Šta je novo?

Meet Mr. Bitcoin: The Man Who’s Got Bitcoin Under His Skin [split]

karanovicz, a sta cemo sa nanorobotima koji ce jednog dana da te iz'edu? :D
 
A bre, pa platne kartice imaju pin, što ovaj čip ne bi imao pin, svašta?

Drugo postoje debitne i kreditne kartice, tako i ovi čipovi takodje mogu da budu isti, tj. ne moraš da nosiš ne znam koje pare sa sobom.

Mora jedno po jedno, nadam se da će jabuka da progura ovaj "novi" sistem plaćanja preko telefona(isto radi preko NFC-a), jer će to da ubrza razvoj novih tehnologija.
Jer koliko god pljuvali po Jabukama, imaju puno slepih sledbenika, koji mogu darastično da ubrzaju prihvatalje novih trendova


^Oces mirodjiju sa cipom (urban 21. vek edisn) ili klasicnu cipa bez (zadrti balkanac)? :) :)

da li si ti razumeo zašto sam to napisao?
 
Poslednja izmena:
NFC je sjajan po meni. Cak bih i s fona koristio. Fon sa citacem otiska, enkripcija i NFC i mislim da nema brze i sigurnije varijante.

Jeste, oni koji imaju nesto neobjasnjivo protiv ovakvog placanja sad mogu da kazu da neko moze da im ukrade fon i odsece prst.
E posto ne znaju koji prst korististe ima da vam odseku svih 10 za svaki slucaj :d:d:d
 
Tema predje u zahebanciju i sarkazam ali jedno je sigurno, nove tehnologije treba prihvatati ali ne slepo. Istorija nas uči da se većina tehnološki naprednih stvari koje su izmišljene da bi život bio lepši i lakši na kraju "grupe na vlasti" (underground da ne pominjem) iskoriste za lične ciljeve a "običan narod" izvuče deblji kraj.
Što se tiče sigurnosti uredjaja i odsecanja delova tela to je odavno prevazidjeno i postoje mnogo prostije stvari (evo i banalni primer) ;)https://vimeo.com/75324765
 
Poslednja izmena:
I hrišćanski vernici imaju svoje mišljenje o ovoj temi, a zanimljivo je da se i pravoslavci i katolici po pomenutom pitanju slažu. Bez obzira da li ste ateisti, agnostici, pripadnici neke druge vere, ili samo "moderni hrišćani" koji ne veruju u biblijske priče, radi se o 2,1 milijardi ljudi kojima se ta ideja ni malo dopada, jer je doživljavaju kao zloslutno proročanstvo. Dovoljno je otkucati "žigosanje ljudi" i odmah će hiljade ponuđenih sajtova dati odgovor zašto. Zato sumnjam da će to lako proći, pogotovo u pravoslavnim zemljama. Lično, čipovanje doživljam kao povredu dostojanstva čoveka, a prihvatam samo one korisne savremene gedžete koje mogu da odbacim u svakom trenutku, po svojoj volji!
 
Ajoooj, kakvo crno zigosanje? Pa nece ima tetovirati niko bar kod na celu niti ista na silu. Totalno ste skrenuli s mozgom.
 
Stvarno previše paranoičnih stavova se ovde može pročitati.
Pukli smo skroz.
Još kada krenu teorije zavere okrenute ka nama, jednom od najbeznačajnijih naroda današnjice, i to teorije takvog značaja kao da smo u najmanju ruku druga ili treća svetska sila....
 
Poslednja izmena:
To je problem kod nas Srba, cim neko drugacije razmislja odmah je skrenuo sa mozga ili pukao. Samo vi verujte u cipovanje, vakcinisanje i ostale gluposti, zato smo tu gde jesmo.
 
Da nije vakcina, bilo bi nas još manje nego što nas sada ima. ;)
Naš najveći talenat je da najgore svetske trendove najbrže i najefikasnije usvajamo. Facebook, strah od vakcina...
A za one dobre, rad, red, disciplina.... Niko ne haje...
 
Da nije vakcina, bilo bi nas još manje nego što nas sada ima. ;)
Naš najveći talenat je da najgore svetske trendove najbrže i najefikasnije usvajamo. Facebook, strah od vakcina...
A za one dobre, rad, red, disciplina.... Niko ne haje...
Kako ne shvatate da nas Zapad gleda kao neprijatelje? Pa mi smo sa njima ratovali i sve i svasta i sta dobro moze od njih da se ocekuje? Guraju nam neke vakcine slj kvaliteta od kojih ce deca da ostanu sterilna i na duzi period smanjuju nam populaciju u Srbiji. Zapadu Rusija i Srbija nikako ne odgovara i rade na tome da nas istrebe, a ti veruj usta hoces, tako ti je. Fejsbuk ne koristim, TV ne gledam vec par godina, ne vakcinisem se i evo me zdrav i prav. Ti se slobodno vakcinisi, pa zivi duze.
 
Kao što rekoh. Bolestan sindrom više vrednosti. Rusija i Srbija..... Kao nebo i zemlja. Kao mercedes i trabant. Kao i7 i sempron...
I ne, nismo ratovali sa zapadom. Bili smo gadjani, bombardovani. Velika razlika. Da bi bilo rata, mora biti koliko toliko otpora....
I ne, nema potrebe nas posebno da truju. Mogu da nas zgaze kada god požele. Ni tada, kao ni ranije, ne bi se Rusija umešala, osim ako bi to omogućilo ostvarenje nekih njihovih interesa.
 
Poslednja izmena:
Ajoooj sad sam sve procitao. Pa kod nas vlada bela kuga zadnje dve decenije, ne trebaju nam ni neka strana sila ni rat ni sklj vakcine...
Mi smo uvek sebi bili najveci neprijatelji, ne treba nama niko drugi. I to sto smo zatucani i zato sto nismo u stanju da dobre stvari prepoznamo i prihvatimo, to je najveci razlog zasto zivimo ovako kako zivimo. Lovu preko paypall-a dobismo pre neki dan tek. Ehej ljudi o cemu vi pricate. Zivimo ko klosari u odnosu na ostatak sveta a vi pricate o nekim pravima i slobodi. Jeste, bas zbog toga su svi mozgovi pobegli odavde.
Nazalost ovde su ljudim umovi zarobljeni, dok se oni ne oslobode bice nam tako kako nam je.
Prestanite s pricama o zigosanju dok furate tetovirane ribice, pune mindjusa a moralisete o cipu ispod koze koji se ne vidi. Pricate o cipovanju kao da ce kod veterinara da vas vode da se lecite. Zalosno je to majke mi. Porazavajuce je videti tako nesto na IT forumu ovog kalibra.
 
Cip je extra prakticna stvar.Meni muka da vucem stalno u torbici novcanik i pasos i stalno gledam da ih ne zaboravim kuci ili negde,jos da mu dodaju opciju digitalnog nfc kljuca za stan i auto,ma milina...

Meni smesno kada srbi pricaju o privatnosti... pa moje komsije bolje znale sta i gde radim nego ja,ne treba nama neka CIA,NSA i sl,samo pitaj komsiju...

I ta paranoja o privatnosti...kakva privatnost u 21 veku,ljudi? Bole mene dal me neko gleda ili prati,ako zivis normalno ti i ne razmisljas o takvim stvarima... ako ti se ne svidjaju pravila (kapitalizam,komunizam i sl),imas Amazoniju gde vaze samo pravila prirode...

Zigosanje: ako cemo vec o tome,zigosanje je uvedeno u Srbiju 1977 iliti JMBG broj i ako ga nemas,ti ne postojis...ti hoces da postojis,moras se zigosati... neces zigosanje,imas opciju koju sam gore naveo...

I u pravu je kolega,pucamo od licemerja... Npr: sedis za kompom i kukas kako ti neko prati net saobracaj... sto ne bi pratio,ja stvarno ne vidim razlog?
Ti nisi kupio internet,ti si ZAKUPIO uslugu i hardver (server,kabl do tvoje kuce i eventualno modem sta vec) i taj hw nije tvoj i vlasnik ima puno pravo da proveri za sta koristis njegovu uslugu...
Kao kad bi pozajmio komsiji svoj desktop na mesec dana... NARAVNO da ces pogledati sta ti je cackao...

Dodjes u Nemacku,kamera svugde... komsiji maznuli navigaciju iz auta koji je bio otkljucan i parkiran na ulici,zaboravio covek da zakljuca,policija bacila pogled na kameru sa coska,videle auto i tablice od lika (i taj je bio pametan...) i sutra dan vracaju navigaciju a lik dobija paprenu kaznu i zabranu ulaska u EU...
 
Poslednja izmena:
Ajoooj sad sam sve procitao. Pa kod nas vlada bela kuga zadnje dve decenije, ne trebaju nam ni neka strana sila ni rat ni sklj vakcine...
Mi smo uvek sebi bili najveci neprijatelji, ne treba nama niko drugi. I to sto smo zatucani i zato sto nismo u stanju da dobre stvari prepoznamo i prihvatimo, to je najveci razlog zasto zivimo ovako kako zivimo. Lovu preko paypall-a dobismo pre neki dan tek. Ehej ljudi o cemu vi pricate. Zivimo ko klosari u odnosu na ostatak sveta a vi pricate o nekim pravima i slobodi. Jeste, bas zbog toga su svi mozgovi pobegli odavde.
Nazalost ovde su ljudim umovi zarobljeni, dok se oni ne oslobode bice nam tako kako nam je.
Prestanite s pricama o zigosanju dok furate tetovirane ribice, pune mindjusa a moralisete o cipu ispod koze koji se ne vidi. Pricate o cipovanju kao da ce kod veterinara da vas vode da se lecite. Zalosno je to majke mi. Porazavajuce je videti tako nesto na IT forumu ovog kalibra.
Glupo razmisljanje, pa ako bela kuga vlada zadnje dve decenije, treba li da vlada jos dve? Lako se to da resiti, samo to nije u interesu Zapada. ;)
Za ovakvo stanje u Srbiji je jednim delom kriv i narod, ali najvecim delom spoljni uticaji. Pa ljudi moji mi nismo normalna drzava, mi smo kolonija. Al' ajde da ne idem u off sa politikom.
 
Pa ti idi pravi decu umesto sto tupis oko cipa. Ako nemas bar dvoje dece nisi nista uradio ;)
Mi kao nacija imamo problem u glavi. Ja makar imam dovoljno svesti da to priznam. Nisu nama krive strane sile, nije nam kriv niko osim nas samih. Zatucani smo, jos patimo od toga da smo nesto posebno da ce sve tebe i mene neko da spijunira. Neka mi stave i kameru i nek gledaju kako setkam go ako im ne smeta moje dlakavo dupe, bas me briga.
Pa Duke lepo kaze, ovde ti komsija sve zna. Drzava preko provajdera moze da prati sve sto radite po netu, mogu da slusaju svaki vas razgovor ako zele. Maticni broj i sve bitne informacije su odavno procurele. Svako moze s tim podacima da vam napravi haos od zivota.
Vama tako bitna stvar ne smeta a smeta vam nfc chip. Kao pratice vas neko. A ovi sto spominju zigosanje... Ja i dalje ne mogu da shvatim da mladi ljudi razmisljaju tako, da ne mogu to da razgranice u glavi.
 
Nema sta no comment. Jel nemoguce da Srbija donese zakon da svaka porodica za 3 ili 4 dete dobija odredjenu novcanu naknadu? Naravno da je moguce, ali smo kolonija i vlast radi onako kako joj zapad kaze. Dok god je tako nista se nece promeniti. Narod cuti i trpi, pa ovi ludi Grci su pametniji od nas, sta god im neodgovara oni protestuju. A nama otese teritoriju, uvedose obavezno vakcinisanje koje je btw protiv ustavno, smanjuju plate, prodaju firme za budzasto itd da ne nabrajam vise i niko da se pobuni, znaci da smo glupi k'o ona stvar.
 
Nije zgodno više od dve milijarde hrišćanskih vernika nazivati ******ma, zato što ne misle kao ti. Oko 85% čovečanstva čine različiti vernici, čovek je očigledno homoreligiosus i to se mora prihvatiti i u ovo moderno doba. Ako nama "žigosanje", u tom verskom smislu, u najmanju ruku zvuči smešno, njima sigurno ne zvuči. To je činjenica koju valja poštovati i ne vređati ni njih, ni njihova ubeđenja. Ogroman broj hrišćana čipovanje ljudi doživljava upravo kroz tu religijsku formu, kroz biblijsko predskazanje. Zato verujem da se neće primiti spontano, kao nekakava korisna ideja, a moj lični stav o tome sam izneo u prethodnom postu.
 
Svakim postom koji procitam odumire mi po jedna mozdana celija :S:
O kom zigosanju pricas covece?!? To je zigosanje samo u tvojoj glavi. Tetovaza ti ne smeta, smeta ti nfc cip? Stavi cip na privezak kljuceva ako ti vera ne dozvoljava da ga stavis pod kozu.
Ako si vernik imas moralnu dilemu da stavis cip pod kozu a sto se po katolickim crkvama zlostavljaju deca i sto nasi popovi orgijaju po gay zurkama ti ne smeta?! Ja znam popa koji vari, koji pije ko stoka a pritom predaje u skoli veronauku. Isto tako znam popa koji je istetoviran kao jakuza. Vakcine krive za belu kugu a sto raste broj gay populacije nema veze? Dajte ljudi, vratite se na zemlju i promenite drogu, ta pocinje da vam smeta.

Roknucu se majke mi. Mladi ljudi, IT forum, 21. vek... :wall:

Ozbiljno se plasim za sudbinu Srbije. Trebao sam otici ranije odavde, dok sam bio mlad. Ako mladi imaju ovakvo razmisljanje onda je sve izgubljeno. Gubim nadu.
 
Raste broj pedera kad non stop promovisu to kao nesto normalno. Promena pola u Srbiji besplatna, a kad bolesnoj deci treba da se da pare za lecenje tad se kao nema. Nesto ne vidim da se slicno u Rusiji dogadja, da odrzavaju gej parade i moralno truju narod za koje kakvim "starletama", Parovima i ostalim glupostima.
 
Hmmm... Saj, pokušavam da ukačim šta sam to nenormalno napisao, pa ponovo ista reakcija, ali ne vredi. Rekoh samo da ne treba vređati ljude zato što u nešto veruju, ili ne veruju. Ja neću čip pod kožu (nemam ni tatoo, ni pirsing), ali ne iz verskih, već etičkih razloga i razloga elementarne ljudske slobode i dostojanstva, onako kako ih ja doživljavam. To je moje legitimno pravo. Da nosim neki čip za brzo plaćanje na privesku za ključeve mi je apsolutno prihvatljiva ideja, dok god nisam primoran da dozvolim da me neko, na primer, konstantno njime prati. To što neko može to isto preko mobilnog telefona, nije isto kao i kada bih morao to da dozvolim. Telefon mogu da izgazim u svakom renutku. Dakle, po mom dubokom uverenju, to mora da bude stvar slobodnog izbora, i nema blage veze sa nekakvom paranojom i time da li sam ja nekome interesantan za praćenje, ili ne. Izvini što sam mislio da si i ti u tom fazonu, pa sam se začudio kad si napisao da bi sebe čipovao. Moja greška. Naravno, radi sebi šta hoćeš. Peace! Razni klerikalni razvratnici su potpuno druga tema i na njih ne bih da trošim reči.
 
Odakle ti ideja da ce ti neko to pravo uskratiti i da ce te primorati da koristis chip? Niko ti nista na silu nece raditi. Pritom NFC chip a ne neki gps kojim te mogu pratiti. To vec sve nosis u telefonu covece i nista ti ne smeta ali "obelezice" te cip koji se ne vidi.

Zato kazem da ne mogu da verujem da mlad covek tako prica i da je ogranicen toliko da ne vidi dalje od nosa. Tehnologiju koristis da ssbi olaksas zivot. Ako zelis na tezi nacin i to je ok, tvoj problem. Sto se mene tice vuci vrecu s novcicima od po dinar i tako placaj. Ja ti sigurno necu nista prodavati :d
 
Odakle ti ideja da ce ti neko to pravo uskratiti i da ce te primorati da koristis chip? Niko ti nista na silu nece raditi. Pritom NFC chip a ne neki gps kojim te mogu pratiti. To vec sve nosis u telefonu covece i nista ti ne smeta ali "obelezice" te cip koji se ne vidi.

Zato kazem da ne mogu da verujem da mlad covek tako prica i da je ogranicen toliko da ne vidi dalje od nosa. Tehnologiju koristis da ssbi olaksas zivot. Ako zelis na tezi nacin i to je ok, tvoj problem. Sto se mene tice vuci vrecu s novcicima od po dinar i tako placaj. Ja ti sigurno necu nista prodavati :d

Saj ti izgleda selektivno čitaš delove postova....
1.) čovek lepo reče "Da nosim neki čip za brzo plaćanje na privesku za ključeve mi je apsolutno prihvatljiva ideja, dok god nisam primoran da dozvolim da me neko, na primer, konstantno njime prati. To što neko može to isto preko mobilnog telefona, nije isto kao i kada bih morao to da dozvolim. Telefon mogu da izgazim u svakom renutku."

2.) tvoja izjava " Niko ti nista na silu nece raditi. " baš i ne stoji.... Zamisli tvoje pravo zagarantovano ustavom (koji je najviši pravni akt) a onda neko donese uredbu suprotnu tom tvom zagrantovanom pravu (znači direktno krši ustav) i primorava te na nešto "zakonski". Pošto si ti (a i većina naroda pravno neinformisani) prihvatićete (kao i svi moderni robovi ) sve što "novi zakon" kaže...

Svi znamo da su u današnje vreme informacije te koje razlikuju "zaostale" od "savremenih" gradjana pa se stoga potrudite bar da sagledate na osnovu kojih informacija zastupate neke stavove (jer su možda baš vaše zaostale)..;)
 
Raste broj pedera kad non stop promovisu to kao nesto normalno. Promena pola u Srbiji besplatna, a kad bolesnoj deci treba da se da pare za lecenje tad se kao nema. Nesto ne vidim da se slicno u Rusiji dogadja, da odrzavaju gej parade i moralno truju narod za koje kakvim "starletama", Parovima i ostalim glupostima.

Peder je karakterna osobina (prakticno bilo koji politicar), a homoseksualizam je nesto sasvim drugo i ljudi se kao takvi radjaju. Promena pola je vec nesto trece... :trust:

A sto se Rusije tice, internet ti je pun linkova ka njihovim TV emisijama, starletama i ostalim glupostima, tako da smanji malo dozivljaj ;)


Da nosim neki čip za brzo plaćanje na privesku za ključeve mi je apsolutno prihvatljiva ideja, dok god nisam primoran da dozvolim da me neko, na primer, konstantno njime prati.

Pa niko te nece terati da nosis nesto ako ne zelis, ali ako budu hteli da te prate, sigurno im nece trebati tvoja dozvola. Gledaj na to vise kao na Idea Super karticu - mozes da je imas i ostvaris neke popuste, ali ne moras ako neces.
 
Trebao sam otici ranije odavde, dok sam bio mlad. Ako mladi imaju ovakvo razmisljanje onda je sve izgubljeno. Gubim nadu.

Nikad nije kasno... ako sam ja ovako mator pobego i snasao se,i ti ces :)

Evo konkretan primer deco :)

Sad menjali stan u Nemackoj sa zenom i otisli u opstinu da prijavimo novu boravisnu adresu (to je inace svetinja ovde).
Sutra dan nam zvoni milicija na vrata,lepo se predstave i pitaju da li mogu da udju da porazgovaramo,da ne pricamo u hodniku.
Usli,opet se predstavili i uz izvinjenje iznesu razlog dolaska,a to je bio devojacko prezime moje zene,tj traze neku zenu sa istim prezimenom ali su u startu trazili izvinjenje jer imaju sliku i vide da nije ista osoba u pitanju.
I ja njima ajd kad ste vec ovde,posto vidim da ste tu sa autom,mozel provera mog auta sto sam kupio?
Pa kao ne bi smeli ali posto smo ih ponudili kafom,moze...
Odemo do auta,lik sedne za terminal (laptop nakacen ispred suvozaca) i ukuca moju tablicu.I o autu i o meni i prethodnim vlasnicima ama sve,kada,gde,sta kako....

Ne treba njima ljudi cip,oni vec odavno sve znaju... verujte mi,,,

Homo: ovde je homo sasvim normalna stvar vec odavno i nikom nista,to nikog ne zanima...
Ne znam nit zelim da znam ko su mi komsije,zabole me kao i njih za mene,ne diram te,ne diras me i svi mirni... ali ako ih zamolim ili pitam nesto,nema problema... trebalo mi je 3 meseca da shvatim u kakvom sam zatucanom drustvu ziveo preko 30 godina,tj toliko mi je trebalo da se naviknem na normalno...

Suma sumarum: Radis,zivis legalno (ne krsis pravila koja su u Srbiji jos rigoroznija),poplacas sta imas od obaveza i ostane ti da lepo zivis i zabole te jel te prati neko a ne prati te jer nema zasta,imaju oni mnogo vece zverke z pratiti od nas obicnih smrtnika...
A sa druge strane,drzava ti pomaze maksimalno,bez obzira ko si i sta si.Mi ovde 6 meseci i naribase me u opstini sto ne trazim deciji dodatak jer to sleduje ili pomoc u stanarini jer radim kao redovno prijavljen,tj sve po PS-u te imam sva prava,ajd rekoh dajte pomoc u stanarini kad vec nudite i u roku od 3 nedelje dobijem papir da iznajmim stan u pola cene tj ustedim 400e mesecno i dobijem listu da biram koji cu... samo nek me prate,meni dobro... :)
 
Poslednja izmena:
Peder je karakterna osobina (prakticno bilo koji politicar), a homoseksualizam je nesto sasvim drugo i ljudi se kao takvi radjaju. Promena pola je vec nesto trece... :trust:

A sto se Rusije tice, internet ti je pun linkova ka njihovim TV emisijama, starletama i ostalim glupostima, tako da smanji malo dozivljaj ;)




Pa niko te nece terati da nosis nesto ako ne zelis, ali ako budu hteli da te prate, sigurno im nece trebati tvoja dozvola. Gledaj na to vise kao na Idea Super karticu - mozes da je imas i ostvaris neke popuste, ali ne moras ako neces.

Svaka vlast, sama po sebi, po definiciji teži apsolutizmu. Potpuna kontrola nad građanima nije nova ideja, a teško i da će ikada biti napuštena. To je latentna (srećom, teško ostvariva) želja svake vlasti. Da li se neko zapitao šta bi bilo sa narodom u Albaniji u vreme Envera Hodže, da su vlasti imali tehnološku mogućnost kontrole građana kakvom se danas raspolaže? Tada je ta zemlja bila toliko zatvorena da je trebala pismena dozvola za odlazak u susedno selo, a pasoše obični građani nisu ni imali i bili su ubeđeni da je u Albaniji raj na zemlji, a na ostatku planete jad i beda. Za posedovanje pisaće mašine išlo se u zatvor i Severna Koreja danas, u odnosu na njih onda, je pojam demokratske države. Slično je bilo u mnogim zemljama istočnog bloka. To je omogućeno brutalnom silom u kombinaciji sa sistematskim ispiranjem mozga (propagandom), a prosto zato što su se u svetu nametnuli takvi uslovi koji su onemogućili suprotstavljanje čitavih naroda represiji, jer su bili pothranjivani jednom užasno jakom ideologijom. Matematički, ništa više nego običan splet okolnosti. "Tako su bili u mogućnosti..." Stvarno, da li je Orvel zaista bio toliko bespotrebno paranoičan? Neće me niko terati da nosim nešto, ako ne želim, kažeš? Ubeđen sam da bi ti u jednom ne tako davnom vremenu to isto (dobronamerno) rekao i Jevrejima, nekoliko godina pre nego što su na rukave morali prišiti žute trake. E, vidiš, još su živi ljudi koji ti mogu potvrditi da sve što ti misliš da je nemoguće, da je i te kako moguće, a i strašnije od onoga što uopšte možeš zamisliti. Pre nego što me bilo ko, ko istoriju ne priznaje kao "učiteljicu života", proglasi za ludaka i paranoika, predlažem mu da se raspita kod svojih baka i deka šta je sve bilo "nemoguće", a što se ipak desilo, i to samo što oni pamte. Možda će mu onda sinuti bar tračak svesti o tome da slobodan čovek treba da zna da negde mora da povuče granicu i da je drži, iako ce uvek pokušavati da mu je pomere. I uz svo poštovanje, ako nisi shvatio vezu između pomenutog "banalnog čipa" i nečeg mnogo ozbiljnijeg od toga, onda nam je dalja diskusija uzaludna.
 
@Duke
Sve je to lepo kako si napisao i tacno, ali ja ne zelim da radim za Nemca i dajem doprinos Nemackoj, zelim da zivim u Srbiji, zato sto sam Srbin i zato sto volim ovu zemlju.
Nije poenta zivota samo kuca-pos'o i pare.
Preporucio bih vam da pogledate ovaj kratak filmic, ima prevod na Srpski, odlican je:
 
Znam za ovaj film, odlična je poruka i jako lepo ispričana. Možda neke nove generacije i usvoje ovu filozofiju, ali daj Bože samo da prođe bez neke krvave revolucije... Da oni koji su do ovog današnjeg zla doveli na vreme naslute da mogu jednom odgovarati pred sudom čovečanstva i povuku ručnu pre nego što na taj sud budu izvedeni. U tom slučaju bi svi bolje prošli. Ali...
 
Nazad
Vrh Dno