Šta je novo?

CPU + MB za <190e

Seraph

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
18.08.2008
Poruke
2,380
Poena
380
Kanta je manje vise za igranje uz neku 7870/7950 najverovatnije, bez overclocka i slicno...Budzet je bukvalno ovaj i ni evro vise jer ne sklapam za sebe pa se samim tim i ne pitam mnogo ovde.
Moja procena neka u samom startu je bio neki 2500k+bilo sta, ili mozda neki AMD, jurio bih polovno.
Hvala
 
Nadji neki i5 3xxx za 100-110e, ima po oglasima. Plocu bih na tvom mestu uzeo novu, zbog garancije cisto da budem miran.
 
koji su naslovi u pitanju?mozda moze i jaci haski i3 da se uklopi u pricu,tj da bude brzi od zakljucanih/neoverklokovanih 2xxx/3xxx i5.sto se tice grafe,280x vredi da se protegne tih 30-50e vise.
 
Ne znam bas da moze biti brzi od i5...sandy<ivy za oko 8% IPCa. Ivy<haski 7-8% takodje. Znaci oko 15% i3 haski bolji od i3 sendi. Neka bude i 20. Nedovoljno za duplo manje jezgara, a i3 haski kosta isto.
 
Pa u sustini manje-vise za sve naslove, barem da moze pristojno na high sve da ide. Znam da 280x vredi 30ak evra vise od 7950 kao sto ona vredi 20e vise od 7870, ali tom logikom bih probio budzet za par stotina evra, sto bih radije dao na SSD npr da to moze normalo da se gura. U sustini, za max 500e pokusavam da napravim cudo od masine, mora se tu sve uklopiti, pri tome mislim na komplet kuciste ne samo maticnu i cpu.

Otprilike, trenutno stanje, 340e ostalo za SSD, CPU+MB i GPU. Bukvalno sam knap.
 
fringon:

zaboravljas WoT,gde haski na sto vecem kloku nema alternativu,a jezgra nebitna u kompletu.ali posto je ovakva situacija,veruj mi ne stedi na grafickoj,a narocito ni ne gledaj graficke sa 2gb VRAM-a,a samo za gtaV se 280x isplati,pa po ceni da je uzmes polovnu na oglasima.narocito posto hoces sve u 500e da uklopis,a hoces sve.ssd ce vec da naleti,skoro je bio v200 od 240gb za 70e ovde na forumu.u prevodu uzmi ako treba i les od ploce,najjeftiniji i5 na koji naletis,ali uzmi 280x i ssd.
 
A dobro sad i ti :) naravno da je moguce naci primenu tipa WoT gde se koristi 1-2 jezgra i gde ce i3 haski biti brzi od i5 sendi neklokovanog. Ali cak i da igram 80% vremena WoT, ne bih kupio i3jer je u vecini ostalih slucajeva sporiji. Posebno sto covek planira 280X, gde bi bila losa varijanta uzeti i3 za relativno jaku vga.
 
pa i nije,u poredjenju sa sporijim i5 koji je na 3,3ghz il sl,to je tu svega u par frejmova u 90 posto igara.drasticne razlike su u SLI/CFX konfama,mantle-u,par naslova.naravno,situacija ce postajati sve bolja i bolja za multikor proceve (vec sad npr ubogi fm athloni u gta za minimume jedu dualkor haswell-e) zato treba ako se ikako moze ici na bar kvad kor,ali ako pricamo strikno o sadasnjosti i3+mid rejndz grafa vs. i5 mid rejndz grafa mu skoro dodje na isto.bio je skoro jedan odlican bench na tu temu negde,neko je kacio,izguglaj i vidi sam.
 
Kako mislis stara prica? Novi su testovi, koliko mogu da vidim. Malo sam skeptican prema tom reviewu jer su razlike najmanje koje sam video do sad, ali jesi mi dokazao da je slicnost izmedju i3 i i5 prisutna u vise naslova od WoTa. Pomaze i sto ovi novi i3 imaju bas visoke radne taktove. Sendi i Ivy i3 nisu toliko dobri
 
pa o tome ti pricam,nema u tim testovima koje si ti kacio novih haski i3 sa jakom hercazom a ovde ima.inace se meni taj sajt pokazao kao jako kredibilan u svoj fx vs 3570k prici tada svojevremeno,uz teksyndicate bili su tj pokusali su da budu najobjektivniji koliko je moguce.ako uporedis sa rezovima za g3258 na slicnim klokovima,videces da ovi rezovi piju vodu,jer stvarno sad multikor igara i nema toliko,pa kad se gleda ukupna slika ovaj teza za i3+midrejndz grafa pije totalno vodu.
 
Ma ne zezaj, DeRadiccijev post broj 543 :) okacio SS,sve se lepo vidi. Nije ostavio link, izvuko rezove i okacio. Video sam negde taj test,ali mrzi me da kopam gde
 
sve sli-jevi i hajend karte,pa je opet kad se gleda price/performance ludnica.a i nisu sem u dva naslova neke sad monstruozne razlike.stoji da i3 nije za ozbiljniju pricu (zato ja i imam i7 ne i3) ali na tipa jednoj 960gtx,270 razlike su neprimetne,narocito za rezolucije do 1080p.pa kad na ovo sve dodamo i rezove g3258 na 4,2ghz koja ali svaka ploca na svetu moze da izgura i to na stock hladjenju...dodjemo do toga koliko je dx11 zapravo krsina matora i treba skute da ljubimo amd-u sto je pokrenuo stvari napred.
 
Gledam ove B75, ali na itsvet-u za sve pise da su microATX. Pocetna ideja mi je bila ATX da pazarim, jer nisam siguran kako ce na microATX da se nakaci velika grafika zbog prostora.
 
Ja sam trazio neku B75 da nije mATX,sa 4 slota za ram i bar 2 Sata3 porta,i zavrsio sa kupovinom ASRock Z77 Pro3 za 75€,iako za tim cipsetom realno nije bilo potrebe..ocajan je izbor 1155 ploca kod nas.
 
Nazad
Vrh Dno