Šta je novo?

Jiayu S3 Advanced 3GB RAM

@fingon82
Ajd' pre nego odeš napiši gde ima u Srbiji u regularnoj prodaji taj G2, ili Note 3 za 250 Eur koliko košta ovaj Jiayu sa carinom. Mislim na neku prodavnicu gde možeš da platiš karticom, i dobiješ fiskalni račun, a ne KP buvljak, Halo oglase, ili one divlje radnje što im je fiskalna kasa uvek u kvaru.
 
bmibmc
od kad mi je stigo telefon 09.04 dva puta je punjen,mada ga ja i ne cackam mnogo,malo razgovori malo poruke,wi fi dva sata dnevno(dok sam na treningu).

fingon82
cim pratis temu znaci da si potencijalni kupac,ali si nesiguran u kupovinu.Ako razmisljamo logicno kupovina Jiayu s3 je dobar potez on je u istom cenovnom rangu kao Galaxy s3,meni je telefon izasao tacno 200 evra.
Kod nas se kaze "dok ima ovce ce ima i vuna",samsung i ostali brendovi kod nas ne opravdavaju cenu,kinezi brzo napredjuju sa tehnologijom mediatek izbacuje procesore sa 10 i 12 jezgra
 
@fingon82

Ne treba smetnuti sa uma da je ovo do sada najgori trenutak za nabavku telefona iz Kine (što ne znači da neće biti najbolji trenutak za narednih godinu dana) . Najviše zbog odnosa dolara i evra.
Sada je taj odnos 0,93, pre godinu dana je bio 0,69.
Što znači da nas sada ovaj telefon košta oko 205 Eur u nabavci. Da je odnos valuta kao pre godinu dana, ovaj telefon bi koštao 155 eur. Zamisli tek tu povoljnu ponudu?!!!?

Dodatno, carina sve redje prašta. Otvaraju se i najmanji paketići. Čak i sa ovim odnosom usd/eur u državama gde nisu toliko striktni na carini, kineski telefoni su fantastična ponuda.

Lično mislim da su i kod nas uprkos svemu i dalje najbolji izbor. Jedinu konkurenciju im vidim u kupovini 1 dan starih telefona od nekog poštenog ko je kupio kod operatera. Nažalost ili na sreću i toga će sve manje biti u ponudi.
Svi operateri daju popuste na pretplatu i sve manje forsiraju uredjaje.
Čak i danas moraš nedeljama juriti telefon da bi ga kupio na taj način.

Da ne govorimo o mnoštvu prevaranata na oglasima, švercu, upitnim garancijama takodje, refurbished telefonima.
Polovno u životu nisam nikada razmatrao niti ću. Ako nemam za novo, neću ni da kupim. Protežem se onoliko koliko imam i radije neću kupiti nego kupiti nešto akano. Naravno, izuzetak su ljudi za koje verujem da su pažljivi i korektni. Nažalost, takvih je sve manje.

Što se tiče telefona iz Kine, dovoljno je da na odgovarajućoj temi na našem forumu postaviš pitanje i rešiš nabavku telefona za nekoliko minuta.

Takodje, nemoj smestiti sa uma da usd/eur odnos utiče i na mnoštvo drugih cena. Telefoni kod operatera i na oglasima (šverc) neće dugo zadržati sadašnje cene, ako se mnoge nisu već promenile.
 
Poslednja izmena:
@mitar Heh. Pa aliexpress ti je Kineski KP - buvljak. Sta mislis, da ti salju telefon iz nekog Apple Store-like objekta? Salju te telefone iz memljivog podruma.

Cujte, ne znam sto imate utisak da ja zagovaram brendove radi imena. Nista ne mrzim vise nego Apple/Samsung naduvane cene. Ali, jednostavno nema dovoljno iskustva sa ovim uredjajem/brendom. Jedan korisnik ima dobra iskustva. Nema testova na netu o kvalitetu displeja na primer, sto je meni jako bitno; kakva su siroka iskustva,ima li felericnih primeraka, flekavih ekrana i slicno.. I, zar zaista mislite da ce svakom ko naruci ako to bude 50+ ljudi sve proci kako treba? Za 170-180e i ja bih rizikovao i narucio ga. Ali za 250 ne. I da, hteo da narucim One+ ali i mene je dolar zeznuo. I sad se zaista odjavljujem o teme jer nemam vise sta u sklopu iste da kazem.
 
Poslednja izmena:
Какав је тај са КП, 2 ГБ верзија? Исплати ли се тренутно узети рецимо са КП или наручити из Кине? Колико је верзија од 3 ГБ када се наручи из Кине, колико видим на КП је нема?
 
@fingon82

Nisam hteo da postavljam ovaj you tube video - poredjenje Jiayu s3 vs Meizu M1 Note jer je već postavljan na forumu.

Iako je promotivni video za Pandawill mislim da je dobro uradjen i možeš iz njega videti kakav je display kod ova dva telefona.

https://youtu.be/QZhpcdkwAAo
 
Vezano za refurb telefone. Oglas, pogledati trecu sliku. Izgleda kao nov. Ovaj covek je napisao kako jeste, a koliko ih nece, pa ce 'A cattegory' (dva t) prodavati kao 'samo probano'.
Ali OK, da nekome Jaiyu nije prvi pik, to razumem. Nije ni meni bio ;)
 
Ипак га више нема на КП. :)
 
Ali zato ima Huawei Ascend G7 16GB za 215€ sa 1 god. garancije.
 
Da se vratimo malo na lepe teme. Jiayu S3, Telenor 4G mreža. Mereno na Terazijama, Trgu, i u Kralja Milana.
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-04-19-19-07-44.png
    Screenshot_2015-04-19-19-07-44.png
    915.4 KB · Pregleda: 175
  • Screenshot_2015-04-19-19-19-09.png
    Screenshot_2015-04-19-19-19-09.png
    912.8 KB · Pregleda: 176
  • Screenshot_2015-04-19-19-42-58.png
    Screenshot_2015-04-19-19-42-58.png
    920.3 KB · Pregleda: 168
Mislim da je telefon i dalje odlicna kupovina. Ako je na coolicool zastita od carine i dalje 12-13$, onda telefon ukupno izadje 190e.
Ja sam, srecom, platio krajem januara kada je odnos bio 1:1,15, a zastita na Pandi 10%, pa me je telefon izasao oko 175e. Za te pare tesko da ima mnogo bolje. Prelazak sa juznokorejskog na kineski S3 je bio pravi potez. Za sada :)
Sve na stranu, ali kad otvoris telefon, izrada deluje dosta kvalitetnije u odnosu na Galaxy S3. Nekako plastika izgleda kvalitetnije, 3d printane antene, nista ne krcka. Mozda moje laicko oko gresi, ali utisak je takav.
 
Evo i antutu za Jiayu S3:
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1429608259412.png
    uploadfromtaptalk1429608259412.png
    99.6 KB · Pregleda: 164
  • uploadfromtaptalk1429608292883.png
    uploadfromtaptalk1429608292883.png
    203.4 KB · Pregleda: 148
  • uploadfromtaptalk1429608324148.jpg
    uploadfromtaptalk1429608324148.jpg
    425.5 KB · Pregleda: 154
  • uploadfromtaptalk1429608362981.jpg
    uploadfromtaptalk1429608362981.jpg
    290.8 KB · Pregleda: 146
Odličan je ovaj skor za taj cenovni rang telefona, približno toliko sam imao na Xiaomi Mi3 telefonu.
 
Ako ko ima potrebu da podesava boje, zasicenje i ostalo, MiraVision daje dobru kontrolu (u Display opcijama)

Ekran je meni presvetao za nocno koriscenje. Pomaze Screen filter aplikacija.

Citam da ljudi prijavljuju problem da ga sagovornici lose cuju. Razlog je sto kamkoder pali sekundarni mikrofon, ali ga ne ugasi. Resenje je restart ili da se ukine Noise Reduction i onda jedan restart. Nisam probavao jer nisam imao problem.

Nekad mi doubletap wake ne radi kako treba.

Za sada tel ostavlja jako dobar utisak. Nisam naisao na neku vecu manu :)
 
@Ilion

Ne razmisljaj o folijama, nego lepo naruci Tempered glass. Pise da je tvrdoce 9H, ali ko ce ga znati. Ja sam ga koristio mesec dana bez zastite i prosao je bez ikakve ogrebotine. Medjutim, staklo je tako leglo, da vise ne primecujem bil.....

Druze, ako nije problem kada budeš imao vremena postavi neku sliku kako izgleda tempered glass na ovom telefonu. :)
 
Hvala! Ovaj Bloomberg Mikki je postao odličan prodavac!
 
Nisam bas u toku kako funkcionise ta zastita od carine? Moze li neko da mi objasni?
 
@marinko98
Evo objasnjenja i iznosa za coolicool (8%) ako nesto nisu menjali...
Ukratko, platis (od prodavnice odredjen) procentualni iznos (5%-20% najcesce) od cene uredjaja i ukoliko platis carinu, skeniras im ono resenje sto dobijes od carine i oni ti refunduju. Gde i kako ti refunduju zavisi od prodavnice do prodavnice, ali i od slucaja do slucaja (kao kredit za kupovinu u prodavnici ili na karticu ili na PP ili neka kombinacija).
Da bi saznao tacne uslove i iznose, najbolje je guglati: <ime prodavnice> insurance
 
A jes' malo neverovatno da postoji osiguranje od toga, ali eto ima...

Moze li neko od imaoca telefona probati da li mu radi light sensor?
*#5973#, LSensor ili
Kinetic Sensor, Light Sensor
Pogledati da li se menja vrednost sa promenom inteziteta svetlosti. Kod mene nista. Pitam se da li je do mog tel, ROMa ili nesto trece.
Hvala!
 
Ako je ovo od pomoći:
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1429811599400.jpg
    uploadfromtaptalk1429811599400.jpg
    234 KB · Pregleda: 190
  • uploadfromtaptalk1429811618219.jpg
    uploadfromtaptalk1429811618219.jpg
    231.5 KB · Pregleda: 191
  • uploadfromtaptalk1429811627882.jpg
    uploadfromtaptalk1429811627882.jpg
    238.5 KB · Pregleda: 177
  • uploadfromtaptalk1429811639296.jpg
    uploadfromtaptalk1429811639296.jpg
    234.8 KB · Pregleda: 170
  • uploadfromtaptalk1429811649410.jpg
    uploadfromtaptalk1429811649410.jpg
    231.9 KB · Pregleda: 176
Jeste, hvala!
BTW. Proradio i meni kad sam ga podneo pod sijalicu :)

Novi UI.

Navodno je vec u ROMu 20150411 (jos nije OTA, ali se moze flesovati (nisam probao))
 
neka me neko ispravi ako gresim ali memorijske kartice se ne kupuju preko Alija.
 
Tacno tako, ova prva samsung na linku vidim da je 2$, ko to jos moze da poveruje. Inace svuda ta kartica je oko 25-30eur, sa popustom je oko 20, evo za 17 isto uz premium account ( obicno su prvih mesec dana besplatni, tj imas sve pogodnosti) http://www.amazon.fr/Samsung-Mémoir...1381&sr=1-2&keywords=samsung+micro+sd+32goAli imas i jeftinijih, ovu sam ja evo uzeo, i nema problema, ja sa zadovoljan karticom : http://www.amazon.fr/gp/product/B00CES44EO?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00
 
Poslednja izmena:
Oko 9€ je kod nas 16GB Transcend i Sony. Obe klasa 10. Ne isplati se cekati, IMHO.
 
Cene se krecu za 16GB oko 7$ a 32GB oko 12$,na pandawill-u uz kupovinu telefona ima mogucnost kupiti tf card 16GB-9,99$,mislim da su cene korektne i u komentarima pise da su tacne specifikacije.Vredi probati
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno