Šta je novo?

Graphics Performance Review - DirectX 11

goldi

Slavan
Učlanjen(a)
21.12.2010
Poruke
8,350
Poena
455
Dugo iscekivana igra, da ne kazem predugo.. amd i nvidia izbacili su drivere pred sam izlazak igre evo sto danasnje grafike mogu.
FHD
untitled-2.png

UHD
untitled-4.png

Ono sto mi upada u oci karte koje su dosta pristupacne recimo R9 280X/HD7970GHZ ili GTX770/GTX680 sasvim su dovoljne za ugodno igranje, mada mi se podatak o zauzecu Vrama nimalo ne svidja.
untitled-5.png


Zanimljivo mi je kada su u pitanu high end karte nekada se smatralo da je GTX780Ti kao full kepler chip daleko jaca karta od R9 290X tj full hawaii chipa medjutim da li zbog drivera ili optimizacije sve se cesce vidja da R9 290X odnosi pobjedu u odnosu na GTX780Ti.
 
Moj stav je oduvek bio da nV pravi kartice koje "vaze" do nekih 6 meseci po izlasku nove serije, dok AMD vise gleda u buducnost. Primer: GTX 780 Ti je izasla sa 3GB vRAM i u trenutku izlaska je realno pojela 290X koji je muku mucio sa hladjenjem, a da ne pricamo o OCu 780ti. Nije proslo ni par meseci a vec su pocele price o 4k gejmingu i sl. Evo sad godinu ipo dana po izlasku obe karte vidimo da ne samo u rezolucijama iznad 1080p 290X odnosi pobedu. 980 Ti navodno ce imati 6GB vRAM, tako da je valjda nV naucila lekciju. A i AMD bi mogao malo da se popravi po pitanju potrosnje i kvaliteta referentnih kulera. Ja da sam na njihovom mestu, jednostavno bih kupio neku dobru firmu koja se bavi proizvodnjom rashladnih sistema za racunarske komponente i cao zdravo.
 
fali 2k bench koji mnogo vise potkrepljuje koliko su radeoni zapravo mocni,kad se pravilno uposle.ja zanemeh da u 2015toj se tahiti tako krpi sa 780gtx.
 
Evo ima ovde.

1920x1080 :

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Grand_Theft_Auto_V_-test-2-GTA5_1920_2.jpg



2560x1600 :

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Grand_Theft_Auto_V_-test-2-GTA5_2560_1.jpg


3840х2160 :

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Grand_Theft_Auto_V_-test-2-GTA5_3840.jpg


Odlicno optimizovana igra.
 
http://www.techpowerup.com/reviews/Rockstar/GTA_V_Performance/3.html
Koliko je igra popularna da je i Tp odlucio da objavi rezultate graficki kartica to se vrlo rjetko desava da oni bas odrade test samo za jednu igru.
Mnogi testeri tvrde da in game benchmark nije bas mjerilo za testiranje kazu nedaju pravu sliku stanja snage graficki kartica, Titan-x ispade malo jaca karta od GTX980 sto stvarno nije realno
Igra je dobro optimizovana ali izgleda kad se sve odvrne na maksimum treba jaka grafika sa 4GB+
Samo titan_x ili R9 290X sa 8Gb rama i stari titan sa 6Gb rama mogu da podnesu sve na max na 1440p jednostavno da se odvrne sve na max na 1440p treba karta koja ima vise od 4Gb rama a to su samo stari titan i novi titan-X poneki model R9 280X sa 8GB i GTX780TI sa 6GB vrlo rjetki modeli kartica.

Optimizovanost onako na prvu izgleda dobro ali ko bas trazi da odvrne sve na max i ne zeli da zrtvuje bas nista od detalja onda zaista treba neka od najjaci graficki kartica na trzistu.
 
dark messiah:

mnogo jaci rezovi za tahiti su na guru3d:

index.php
 
Na guru3d nisu testirali in game benchmark nego su uzeli neki dio mape i odradili test... cisto sumnjam da i na 1080p kad se sve odvrne na max tahiti xt moze da drzi 60fps, igra je bas zahtjevna kad se sve odvrne na max.

Problem je veliki Vram iako je recimo GTX770 sposobna da gura igru na 1080p na visokim detaljima, zbog 2GB rama ne mogu se setovati visoki detalji iako bi sam Gk104 to bez problema odradio
Jednostavno R9 280X moze da podnese jace detalje na 1080p u odnosu na GTX770 iako su karte tu negdje po snazi ali vise rama dolazi do izrazaja, tek se sada vidi nedostatk kod Nv kartica recimo GTx660ti i HD7950 karte su uvjek bile u istom cjenovnom rangu kao i u istom rangu kad su u pitanju performanse, medjutim sada vise Vrama na HD7950 bukvalno daje nevjerovatnu prednost u odnosu na GTx660 ti, isti je slucaj recimo GTx760 vs R9 280 ili GTX670 vs HD7970 jedostavno te su karte jos dosta aktuelne ali nv karte su sad u velikom zaostatku zbog manjka rama...vjerovatno su u nvidiji to i skontali pa su nakrhali 12gb rama na TITAN-x svjesni da ce kad tad zatrebat nekad je 2Gb bilo dosta nije bilo potrebe ali vrlo brzo je doslo vrjeme da i za 1080p jednostavno postaje premalo ocit je primjer ova igra.
 
Poslednja izmena:
evo detaljno podesavanja:

http://www.guru3d.com/articles_pages/gta_v_pc_graphics_performance_review,3.html

koliko kapiram ovo je skoro pa maks otpanj.inace ja licno bas imam vere u guru3d,uvek najblize onom sto vidim na svom licnom kompu.jedino sto nikako da vidim ko je koji drajver koristio,mozda se u tome krije odgovor sto su rezovi na guru3d na radeonima jaci,jer su oni koristili ovaj zadnji gta beta drajver.izgleda da su zapravo zaposlili nekog lika koji zna sta radi.
 
pa pise koji su driver koristili
GeForce cards use the latest 350.12 WHQL driver.
AMD Radeon graphics cards we used the latest 15.4 Beta driver.

Kad se sve steluje na ultra za 1080p treba 4+Gb Vrama, mada kad se malo spuste pojedini detalji i 3GB moze biti zadovoljavajuce, vec 2GB za 1080p moraju detalji da se spuste znacajno pre svega MSAA
Znaci za 1920x1080p minimum grafulja sa 3GB vrama a za potpuni ugodjaj 4GB znaci GTX980, R9 290/X
 
Kao sto sam rekao u prethodnim temama ja guru3d postujem i vrlo cesto se oslanjam na njihove testove.
Isto tako ovaj ruski sajt je veoma blizak rezultatima koje sam dobio i isto tako uporedjujuci sa nekim drugim sajtovima uvidjam slicnost kad je rec o rezultatima.

Konkretno Tahiti ne moze nikad da bude brzi od GTX780 besmisleno je tako nesto tvrditi. Osim toga GTA V je fino optimizovana za AMD karte ili je mozda njihov drajver spremniji, ne znam.

Ono sto sam primetio jeste da u testu 1920x1200 Ghz edicija ima bolje rezultate od R9280X dok u drugom testu u WHQ R9280X prebacuje performanse Ghz i prakticno GTX780. Iste karte, isti chip isto skaliranje. Ovde se ocigledno
radi o nekoj gresci.
 
Citam da ce GTA V uci u AMD gaming evolved mozda uz R9 3xxx seriju budu nudili GTA V :p
ma razultati su cudni, meni samo smeta sto treba dosta VRAMA da se popali sve na 1080p cak preko 3GB iako je TahitiXT sposoban da gura igru sigurno kad se napuni 3Gb na R9 280X ili HD7970 ghz mora doci do kocenja trzanja to je jednostavno simptom koji prati punjenje VRM-a bez obzira sto je sam gpu dovoljan, a mogu misliti kako se manifestuje na kartama od 2GB gledao sam neki snimak gdje na GTX770 na 1080p ne moze uopste MSAA da se upali i sve ostalo na very high jednostavno prelazi 2Gb rama...
Igra jede VRM
 
videcemo,takodje se suska da su od starta krenuli da portuju za dx12 pa je zato i trebalo ovoliko...ja cu da iskuliram i sacekam da neko skuva ovaj beta gta drajver sa VSR-om,jer bez VSR-a vise ni nemerem da upalim igru. :)
 
Nazad
Vrh Dno