Šta je novo?

Kopiranje sistema

pilauda

Čuven
Učlanjen(a)
13.10.2003
Poruke
2,748
Poena
705
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5-12400F & be quiet! Pure Rock 2 Black
Matična ploča
Asus TUF GAMING B660M-PLUS D4
RAM
2x16GB DDR4 Kingston PC3600 Fury Beast RGB
GPU
MSI RTX 4080 SUPER 16G GAMING X SLIM
Storage
1TB SSD Samsung 970 EVO PLUS, 2TB SSD SP
Zvuk
2.1 Logitech Z313
PSU
FSP Hydro G PRO 1000W ATX3.0
Kućište
CoolerMaster MasterBox TD500 MESH
Monitor
Alienware 27" AW2723DF QHD 240Hz
Miš & tastatura
Razer Deathadder V3 Pro, Razer Cynosa V2
Laptop
Lenovo Ideapad 330
Mobilni telefon
iPhone 13 mini
Pristup internetu
  1. Optički internet
Laik sam po ovom pitanju, interesuje me sledece imam ssd od 128gb na njemu samo win dodatni programi i jedna igra World of tanks, uzeo sam hard od 256gb e sad ja bi hteo ako je nekako moguce da ne instaliram novi win i sve programe ponovo nego da sa ovog od 128 sve prebacim na drugi?
 
mislim da u paragonu imas opciju da migriras sistem sa jednog hdd na drugi .davno bese kad sam zadnji put koristio tu opciju ,misil da je cista instalacija uvek bolja.
 
Mozes da koristis Acronis True Image, skines .iso fajl programa i narezes na CD. Butijes Acronis sa tog diska, zatim odaberes da napravis image od cijelog HDD, odaberes HDD od kojeg pravis image, a zatim biras neki eksterni HDD gdje ces taj image svog starog diska da snimis u vidu fajla.

Kad napravis image onda ponovo butujes preko Acronisa i odradis restore sa eksternog HDD na novi disk koji si ubacio. Ovo je jedna od opcija.
 
Ipak sam išao na varijantu formata, sad imam sledeci problem, skinuo sam stari ssd kingstone stavio novi samsung digao sistem ali ne vidi D to je samsung hard od 500gb, kad butuje sys pise unconfigured, kako da mi cita samsung hard?
Edit : sad sam opet stavio kingstone i čita samsung hard kao D normalno, dal nesto treba podešavati sa ovim novim samsung pro?
Evo kako izgleda kad ubacim instalacioni win disk http://i.imgur.com/aiEivrPh.jpg što mi daje 3 harda od 500gb nemam pojma
 
Poslednja izmena:
Formatirao sam i samsung hard i sad je sve ok, malo cimanja al sta da se radi
 
cimao si se jer nisi bio strpljiv da procitas i/ili sacekas savete ovde,bilo je gazilion nacina kako da kopiras postojeci win na novi disk i nijedan nije nesto ni komplikovan niti dugo traje.posto u ovom scenariju imao si mogucnost prosto da ubacis nov disk u sata port u ploci,dignes bilo koji softver (npr to moze i obicni minitool partition wizard koji je dzabe) i kopiras kompletan postojeci disk sa win-om na novi ssd i samo ekstendujes win particiju da ukljuci i ostali prazan prostor.posle samo udjes u bios,podesis da butuje sa novog diska i voila.
 
Nazad
Vrh Dno