Šta je novo?

Dual Channel Dilema

premijer

Poštovan
Učlanjen(a)
14.01.2014
Poruke
683
Poena
69
Pošto imam modul 8gb kingston a maticna podrzava Dual Channel DDR3 2000+ MHz sta je bolje da ovaj postojeci modul zadrzim i pokusam nabaviti identican od 8gb pa da uparujem ono 1 i 3 slot da ostvarim dual channel ili da nabavim dva identicna brza modula rama od po 8gb?

Ono sto trenutno stoji za ovaj modul u CPU-Z je Max bandwidth 667Mhz?! Sto je premalo po mom misljenju ili mozda laze ovaj program.
 
Poslednja izmena:
ne zamaraj se sa time,sem ako imas amd apu i koristis integrisanu grafiku i zelis da izvuces bolje performanse.dakle ni brzina ni dual channel ti u sustini i ne trebaju tj neces videti nikakve benefite od toga.
 
ne zamaraj se sa time,sem ako imas amd apu i koristis integrisanu grafiku i zelis da izvuces bolje performanse.dakle ni brzina ni dual channel ti u sustini i ne trebaju tj neces videti nikakve benefite od toga.

Nemam drug imam dve radeonke 7950 spregnute u CF. Ovo bih prvenstveno radi igrica radio. Znaci bitna je kolicina rama a ne da li ce da radi na 1333 ili 2000 u dual modu.
 
Tako je, brzina je nebitna, xxx puta receno. :D
 
Gledaj samo da nadjes neki sa slicnim hladnjakom, da ne upada u oci razlika izmedju modula kada ih gledas i uzivaj.
 
Da se nadovežem na temu:

Ja imam plavi Kingston HyperX 2*8 DDR3, 1866MHz, CL10 i plavi Kingston HyperX 1*4 DDR3, 1600 CL9. Trenutno mi radi 20GB na latencama 9-9-9-24 na 1600. Da li bi mi bilo bolje da prodam ovaj jedan modul od 4 a ova dva modula od 8 prebacim u Dual Channel na 1866 i probam da zategnem latence ili je bolje da ostavim ovako?
 
Pa ako ti sva ta memorija baš i ne treba onda ti je bolje sa 16 giga brže memorije. Čak i OC radi bolje sa samo 2 porta zauzeta.
 
Sa OC sam zadovoljan, bez dizanja napona sam kloknuo proc na 4.2. Hladan ko špricer :d . Što se količine rama tiče tu sam mišljenja da od viška glava ne boli. Druga stvar mene tu interesuje. Da li će mi 20% manje rama na većoj brzini sa slabijim latencama u Dual Channel-u raditi bolje. Ili:

Šta je bolje 20GB rama na 1600 CL9 ili 16 GB 1866 CL10 u Dual Channel-u?
 
Poslednja izmena:
Po mom mišljenju ta razlika u brzini RAM-a, još manje Dual Channel a da ne smeta OC-u je minorna u celoj stvari pa ako imaš za šta da upotrebiš 20GB onda je OK. Ako ti RAM zvrji prazan 99% vremena onda bolje uzmi tih 1-2% brže što će ti brži RAM dati.
 
Na koliko dual chanel makar teorijski podize takt kingstonki od 1333 Mhz?
 
ne podize.dualchannel nema veze sa samom frekvencijom memorije.u stvarnosti sem ako ne koristite jako intezivno specifican softver (za koji bi ste znali odlicno za sta ce vam dualchannel i brdo RAM-a) ili APU dualchannel nema prakticnu primenu,dakle gaming,desk voznja i sl nemaju nikakve benefite od svih ovih kerefeka sa dualchannel-om,latencijama/klokovina i frekvencijom.ako vam se toliko igra sa memarom,ako vam je na 2T pokusajte da je stavite na 1T,minorno smanjenje latencije u lancu za gaming,ali eto,99 posto da ce da radi ako je 2T.
 
ne podize.dualchannel nema veze sa samom frekvencijom memorije.u stvarnosti sem ako ne koristite jako intezivno specifican softver (za koji bi ste znali odlicno za sta ce vam dualchannel i brdo RAM-a) ili APU dualchannel nema prakticnu primenu,dakle gaming,desk voznja i sl nemaju nikakve benefite od svih ovih kerefeka sa dualchannel-om,latencijama/klokovina i frekvencijom.ako vam se toliko igra sa memarom,ako vam je na 2T pokusajte da je stavite na 1T,minorno smanjenje latencije u lancu za gaming,ali eto,99 posto da ce da radi ako je 2T.

Pa ok prvenstveno mi treba povecanje rama zbog gaminga, trenutno imam 8gb na 1333 pa sam mislio identican chip da nabavim...
 
a sta to igras pa vuce ise od 8gb?neke modove?
 
Pa i ta "rapid funkcija" pomaže samo kod stvarno velikih fajlova, kod systema i programa kao i igara 1GB RAM-a za SSD cache je više nego dovoljno.
 
Pa i ta "rapid funkcija" pomaže samo kod stvarno velikih fajlova, kod systema i programa kao i igara 1GB RAM-a za SSD cache je više nego dovoljno.

Bogami se ne bih slozio sa tim , jer ako je i pola od onoga sto benchmark pokazuje sa ukljucenim RAPID tacno itekako ima razlike kod READ i WRITE.
 
Izmeri kako to ide u normalnom radu, koliki su systemski fajlovi koje treba stalno da učitava ? Većinom se to događa prilikom BOOT-a, posle samo neki prilikom otvaranja programa. Win 7 pa nadalje, naročito 8mica ionako drže većinu u RAM-u.
 
precesljaj sistem,meni gtaV nije ni blizu 7gb.
 
Nazad
Vrh Dno