Šta je novo?

Cooler Maser G750M i V750 modularno ili "blago" modularno?

malempic

Slavan
Učlanjen(a)
14.03.2008
Poruke
127
Poena
320
U fazi sam kupovanja napajanja, tako da detaljno istražujem napajanja od 700-850W.
Modularno napajanje uzimam samo zato što hoću da se rešim nepotrebnoh kablova koji samo smetaju u kućištu.
Cooler Master mi je privukao pažnju i poželeo sam da kupim samo njega, međutim...
Cooler Master odskače od konkurencijom sa svojom garancijom na 5 godina, ali ima jedno veliko razočarenje
ova dva modela baš i nisu nešto modularni ili su samo blago modularni.
Ovim napajanjima je jedino modularno SATA napajanje i Molex napajanje, a oba PCIe kabla sa 6+2 pina sa 4 konektora, odnosno 2 grane su fiksne!!!
Katastrofa, koja je tu modularnost, ajde da je jedna grana PCIe kabla fiksna pa da razumem, ali obe grane, kao da svi korisnici računara imaju po 2 grafičke kartice, pa ima onih koji i nemaju grafiču, čekaju da jednog dana je kupe, kao ja na primer.
Šteta za ovako dobro I lepo napajanje, dobili su od mene jedan veliki MINUS!
Ne vidim nikakvu logiku za ovaku glupost, tako da sad ispočetka tražim napajanje do 100-tinak EUR
 
Poslednja izmena:
Uzmi Cooler Master V700, ono je full modularno, isto 5 godina garancije, tiho, hladno, Seasonic OEM, a tih 50W manje nećeš ni osetiti jer ovo moze da prži i do 820W bez problema, ali to se ne preporučuje, samo kažem da moze :)
 
Da, ali V700 u Srbiji niko ne prodaje, kako stvati stoje za sad sam spao da biram izmedju Chiefteca GDP-750c ili Thermaltake Smart SE 730 njih mozes kupiti do 10000 dinara u prodavnicama.
 
Poslednja izmena:
Hvala,
Poenta otvaranje ove teme je da skrenem paznju ljudima sta ih ocekuje ako kupe ta dva modela, posto mi je bilo neverovatno da neko napravi modularno napajanje sa 2 fiksne grane PCIe kabla.
Ja bi poludeo da sam dao 100 eura za ovo.
 
Poslednja izmena:
Semi modularna napajanja sluze da bi pojeftinila proizvodnju. Racunaju da svako ko kupuje napajanje od 700w+ koristi 8 pin cpu, 24pin atx, najmanje 2x pci-e kabla, samim time smanjuju cenu time sto njih ne naprave modularnim.
 
Poslednja izmena:
Nije uopste stvar ukusa, svi mi volimo modularna napajanja jer izgledaju mnogo cistije. Ovo je stvar kostanja :)
 
Ne vidim svrhu kupovine napajanja od 700+ W, ako u računaru nema grafičke koja traži bar dva 6-pinska PCIe kabla. S druge strane i moje G550M je isto takvo. Generalno, ako napajanje stoji na dnu kućišta, onda je manje više-svejedno. Problem može da bude ako je na vrhu, pa treba nekako skloniti kablove da ne smetaju.

Koliko vidim, na tom CM500 bi trebalo da mogu da prođu sa zadnje strane, pa neka vise, ništa im ne fali :) I ja sam sad sklonio PCIe kablove sa zadnje strane, mada zaista neme neke razlike.
 
Nazad
Vrh Dno