Šta je novo?

Nokia 515 white screen problem

ZeXx

Cenjen
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruke
997
Poena
170
Poz drugari, imam neku nokiu 515 trenutno, problem je sledeci, prilikom rada telefona desava su problemi sa ekranom, telefon zabaguje i ekran je beo, i ne reaguje ni na jedan taster, ne pomaze ni vadjenje baterije jer kad se baterija vrati, telefon i dalje pokazuje beli ekran i onda sam od sebe proradi i tako radi neko vreme tj par min ili par sati nema pravila i opet isto.... E sad zanima me jel neko imao ovaj problem sa ovom nokiom ili sa nekom drugom nokiom koja je tu po karakteristikama. Msm da je simbijan 40 na njoj, jel problem do softwarea, ili je hardverski?
 
Vrlo moguce da treba samo da se isflesuje. Mozes da probas da instaliras nokia pc suite, nakacis telefon i vidis dal ima neki update sistema. ako ima pustis ga da skine i instalira. pa ako pomogne dobro je, ako ne nosis u servis. Ako planiras da se upustas u ozbiljnije operacije mozes i sam skines firmware za taj telefon pa da ga isflesujes preko Phoenix-a, za sta naravno teba dobro da proucis neki tutorijal.
 
Odradio sam update sistema, bio je 7.1 ili tako nesto, sad je poslednji 10.34 ali opet ista situacija, ide na servis posto necu da se cimam oko flesovanja da nesto ne zeznem, samo se nadam da se problem softverske prirode...
 
meni lici da je softverski problem i da bi flesovanje to resilo, al najbolje u servis, jer ukoliko je memorija na telefonu ostecena ili ima neki slican problem moze flesovanje da krene po zlu i da samo napravis jos gore.
 
Buni me samo to sto ni vadjenje baterije nista ne pomaze al ajde ko ce ga znati sta je u pitanju...
 
nista cudno, poslao sam na servis nokiu 220 koja nije mogla da se upali, samo sijao ekran belo i treperi tastatura, telefon kad je stigao sa servisa komentar je bio, upisan softver, testiran, ok! naravno tel pod garancijom i popravljan u ovlascenom servisu Promobi.
 
Prvo napuni bat. 100%, zatim izvadi istu, drži power dugme 20 sec, instaliraj lumia software recovery tool i flashuj telefon. Ako ne urodi plodom, nosi u servis.
Flashovanjem brišeš sve podatke, ali koliko vidim, uradio si back up.
 
Mobilni je poslat na servis, pa javim sta je bilo kad ga vrate sa servisa.
 
Mob stigao sa servisa, ponovo uflesovan ali problem ostao, vracen u servis... U servisu su mi rekli da je verovatno problem do displeja pa ce njega da zamene pa da ga onda testiraju.
 
Problem je pravio displej, zamenjen je i sad telefon radi kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno