Šta je novo?

HDD 1TB

goldi

Slavan
Učlanjen(a)
21.12.2010
Poruke
8,350
Poena
455
Kao sto naslov teme kaze sta je najbolje u ovome momentu.
Za druga treba HDD od 1TB znaci ni veci ni manji imao je od 500Gb i crko je treba mu sad hitno disk planira od 1TB
Dajte neki savjet/predlog da je best buy znam da je skuplje bolje, ali hajde neki balans da je dobar disk a pristupacan cjenom naravno nov.
Svaki predlog dobrodosao unaprjed hvala!
 
ako ide i sistem ja licno bih rizikovao sa st1000dm002,ako ne ide moze i plavisa.najbitnija stvar kod oba sto su proper desktop diskovi i moze da se ugasi parkiranje koje je ovih dana toliko agresivno na diskovima da ih prosto unistava.u svakom slucaju,za regularni desktop ja bih uvek isao na 7200rpm disk sa 64mb kesa,za NAS,HTPC i sl. ide druga prica.
 
Wd Black bez razmisljanja ako mozes da se pruzis. 5 godina garancija, tih, hladan. Sjajan disk.
 
Tih? Ne bih rekao, sve ostalo stoji.
 
Stari Black (FAALS) je bucan nenormalno (zato sam ga utisao) dok je ovaj novi skroz necujan (FZEX). Sto se temperatura tice, FAALS 27C, Green 24C, FZEX 23C.
 
Imam baš FZEX. Pretpostavljam da je tiši od starijih verzija. U početku je tih, posle godinu i po dana, nešto je bučnji i proizvodi nešto veće vibracije. Kad se "poklope" frekvencije kućišta i HDD, zbilja se čuje. Najbolje je da na lastišu. :D U svakom slučaju, da je na nekim gumama, neće škoditi. Ali zato garancija od 5 godina je ono što me je kupilo.
 
Ovi sa 5 god su skuplji i nazalost nece moci izbor ce biti nesto do 8k din sad malo gledam ponudu tu su :
HDD SATA3 7200 1TB Seagate Barracuda ST1000DM003, 64MB 2 godine
HDD SATA3 7200 1TB WD Blue WD10EZEX, 64MB 2 godine


HDD SATA3 7200 1TB Seagate SV35 ST1000VX000, 64MB 3 godine
HDD SATA3 1TB WD Purple WD10PURX, 64MB 3 godine

2 prva su sa 2 god garancije ova dva donja su sa 3 god izbor mora pasti izmedju ova 4 jer se oni uklapaju u cifru koju moze izdvojit.

Nisam odavno pratio kakav je ovaj prvi segate ima li kakvi mana? wd blue pretpostavljam da bi trebao biti ok.
Haj ako ko ima kakvi iskustava sa nekim od ovi diskova da napise bilo pozitivni ili neg. pa da se naruci sutra ;)
 
od ta tri nisam imao samo ljubicanstvenog,a plavisu sam prosledio dalje.kod mene svi sigejti rade kao besni,a ne stede se,ali bilo je dosta price po forumu sa otkazivanjem cele te 7200.14 serije,pa ako ste paranoicni izbegnite sigejt i idite na plavisu.

ljubicanstveni je survejlans disk,pravljen stvarno za konstantno akanje,ali sa labavijim cekingom jer kod tih ogromih survejlans videa nije bitno ako koji bajt bude njanjav.nesto ja njega ne bih stavljao za sistem ili ozbiljno skladistenje.manje vise ista prica je i za VX sigejt.kod mene sluzi za torentovanje serija i filmova i taj pos'o radi perfektno,ne secam se da je negde otisao citav frejm ali kao secam se da je negde bila koja kockica,ali verovatno je placebo i/ili traljava kompresija fajla.

suma sumarum,ako ste paranoicni plavisa.ako ste ljudi hazarderi i narocito ako ide sistem,onda st1000dm002.ove survejlans diskove za regularno desktop koriscenje bih ipak izbegao.
 
znam,bas sam na taj clanak i aludirao,ali kroz moje ruke je proslo bar 5 st diskova razlicitih kapaciteta i svi rade perfektno (da ih ne ureknem).dok u fioci stoje iskljucivo mrtvi WD diskovi i jedan stari maxtor.da ne pricam sta je sve jedan 7200.11 preturio preko glave otkad je kod mene a evo ga i dalje traktorise ali radi kao svajcarac.shvatam da moje iskustvo nemere se poredi sa klaud storidz gigantom,ali bi bilo neozbiljno da ne pricam onako kako jeste kod mene.bilo je cimanja sa st-ovima i na forumu.(ne ni blizu doduse koliko bi taj clanak implicirao da bi trebalo da bude,ali svejedno...)
 
Ama sve to ispada kao neka lutrija ali i način na koji se ponašaš sa diskovima utiče itekako na njihov životni vek. Ne možeš ni buldožer da maltretiraš a da ništa ne crkne. Svi su pričali jezive događaje sa WD diskovima, specijalno ovim "Green" a meni nijedan nije crkao do sada. Evo, ovaj jedan od 750 GB, 2 godine nije stao da radi u sistemu za snimanje kamera i sad 2 godine kod mene se ne gasi praktično ali nema nijedano jedino upozorenje u SMART-u. Nasledio sam i jednog od 350 GB, bio na 46% onda a i sada je na toliko posle 3 godine, ko zna kroz šta sve je jadničak prošao pre mene a ovde se ništa nije pogoršalo.
 
Ja imam WD EZEX i nemam zamerke na rad. S toga od mene preporuka za isti. Rad hard diska zavisi od napajanja i kvaliteta istog.
 
vjerovatno wd blue 1TB imao je pre 500GB isti wd blue pa nek se opet okusa pa sta bude.
 
Ja sam juce prebacio glave iz jednog BLUE i BLACK i resio problem. Razlika malo FW i malo vise kesha, ostalo isto...
A isti dan je crkao moj sigejt u masini, bez najave. Samo jedna glava je otisla.
Osim nekih velikih problema .11 ili DM001 , ili nekih 2tb green sa firmware-om sve ostalo je lutrija. Svi imaju 2-5% nazad u garantom roku.
Gasiti kompjutere kad se ne koriste, sto manje se okrece duze ce da traje.
 
Imam jedan WD Blue WD10EALS-002BA0 1TB 32MB 7200RPM SATA II, i radi savrseno kao i prvog dana. Sentinel javlja da ima 100% zdravlje, a ukupno je radio 572 dana, dok je kupljenpre sigurno 4, a mozda i pet godina, nisam siguran :) Znam da sam tada imao Athlon x2 5000+ masinu sa 9600GT :D Kao storage radi odlican posao, 128MB read/ 121MB write :) Kuvao se na 50C+ u starom kucistu pune 3 godine :d
 
WDC WD1001FALS - 839 radnih dana, niti jedan bad sector, apsolutno nikakvih problema, evo, već 6 godina. A jeste malo bučan za današnje standarde... :)

WDC1001FALS.jpg
 
Poslednja izmena:
Na kraju izmedju ova 2 birao i uzeo i wd i brakudu :d

HDD SATA3 7200 1TB Seagate Barracuda ST1000DM003, 64MB 2 godine
HDD SATA3 7200 1TB WD Blue WD10EZEX, 64MB 2 godine

E sad kad sam tek ubacio baraku poceo je komp da se trese od vibracije moro sam malo da one sarafe dotezem zatezem i smirilo se isto je bilo i sa wd, dosta vibracije proizvode, sto se tice realnog rada ono prakticno diskovi su isti i jedan i drugi su best buy ne moze se pogrjesiti ni sa jednim prilikom kupovine, ista garancija, ista cjena iste performanse sto bi nas narod rekao koliko para toliko muzike, preporuka za bilo koji da odaberete.
Vidjet cemo sta ce vrjeme pokazati do sada su u egalu :d
 
4 komada iz DM serije imah u poslednjih 3-4 godine, nijedan nije zastucao. 2 WDa su pokojni... :)
 
Nazad
Vrh Dno