Šta je novo?

Mobilni telefon do 700e

svlada

Cenjen
Učlanjen(a)
21.06.2009
Poruke
159
Poena
170
Planiram da kupim novi mobilni telefon i zamenim dotrajali Galaxy S2. Da li neko ima neku preporuku?

Budzet je do 700e max.

Nekako su mi u uzi izbor usli:

Iphone 6 64gb - 700e
Galaxy S6 32gb - 700e

LG G3 32gb - 380e
HTC M8/9

Procitao sam veliki broj recenzija i tema na forumu, ali sto vise citam to se sve vise udaljavam od odluke.
 
Sta ti je bitno kod telefona ? Ako hoces da ides na s6 strpi se jos malo da padnu cene. Ne isplati se uzimati telefone na kes cim se pojave

Licno bih ti preporucio htc m8 i jedno letovanje za ono sto ti ostane :)
 
Poslednja izmena:
Za te pare uzmi bilo koji, neces pogresiti :) Mada ja kad bih vec davao tolike pare, prvo bi uzeo iphone6 jer cenu uvek drzi visu cak i kao polovan, tj sporije mu pada cena. onda bih isao na note4. sony su verovatno dobri, ali njih ne bih nika uzeo, ne znam zasto. Pre bih kupio xiaomi note pro, ili meizu mx4 pro.
 
xiaomi mi4
 
A našao si pitanje da postaviš. :D U startu ti je tema propala, odmah da ti kažem. Tebi treba flagship telefon a tu su mišljenja kao i uvek potpuno različita i svako će ti preporučiti nešto što se njemu subjektivno sviđa. Kupi ono što se tebi sviđa i uživaj
 
U jednom trenutku sam resio da kupim IP6 jer sam imao mnogo problema sa androidom (bugovi, konstantan lag itd). Dakle treba mi telefon koji ima stabilan OS, fluidan UX i dobru autonomiju baterije.

U tih par nedelja pojavio se i S6 - kod njega me odbija slaba autonomija baterije (ako je verovati recenzijama). Medjutim izgleda da ni IP6 nije nista bolji po tom pitanju.

LG3 Na pocetku mi je bio favorit ali je otisao u drugi plan kada sam iscitao temu o ovom telefonu na benchmarku.

HTC M8 - Deluje najbolje od svih flagship telefona prethodne generacije. Jedini problem sa njim vidim u kameri koja ima svega 4 megapiksela.

I meni bi vise odgovaralo da dam 400e nego 700e ali zaista retko menjam telefone, jednom u 3-4 godine tako da mi treba nesto sto ce moci da izdrzi taj period.
 
Onda je za tebe m8. Sigurno ces imati bolju kameru nego na s2 a sto se tice zvuka,softvera i baterije tu je odlican.

Rralno m8 je nesto najblize ip6 u mobilnoj industriji.

Jedina mana sto bas drzi cenu. Novi su i dalje oko 420e..
 
Poslednja izmena:
Pogledaj i note 4... Za 470e imaš nov da nađeš... Jedino što htc m8 ima bolje zvučnike a to ti je bitno samo ako slušaš muziku, mada je i note na tom polju odličan. Note 4 u svemu ostalom šije m8. Što se veličine tiče, čovek se za čas navikne... I ja sam bio skeptičan ali sada ga ne bih menjao ni za jedan uređaja na tržištu...
 
M8 a za 200-300e mozes da kupis odlican dzepni fotoaparat/mirrorless (ako ti je bitno da imas bas kvalitetnu kameru u dzepu) pored kojih bilo koja kamera na telefonu nema sta da trazi (foto, kamkorderi su posebna prica i tu je najmanja razlika). Mada za iste pare kao M8 (ili malo manje) imas i Z3 sony, slican fazon kao M8 - brz-fluidan UI, stereo zvucnici ali losiji od htc-a zbog zastite od vode/prasine, odlicna izrada i dizajn, odlicna autonomija a kamera je bolja od htc-a..

A ako ces phablet onda Note 4 bez mnogo razmisljanja.
 
Poslednja izmena:
zenphone 2 ce imati 4gb rama i 64bit procesor, za 3-4 godine definitivno ce izdrzati sve sto mu bacis :) a sto se tice za note 4 je stvarno dobra cigletina koja ima bateriju od 3200mh i jedva se bori sa 2560x1440 rezolucijom tako da ne ocekuj dobru autonomiju.
 
Poslednja izmena:
nisam ni rekao da zen nije cigletina :p ali 3000mh baterija na 1080p ekranu ce imati daleko bolju autonomiju od qhd ekrana ;)
sve preko 5" su cigle :d
 
Poslednja izmena:
Hoće verovatno ali ništa drastično.. Isto ti je to na kraju ovaj ima 7% veću bateriju (3220mh)... I ima fast charging... U svakom slučaju telefon mora na punjač na kraju svakog dana... :)
 
Davati 700e za telefon je suludo, kad za 400e mozes da kupis S5/M8 ili za 250e G2. Ko meni dokaze da s6 stvarno vredi kao 3 G2, javno cu u zadnjicu da ga poljubim
 
Sta god uzeo bices preporodjen.200-250e na fon i pevaj.Manje frustracija, manje cimanja.500e preusmeri na druge stvari..nijedan telefon nije vredan tih para.
 
Naravno da ima telefona koji vrede te pare a sada da li ti možeš i hoćeš da daš toliko to je druga stvar. Neću da počnem da upoređujem sa automobilama. [emoji4]
 
Nazad
Vrh Dno