Šta je novo?

Da li je previse CX750 za r9280x?

nenad88

Cenjen
Učlanjen(a)
13.01.2014
Poruke
652
Poena
169
i3 Hasvel
r9280x
3 ventilatora u kucistu

nikakav overklok ni cpu ni gpu, je li ovo previse pa da uzmem cx550 posto ne vidim nigde da ima cx600, ili mi preporucite neko vise isplativo. hvala :)
 
Cs550m imam i ima i lufta. Plus mi je procesor klokovan skoro do maksimuma.
 
Jel novo uzimas ili polovno? Nije previse, uvek je lepo da imas malo mesta. Mislim tvoja konfa sa 280x moze da povuce do 350-400w max.
Uglavnom ce vuci ispod toga, to su neke peak vrednosti. Corsair je malo precenjen za dosta stvari,ako je novo u pitanju reci budzet. Ako je polovno, u zavisnosti od cene :)

Ja na 750w isto teram, doduse uz overclock. ALi lepo je da ima mesta, i zbog napajanja samog.
 
Svejedno mi jel je novo ili polovno samo da nije izmuceno i da ima garanciju. A gledao sam i na raznim sajtovima da ljudi drze 280x sa cx500 i nema problema. Vidim na kp razne polovne 750 ali ne daju garanciju. Pa bih mozda trazio nov od 500 ako je dovoljan.
 
Poslednja izmena:
Imaj na umu ovo, napajanje je najefikasnije oko 50-60% opterecenja. Sto si blizi 100-ki to je toplije i manji ce mu zivotni vek biti.

Radice na 500w sigurno, ali je pitanje koliko ce napajanje biti muceno time.
 
Ne znam koliko je merodavan pcpartpicker, ali tu kada postavim sve komponente on mi pokaze min-max 88W - 373W.
 
Ne znam koliko je merodavan pcpartpicker, ali tu kada postavim sve komponente on mi pokaze min-max 88W - 373W.

Iako je obicno totalni promasaj sto izracunaju ti online kalkulatori, ovaj je na mestu.
 
Da li da dam Cors CX 400 + 20E za OCZ ModXStream 600W? U planu je R9 280x pa hoce li moci to da radi?
 
Cors CX 400 je odlicno napajanje, 30A na jednoj grani, isto bese kao 430gb SS, vrhunski kvalitetne izrade....ostavi ga u rezervi ;).
 
Ta kombinacija trenutno nije moguca. Jedina opcija mi je da ga dam i uzmem ovo.
EDIT: Sad gledam i ovo napajanje ima jedan 6pin + jedan 8 pin konektor a graficka zahteva 2x8 pin. Moze li to da radi ovako?
 
Poslednja izmena:
Ne. Nedavno je drugaru otiso modularni Chieftec od 600w sa identicnom konfiguracijom kao mojom a samo je ubacio 280x vapor umesto 5770.

Nije instant otisao vec posle par dana.
 
Znaci nista od te kombinacije ipak. Hvala na savetu. Otvoricu novu temu oko kupovine novog napajanja. Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno