Šta je novo?

Meet Mr. Bitcoin: The Man Who’s Got Bitcoin Under His Skin [split]

Pa o tome ja pricam sve vreme i bas mi je drago da se neko setio toga. Jos sad kad sam video sliku gde je smesten cip razvalio sam kez. Inace, nekada davno sam se nabo na ekser izmedju prstiju, niti isla krv nit me bolelo. Usput sam zavirio unutra, ima mesta koliko hoces, cip se ne bi ni osetio. Pricao sam o tome s Undertaker-om pre 2-3 meseca sigurno.
Ideja s cipom je sjajna, nisam ni znao da je toliko napredovalo i da vec sada to moze da se odradi bez frke.
Svaka cast za link Thunder ;)
Kao sto rekoh, mogucnosti su neogranicene. Ja bih ovo koristio. Buducnost je bliza nego sto sam mislio :)
 
Znam da je off ali moram malo da se nadovežem na prethodne postove o korišćenju ove tehnologije u budućnosti. Mislim da je bolje da neko pročita Orvel-a jer može dosta naučiti (na osnovu dosadašnje istorije čovečanstva) gde sve ovo može odvesti jer je do sada je skoro svaka dobra ideja upotrebljena za nadgledanje, manipulaciju i iskorištavanje širokih narodnih masa a sve u korist malog broja ljudi.
Ja bih preporučio knjigu "1984" a samo ću nagovestiti radnju...Postoje 3 super države"Evroazija, Istazija, Okeanija".....parole "Rat je mir. Sloboda je ropstvo. Neznanje je moć" (već danas se vode ratovi zbog nametanja mira !?)..... "Veliki brat te posmatra" (ne postoji privatnost, čak i Merkel-ovu nadgledaju :-devil-:)... "agencija za istinu" (istina je samo što oni kažu, svako ko kaže drugačije je opasnost po režim- zvuči poznato!? )....;)
 
Druže, pa nije valjda da bi stvarno dozvolio da budeš čipovan, kakvu god finansijsku korist imao od toga? A onaj etički (namerno ne kažem "religijski", to je stvar za ozbiljnu debatu) aspekt tog čina te zaista ni malo ne dotiče? :shock:
 
ja samo znam da mene nece cipovati nikada dok ja mogu da biram,jedino na silu i bez moje dozvole
 
Vodili smo i te moralne rasprave dali je to ok ili ne. Ja ne vidim nikakav problem s tim ukoliko ce cip sluziti samo za placanje. I odmah da se razumsmo, nebi mene niko cipovao, nisam ker. Princip jeste isti ali je namena potpuno drugacija. Ako to ne mozete da razgranicite u glavi onda krastavac. Vi pretpostavljam ne bi uzeli cak ni licnu kartu s cipom a ni sami ne znate zasto. Bitno je da prkosite. Malogradjanstina u punom sjaju :)
 
neka te kartice za placanje u dzepu i neka hvala za bilo kakav cip cak ni taj "dobronamerni" :)...ja ni ovu petovalentnu vakcinu za decu ne bi dao da bude obavezna jer mislim da nije slucajno sto je povecana drasticno pojava dece sa autizmom,isto tako se secam kad su na silu hteli da nas vakcinisu protiv "pticijeg gripa" i secam se dve vrste vakcina u Nemackoj(jednu za politicare i "elitu" drugu za obican narod)...no to sad nije tema
 
Poslednja izmena:
Vakcina je totalno druga prica. Nemas tri blage cime se hranis a plasis se da ti cip naskodi nekako? Pa to ima samo u Srbiji. Kao sto rekoh, malogradjanstina.
BTW, pa i kartice nove imaju cipove na sebi. Ti da si bar dosledan do kraja nosio bi samo kes kao ja i kartice nebi ni spominjao a ne nosio sa sobom. Ovako ne znas ni zasto si protiv cipa :)
Daj mi jedan dobar razlog zasto cip ne valja a da to vec ne nosis u mobilnom telefonu sa sobom ;)
 
znam puno vise nego sto mislis(siguran sam mnogo vise od tebe) i pratim neke stvari bar 25 godina ali kao sto rekao nije tema...tebi niko ne brani da stavis cip i to je tvoje pravo isto kao sto je pirsing i tatoo isto tvoje pravo
 
Pa dobro, ako si vec upucen u tematiku podeli i s nama svoje razloge zasto si protiv. Ja uvek volim da cujem tudja misljenja ali makar napisi nesto konkretno.
 
kao sto sam rekao tvoj zivot tvoja stvar,kao sto neko voli tattoo i pirsing,a neko ne...mrzi me sad da se smaram sa pisanjem po ovako lepom danu :)
 
ne znam šta vam je čudno, pa na Tajlandu se "čipuju"(kako glup sleng) mislim preko 10 godina, i to po klubovima.
Stim da je tamo na lokalnom nivou, čip je njihov, i ti bukvalno uplatiš na svoj čip tj račun (kao prepaid kartica) i plaćaš piće i klopu i ostala čudesa.
Menije je to takodje ok, ne moraš ništa da nosiš sa sobom, nema straha da ćeš da izgubiš, možeš da se kupaš i slično...

I dajte napravite razliku izmedju gps-a tj bilo kakvog praćenja od ovog što ima veze sa plaćanjem.
To što nosite telefon, još ovo novi pametnjaković telefoni, koji su utvare najvišeg stepena, to nikom ništa, ma super
 
Malo po malo, sa sve razvijenijim i jacim marketingom "zavucice" nam se gde god treba, bilo to kroz foru olaksanja zivota(placanje, putovanje) ili bezbednosti dece/bliznjih docice svima kao dobar dan. :)

Nazalost naravno... Ps. Ne podrzavam ovaj vid koriscenja BTC-a niti bilo sta vezano sa tim.
 
Vodili smo i te moralne rasprave dali je to ok ili ne. Ja ne vidim nikakav problem s tim ukoliko ce cip sluziti samo za placanje. I odmah da se razumsmo, nebi mene niko cipovao, nisam ker. Princip jeste isti ali je namena potpuno drugacija. Ako to ne mozete da razgranicite u glavi onda krastavac. Vi pretpostavljam ne bi uzeli cak ni licnu kartu s cipom a ni sami ne znate zasto. Bitno je da prkosite. Malogradjanstina u punom sjaju :)

Ti si stvarno nepopravljivi optimista :). Nema toga na ovom svetu što neko neće zloupotrebiti ako će mu to doneti benefit.

edit:
Nazivati malogradjanštinom opravdanu sumnju u bezbednost osnovnih ljudskih prava.....Hmm...:trust:
 
Poslednja izmena:
Ma najbolje da obuces "bure" pa u sumu "Diogen style" ;)
Naravno Srbima smeta "pracenje" sem kada treba da se postuju slike a la skok na tajlandskoj plazi/krupan kadar face a iza ajfelova kula ;) to je pozeljno da vide svi na svetu (a i sire).
Licemerni smo do zla boga, samo neko nesto njake kako mu odgovara i kada treba da se kontrira a prvi potrci (kada prilike dozvoljavaju) da uradi xx puta goru stvar od one kakvu je do juce kritikovao... Meh...
 
Ma koja ljudska prava?! Ljudi nemojte se zanositi time. Svi nosite mobilne telefone i ne smeta vam sto mogu da vas prate, sto mogu da cuju svaku rec koju izgovorite a smeta vam cip za placanje?! Ne smetaju vam hiljade kamera po gradu koje prate svaki vas korak. Pa u 29-om je jos pre 20 godina postojala prostorija u kojoj su se pratile kamere po gradu. O cemu vi onda pricate?
Mene su jos pre 10 godina prisluskivali kad sam imao kontakta s visokim funkcionerom jedne nase sluzbe (namerno ne spominjem imena). Od tog trenutka sam se pozdravio i od privatnosti i od toga da mislis da mozes sakriti nesto. Ako neko nesto zeli da zna o vama znace to. Ako vec zelite da budete ispod radara onda ostavite telefon, odselite se na planinu gde nema struje i zivite u sumi. Sve ostalo je smejurija, samo se zavaravate da ce jedan cip nesto da promeni ;)
 
Decu po Americi su vec poceli da cipuju. Inace ovde nije samo stvar pracenja, stvar je i zdravlja. Tehnologija koliko god da je korisna, toliko se i zloupotrebljava. Kad tad ce nam doci glave, a kako je krenulo to ce se dogoditi veoma uskoro.
 
Ma koja ljudska prava?! Ljudi nemojte se zanositi time. Svi nosite mobilne telefone i ne smeta vam sto mogu da vas prate, sto mogu da cuju svaku rec koju izgovorite a smeta vam cip za placanje?! Ne smetaju vam hiljade kamera po gradu koje prate svaki vas korak. Pa u 29-om je jos pre 20 godina postojala prostorija u kojoj su se pratile kamere po gradu. O cemu vi onda pricate?
Mene su jos pre 10 godina prisluskivali kad sam imao kontakta s visokim funkcionerom jedne nase sluzbe (namerno ne spominjem imena). Od tog trenutka sam se pozdravio i od privatnosti i od toga da mislis da mozes sakriti nesto. Ako neko nesto zeli da zna o vama znace to. Ako vec zelite da budete ispod radara onda ostavite telefon, odselite se na planinu gde nema struje i zivite u sumi. Sve ostalo je smejurija, samo se zavaravate da ce jedan cip nesto da promeni ;)
Sve što si nabrojao si u pravu ali postoji razlika u mogućnosti (da prate/čuju/vide...) i da li se to radi (i pod kojim uslovima).....pa zbog čega će nam onda ustav (mislim na sve države sveta) i zagarantovana prava čoveka i gradjanina (kojima se maše konstantno ispred nosa) ako se krše 24h? Zar to nije vrhunac licemerstva (što reče ivke76 ;)) jer kao imaš prava ali kad ti ja (koji sam na vlasti) dozvolim. Na zapadu bi za tako nešto rekli da je najgori oblik diktature (osim ako nije u interesu njihovih kompanija :p).

@ivke76... šuma je za one koji su protiv napretka i ne umaju da se snadju i iskoriste prednosti i blagodeti tehnologije. Takodje svaki "jin" ima svoj "jang" tj. sprava za prisluškivanje ima spravu za ometanje itd...
Upravo se i radi o tome da ja odlučujem šta ću iz svoje privatnosti da podelim sa drugima a ne da drugi o tome odlučuju umesto mene ili bez mog odobrenja imaju 24h pristup a ovamo imam ustavom zagarantovana prava na privatnost (ko je tu licemeran). Oni koji to pravo ne razumeju nema se šta ni objašnjavati. ,)
 
Po cenu da malo skrenem s teme, moram da te pitam: o kojim ti pravima pricas? Demokratija je najveca laz, sarena laza. Na papiru imas neka prava ali u praksi je potpuno drugacije. Papir postoji da bi ti kao jedinka bio miran jer mislis da se tvoja prava postuju i bices miran jer ne znas ustvari koliko se tvoja prava krse. Svako od nas moze da bude prisluskivan, svakome moze da se prati internet saobracaj, svako moze da se prati kamerama ukoliko je na neki nacin "zanimljiv". Pogledaj samo sta Amerika kao "najdemokratskija" zemlja radi.

Zbog toga sto sam realan i zato sto nemam tu laznu sliku sigurnosti apsolutno nemam nista protiv cipa za placanje. Nemam sta da krijem. Isto tako nebih imao nista protiv da mi se u zdravstvene svrhe ugradi cio koji mi pratiti puls, pritisak, nivo secera u krvi i sl.
Zamisli da te informacije mozes da imas na fonu, da saljes lekaru svakih par meseci, da se sve informacije nalaze u "kartonu". Cim nesto nije uredu videces, mnoge bolesti bi otkrio u samom zacetku kada se lecenje jeftinije i kada su sanse za oporavkom od fatalnih bolesti mnoooooogo vece.
Tehnologiju treba iskoriscavati maksimalno jer prednosti ima. Tehnologija nam olaksava zivot svakog dana. Ja sam za napredak uvek.
 
Pa dobro, svako ima pravo da svojevoljno postane rob ili magacin rezervnih delova za bogataše ugradjivanjem "tehnologije" koja će omogućiti nekom birokrati da pritiskom na dugme okonča tvoj život iznenadnim srčanim ili moždanim udarom u zavisnosti koji mu deo zatreba. Jedino u čemu se slažemo je da tehnologija olakšava život i da je treba koristiti. ;)
 
Komentari su show, nije ni cudo sto je cela planeta odavno otisla u rac i sto ce biti jos gore za jedno 10 godina max, ne zna se ko je smesniji, da li paranoicni balkanci ili ovi sto oce cipove u mosnicama jerbo je to 21 vek :) :)
 
^Oces mirodjiju sa cipom (urban 21. vek edisn) ili klasicnu cipa bez (zadrti balkanac)? :) :)
 
Poslednja izmena:
Moj jedini problem sa uradnjom čipova za plaćanje bi bio taj ako bi se popularizovao čip koji se ugrađuje na istom delu tela za sve i ako je to mesto opšte poznato. I ako je moguće da čip zloupotrebi treće liće. Kombinacija ta dva faktora bi dovela do toga da vam u određenim situacijama neko nasilno isti i odstrani. Kao što bi neko hteo da vam mazne telefon maznuo bi vam i čip. A ja sam nešto više raspoložen da mi šetajući po Riu maznu novčanik umesto dela ruke jer im se žuri :d
 
Voleo bih da znam kakav je tvoj stav po ovom pitanju kad su ti oba "smešna"...ili ima i neka treća opcija, čisto da nas informišeš da ne budemo u zabludi. ;)

E to je malo ozbiljnija i ''sira'' polemika koju sigurno ne bi tolerisali na ovom forumu :)
 
Niko nije rekao da cip mora da se ugradi na istom mestu. Izmedju prstiju je svakako najlakse. Isto tako moze i da se stavi na privezak za kljuceve ali balkancima ni to ne pada na pamet, oni bi radije karticu medju guzovima nosili.
Za svaki problem postoji gomila razlicitih resenja, samo treba sesti i razmisliti malo.
Btw, koliko puta su vam otimali novcanik? Cip ce vam statisticki gledano otimati jos manje. Ne moze se ukrasti vec se mora oteti uz koriscenje ostrog predmeta i nanosenja povreda. Kazne ce biti vece, logicno.
 
Nazad
Vrh Dno