Šta je novo?

Pomoc - preko kabla 100 Mbps a wireless samo 10-20

Andrija21

Cenjen
Učlanjen(a)
26.05.2013
Poruke
26
Poena
154
Problem sa wirelessom, ne znam kako da resim. Kad utaknem kabl u laptop brzina 100 Mbps a kad idem preko wirelessa izmedju 10 i 20. Realtekov adapter na laptopu, cisko ruter kuci. ima li neko ideju. Hvala
 
Moraju i ruter i laptop adapter da budu 802.11n da dobiješ bolju brzinu a naravno i vrlo dobar do odličan signal.
 
Tamo gde piše "B/G/N Mixed", vidi dali ima "N Only". Mora na obe strane da bude isto inače sporiji uvek diktira tempo.
 
Posto imam slican problem, meni telefon podrzava od a do ac a imam mod N/AC only. Sta da stavim N Only ili N/AC Only ?
 
Ako na ruteru mozete da namestite samo N onda je to resenje celog problema.
A ako na ruteru ne mozete da namestite samo N, onda neka ostane kombinovano ali je potrebno restartovati ga i uciniti da prvi uredjaj koji se posle restarta bude na njega nakacio bude neki uredjaj koji ste vec unapred podesili da radi samo na N standardu. Tada ce se i svi ostali uredjaji kaciti po N standardu odnosno po maksimalnoj brzini koju ruter moze da im da.
 
Најбоље је да се све испроба, једино ако неко неће да узалуд потроши десетак минута него хоће готов одговор. А одговор других не мора да важи и код њега. Када ставим само N, онда лаптоп (или можда мобилни, сад се не сећам) уопште не може да се накачи. Када оставим B/G/N Mixed, све лепо ради, лаптоп извлачи до 75Mbps (нисам ни могао више да пробам) док мобилни, али само један, извлачи до око 40Mps а остали ретко прескоче 20.

Наравно, нема потребе да се понавља да је можда потребно да се укључи WMM Support а да је обавезно да се претраже сви канали и изабере најмање оптерећен.
 
Ako vecj menjate rutere, prelazite polako na AC, kakav N ....
 
Ako vecj menjate rutere, prelazite polako na AC, kakav N ....

Zasto? Jesi li probao uopste AC?

Bolje promeniti frekvenciju nego standard. N je i vise nego dovoljan u dual chain-u na 5ghz. AC ne donosi ni 10% poboljsanja u odnosu na N. Jedina prednost je koriscenje sireg spektra (80mhz naspram 40mhz kod N standarda) zbog cega i pruza bolje performanse, naravno samo u nezagadjenoj sredini.
 
Po slici izgleda da nema.
 
По слици изгледа да има. ;) Шта пише на заглављу отвореног прозора?

едит: да, ту је и овај детаљ од раније
vidio sam na laptopu da je 802.11n disabled pa to sredih
 
Poslednja izmena:
По слици изгледа да има. ;) Шта пише на заглављу отвореног прозора?

едит: да, ту је и овај детаљ од раније

vidim ja sta pise u zaglavlju ali ovog nema, permutovao sam ovo za n da je disabled u pitanju je d.

skinuo sam drajvere sa hp sajta kao sto mi je i receno, ne znam da li da skinem od negde samo driver za 802.11 n a da ovaj prvobitni uklonim
 
Nazad
Vrh Dno