnjam.
 
Ako misliš da grešim, izvoli ispravi me, stručno :)
Baba može da navuče.. al' ne može da bije ;)

Baš tako. Ura za babu ;)
Možeš da staviš i 6GB rama na recimo GT630, hoće li ona time biti jača? (na stranu recimo priča šta se desilo sa GTX970 i njenih 4GB)
Nema potrebe za previše stručnosti :D, za snagu kartice zadužen je isključivo grafički čip. Ostali elementi su tu da ga proprate, podrže i dopuste mu da pokaže svoj potencijal.
 
Poslednja izmena:
U bre, @Umart, pa ce pojede kad imas dve kartice, gde si ti video kod Poljaka 280C CF, pa da uporedjujes. Pa svi sajtovi single 280X u GTA V postavljaju po jacini negde oko 7970, a malo vise slabijim od 780 i 290 kartica. Takav ti je odnos i na ovom poljaku.:rtfm:
 
pa poljaci za jednu vele da je min 27 maks 31,a svi znamo da ni SLI ni CF ne skaliraju 100 posto,kod mene na maks otpanju,MSAAx2,reflections MSAA x8,u advanced podesavanja popaljena oba podesavanja za senke,extended distance gurnuto jednom,a onaj drugi slajder do kraja jer ne utice na VRAM i stoji skucano sve na 60 (zapravo kod mene vsync u igri radi,a iz drajvera ne,za razliku od price po netu po kojoj je kontra),ni da pomisli da ide ispod.preobio sam koliko sam mogao u ovo nekoliko sati grad sve sa kolima (jer to je meni i draz gta) i ni da pomisli da secne,med i mleko.a karte se uopste nesto ni ne preznojavaju sad kad sam upalio vsync.

tako da te njihove grafove mogu da okace macku o rep,i sudeci po mom primeru ono sto guru3d prica a to je da je 280x pata-pata sa 780gtx meni pije vodu.izgleda da se isplatilo to sto su zaposlili lika da se bakce samo sa drajverima. :) jedino mi je zao sto nemerem opet VSR da osposobim,zivo me zanima kako bi izgledalo i radilo u 2k.
 
Evo linkovi ka testovima, http://www.overclock.net/t/1550963/gamegpu-grand-theft-auto-v-gpu-test, http://gamegpu.ru/action-/-fps-/-tps/grand-theft-auto-v-test-gpu.html.
Vidi se iz svih testova da je 780 jaca od 280X, kada se uzme sveukupno sa svih sajtova, za minimalno u proseku za 10-15%. Pa i na Guru3D je jaca za 8%, a ti rece da su jednake. I sam guru3d je priznao da uslovi testiranja nisu bili isti za sve kartice, evo ima i na overclock.net gde se dovode u sumnju ti rezultati.
Problem je i sto ti uzimas sa poljaka framerate, a vidi se na drugim sajtovima, da sa istim grafickim podesavanjima 280X, negde ima slican fps kao kod poljaka a negde i dosta veci broj. To znaci da su razliciti uslovi testiranja pa se i dobijaju razliciti brojevi, kako ti tvoje uslove igranja mozes da preneses na uslove igranja poljaka pa da uporedjujes. I guru3d je priznao da se uslovi testiranja stalno menjaju, cak i za istu scenu( zbog kise), ali bas na svim sajtovima je 780 dosta brzi od 280X.
 
index.php


meni ovo izgleda isto.plus,oni su jedini merili direkt iz igre,ne bench.inace,kod mene bench je zakucan na 60 (tj 59) fps.
 
Poslednja izmena:
Dobro, ja sam gledao za HD rezu na najvecim grafickim podesavanjima. Necu da ponavljam da ima primedbi na ove rezultate sa guru3d, vec sam navodio.
Vec smo pricali o GTA V i tim nekim problemom sa ne-konzistentnim framerate-om u testovima na razlicitim sajtovima u nekoj drugoj temi, ima i na overclock.net rasprava o tome i ne postoji odgovor zasto je to tako, jednostavno je tako.
Ono sto je po meni sustina je, da na osnovu svih rezultata sa raznih sajtova pod razlicitm uslovima, mozemo da vidimo neki opsti trend rangiranja kartica i tu je bolja 780.
Najbitnije je sta ti dobijas, pa ako je tako, uzivaj,:) koliko sam video, 280X CF je otrilike izjednacen sa 980 u GTA V i koliko sam mogao da vidim moze da tera igricu na maximumu u HD i solidno na 2K, ako se klokuje sigurno jos vise i bolje.
 
Poslednja izmena:
moja neka teorija je da dosta tih likova radi pausalno te testove,samo nabace drajver i vade i nabacaju karte.za hiberta sa guru3d znam vec godinama da je momak opterecen,i sve mora da je pod konac i generalno izvlaci maksimum iz svake karte.za primedbe nemam pojma,nisam primetio da je kisa ikako uticala na ista kod mene,nisam naisao ni na kakav scenarij u igri gde je igra zapela.a necu da lazem,bilo je divljanja,jedino jos mlaznjak nisam probao,a i kapiram da bi tu hdd napravio najveci problem.po pumpi i ventu mogu da zakljucim da u eksplozijama cpu se preznoji i da dosta zavisi od njega.
 
Sa kisom je bilo problem u guru3d testu, sto kada je testirana jedna karta nije bilo kise a kada je testirana druga karta je bilo kise, promenjeni uslovi i druga karta ne pokazuje pravu jacinu, jer su uslovi za padanje kise graficki zahtevniji, pa se ne dobijaju validni rezultati.
Jos nisam probo igru, ali sam pretpostavljao da sa ovom mojom 980 i to klokovanom mogu da igram na zakljucanih 60f. u HD na maximum postavkama. Sad na osnovu ovih tvog iskustva vidim da moze da se potera i u 2K na 60f. sa odredjenim postavkama. Igra je izgleda odlicno oprimizovana.
 
Poslednja izmena:
kazem ti,bas sam obratio paznju,nisam nikako mogao da provalim da kisa uopste utice na moj setap,ni po frejmrejtu ni po kulerima.jedino pumpa i vent reaguju na eksplozije.ali razumem primedbu,narocito za slabije setape.
 
Da, pogotovu jer ti imas zakucan ih 60f. pa ti ne padaju frejmovi ispod 60.
Imam jedno pitanjce u vezi V-sync. Vidim da si objasnjavao kako si zakljucao na ovih 60f u GTA V, da li moze da sljaka V-Sync zakljucavanje fps-a i drugim igrama na CF i da li znas da li to sljaka na SLI setup-u i kako to ide, koliko ja znam za sli ne radi V-Sync.
 
Stigao mi jutros SSD, klonirao sam C disk i windows na njega, prebacio i GTA na njega. Comp leti, skype za 0.5 sekunde ucitava sa svim kontaktima da ne mozes da poverujes.
Igra isto ucitava mnogooo brze. GTX960 kida na gta v sada mi ni na 59 ne pada, samo 60 :D Vi sad tu diskutujte koliko hocete, ja sam jedva cekao da zavrsim to benchmarkovanje da uzivam u igrici. Pozz
GTX960 rulz :smoke:
 
Haha, pa ja sa mojom konfom imam dropove i do 45fps, sve na max, a ne ti sa gtx960...
 
Ups, my bad :)
 
Da, pogotovu jer ti imas zakucan ih 60f. pa ti ne padaju frejmovi ispod 60.
Imam jedno pitanjce u vezi V-sync. Vidim da si objasnjavao kako si zakljucao na ovih 60f u GTA V, da li moze da sljaka V-Sync zakljucavanje fps-a i drugim igrama na CF i da li znas da li to sljaka na SLI setup-u i kako to ide, koliko ja znam za sli ne radi V-Sync.

na CF-u radi,u svim igrama koje probah a koje igram sa Vsync-om (FPS-ove gde mi znaci preciznost i brzina naravno da ga iskljucim).za SLI se ne secam,kao secam se da je radio na Fallout-u 3 kad sam jos kad sebe imao 295gtx,ali me ne drzi za rec.vrlo moguce da je ovaj moj wddm 2.0 video drajver za 10tku sa nakalemljenim ostatkom katalista sa zadnje bete nesto upeglaniji,jer vidim da se svi zale da ne radi Vsync iz igre,a meni radi (ako se iskljuci kod mene je tearing bas brutalan,verovatno zbog gaziliona frejmova :) ).sve igre sam zakljucavao iz samih igara,ne secam se kad sam nesto petljao po katalistu zadnji put do juce.
 
Hvala, znaci u CF sljaka zakljucavanje.
Bas cudno, mislim da sam skoro procitao i siguran sam da u SLI ne radi V-Sync. Cudna je ova Nvidia, mozda su i zato izmislili i ovaj G-SYNC, ali ga i naplacuju. Bas su se dobro setili.:S:
 
AMd je dosta popravio situaciju sa novim beta drajverima za GTA. Na jednoj 7970 nije bilo moguce igranje sa v- syncom a sad drzi frejmrate od 35-60 fps.
 
sta popravio,taj drajver je izasao mislim prvi ili drugi dan po izlasku igre.to sto je tebe mrzelo da apgrejdujes je druga prica. :)
 
odavno se nisu ovako iscimali kad su u pitanju drajveri,iliti forumski receno zurka,zurka.
 
sta popravio,taj drajver je izasao mislim prvi ili drugi dan po izlasku igre.to sto je tebe mrzelo da apgrejdujes je druga prica. :)

Ja tek danas uhvatio vremena da probam :) Izgleda prilicno dobro nema shta.
 
a imao si kad da skines 60 i kusur gb,instaliras i igras...ali kapiram,bitno je da se zapljune amd. :)
 
AMd je dosta popravio situaciju sa novim beta drajverima za GTA. Na jednoj 7970 nije bilo moguce igranje sa v- syncom a sad drzi frejmrate od 35-60 fps.
Mnogo osciluju frejmovi sa vsyncom i ubija uzivanje. Treba jaca kartica da bi to moglo sa vsyncom kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno